FIGA - po pół roku szukania znalazła ciepły dom!!! :-)

Ogłoszenia wszelakiej maści i rodzaju. Jeśli życzysz sobie coś ogłosić wejdź a będzie Ci to dane.

FIGA - po pół roku szukania znalazła ciepły dom!!! :-)

Postprzez Karena » 04 Cze 2012, 21:03

Wracając ze spaceru z Sylwią zauważyłam kota koło bloku, praktycznie pod naszym balkonem. Nie widziałam tu nigdy bezdomniaków, a ten nie wyglądał na domowego. Był wychudzony i miauczał, jakby chciał przykuć czyjąś uwagę. Zaniosłam dziecko do domu i zostawiłam z Bartkiem i wróciłam z plasterkiem wędliny. Kot siedział w krzakach, ale wybiegł na wołanie. Zjadł mi z ręki 8O Zaczął się ocierać o nogi. Kiedy szłam do klatki, on szedł za mną i miauczał... Szybka kalkulacja - kot musiał być domowy, skoro nie ucieka od człowieka, kot musiał długo się błąkać, skoro taki wychudzony... Decyzja - kot idzie ze mną do domu...
O dziwo Bartek nawet nie wystawił mi torby z rzeczami za próg, tylko zapytał gdzie jest kot :1luvu:

Mamy 2 kastraty dorosłe. Oczywiście było warczenie, syczenie. Znajda schowała się pod łóżkiem,gdzie skonsumowała saszetkę. Czekałam na kuwetę i uff! było siku. Czyli na 100% była domowa.

W nocy spała na kanapie w pokoju gościnnym. Wizyta u weta - wiek ok. 7 miesięcy, wychudzenie, mega świerzb w uszach. Dostała Stronghold. Za tydzień kontrola.

Nie może u nas zostać. Szukamy domu. Obecnie jest jeszcze trochę dzikawa, ale wczoraj zwinęła się w kłębek na kolanach mamy, a potem moich. Musiała sporo czasu się błąkać.

Do adopcji po podpisaniu umowy adopcyjnej i wizycie przedadopcyjnej. Najlepiej do domu niewychodzącego.

Kontakt monia.b1@interia.pl

Image
Ostatnio edytowany przez Karena 11 Lis 2012, 21:44, edytowano w sumie 3 razy
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: Popielata kicia 7 mies. szuka domu - Koszalin

Postprzez Monika F » 05 Cze 2012, 17:13

Jaka ona śliczna. Ja już mam gromadkę, więc jej nie wezmę ale popytam innych. Ach Moniko, dobra duszyczko :tak:
Monika F
Kompani
 
Posty: 257
Dołączenie: 28 Lut 2011, 19:33

Re: Popielata kicia 7 mies. szuka domu - Koszalin

Postprzez Karena » 05 Cze 2012, 21:24

Koniecznie popytaj, będę wdzięczna. Ona nie może u nas zostać na stałe.
Tak jak pisałam wyżej, będzie gotowa do adopcji po sterylizacji i szczepieniu. Do domu tzw. niewychodzącego.
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: Popielata kicia 7 mies. szuka domu - Koszalin

Postprzez Karena » 07 Cze 2012, 21:16

Figa to wspaniała kotka. Już praktycznie nie syczy na chłopaków. Nawet bawiła się z Dizelkiem. Dzisiaj mieliśmy gości,a ona nie wykazała oznak żadnego stresu. Leżała na szczycie kanapy podsypiając :-) Wieczorem czeka tylko na to, żebym usiadła i pakuje się na kolana :)
Woli mokry pokarm od suchego, ale granulkami też nie pogardzi.

Kilka dzisiejszych fotek:

Image

Image

Image

Image
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: FIGA musi odejść!!!

Postprzez Karena » 13 Paź 2012, 12:58

Bardzo proszę - popytajcie znajomych, najlepiej takich, którzy nie mają kotów, czy nie przygarnęliby Figi. Miała napięte układy z Dizelkiem,ale wczoraj przeszło to już w otwartą wojnę. Dizelek miauczy ze strachu widząc Figę i załatwia się po kątach. Figa podczas naszej nieobecności w domu i w nocy siedzi zamknięta w łazience. Jednym słowem dramat. Sylwia się budzi przez ich wycie, wczoraj przestraszyła się widząc ich walkę...

Bardzo proszę o pomoc.
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: FIGA musi odejść!!!

Postprzez Karena » 15 Paź 2012, 07:55

Figa z Kaszkajem w tle:
Image
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: FIGA musi odejść!!!

Postprzez Monika F » 16 Paź 2012, 19:32

Pytałam kilkadziesiąt osób w pracy, znajomych ale na razie nikogo nie znalazłam. Koleżanka ma zapytać swoich rodziców czy ją chcą, a inna koleżanka miała poprosić syna, żeby popytał na politechnice.
Monika F
Kompani
 
Posty: 257
Dołączenie: 28 Lut 2011, 19:33

Re: FIGA musi odejść!!!

Postprzez Karena » 16 Paź 2012, 20:46

Dzięki za pomoc :-)
Nic na siłę, nie chcę jej oddać aby oddać. Chcę, żeby miała dobry dom, ludzi którzy świadomie zdecydują się na kota. Ona jest u nas od czerwca, traktuję ją właściwie jak naszego kota -> Bartek nie czytaj tego ;-)

Na razie zamówiłam karmę RC Calm, na uspokojenie Figi i odwagę dla Dizelka :D
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: FIGA - po pół roku szukania znalazła ciepły dom!!! :-)

Postprzez Karena » 11 Lis 2012, 21:46

No i stało się. Figa jest już w nowym domku :D
Domek mieszka w Koszalinie i nie ma innych zwierząt. Figa nie będzie wychodziła na dwór, mieszka na 1 piętrze. Na Figę czekała kuweta ze żwirkiem, drapak i piłeczka :-)
Młodym właścicielem jest chłopiec w wieku szkolnym i oczywiście jego mama, która podpisywała umowę.
Chłopak jest naprawdę obeznany w kociej tematyce.
Figa bardzo broniła się przed załadowaniem do transportera, nigdy tego nie lubiła i miauczała cała drogę. Zaraz zabrała się do zwiedzania nowego domu, bez brzucha przy ziemi, z uniesionym ogonem :-) Najbardziej zainteresowały ją kwiatki... Których u nas nie miała (mamy tylko 1 kwiat - przez koty właśnie). Zaczęła je podskubywać, hmm... Ciekawe jak będzie w nocy.
Mam też zaproszenie, żeby za jakiś czas odwiedzić Figę.
Myślę, że dobrze było poczekać i odmówić poprzednim dzwoniącym, żeby w końcu trafić na taki domek.

Mam wrażenie, że Kaszkaj szuka Figi... Pogonił przed chwilą biednego Dizelka. Cóż myślę, że upływ czasu zrobi swoje.

Dziękuję za ogłaszanie i pytanie znajomych o domek dla Figi :przytul:
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Re: FIGA - po pół roku szukania znalazła ciepły dom!!! :-)

Postprzez Monika F » 11 Lis 2012, 21:55

Ale fajnie, że znalazła domek :D
Monika F
Kompani
 
Posty: 257
Dołączenie: 28 Lut 2011, 19:33


Powróć do Słup ogłoszeń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości