UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Ogłoszenia wszelakiej maści i rodzaju. Jeśli życzysz sobie coś ogłosić wejdź a będzie Ci to dane.

UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 17 Mar 2015, 21:42

http://przemek-sliwka.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/465405/files/blog_mg_3304776_3652091_tr_zbroja_boza.jpg POTRZEBUJĘ POŻYCZYĆ ZBROJĘ NA DOSLOWNIE 24H DO KAZANIA W NIEDZIELE W JEDNYM Z EWANGELICZNYCH KOŚCIOŁÓW W KOSZALINIE. MOŻE BYĆ ODPŁATNIE - KWESTIA DO UZGODNIENIA. WRAZ Z ZNAJOMYM PASTOREM, KTÓRY USŁUGUJE W ZAKŁADACH KARNYCH CHCEMY ZROBIĆ KAZANIE NA TEMAT BOŻEJ ZBROI Z LISTU ŚW. PAWŁA APOSTOŁA DO EFEZJAN Z ROZDZIAŁU 6: " Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże." MAM 176 CM WAŻĘ OKOŁO 80KG I SZUKAM TAKIEGO SPRZĘTU CO BY JAKOŚ MÓGŁ MNIE CAŁEGO ZAKRYĆ. NIE BĘDĘ SIĘ W TYM PRZEMIESZCZAĆ W DALEKIEJ ODLEGŁOŚCI - BĘDĘ W ZADASZONYM POMIESZCZENIU. KTOŚ ? COŚ? MÓJ MAIL: szymon@zastopuj.pl lub mr.georgus@gmail.com - pozdrawiam
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Haris » 17 Mar 2015, 23:45

Który Kościół .... ? Baptyści ... Zielonoświątkowcy ... Kościół Ewangelicko - Augsburski ?
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 18 Mar 2015, 17:26

Chodzi o Kościół wolnych chrześcijan ... a my działamy w fundacji chrześcijańskiej wśród młodzieży i dorosłych w szkołach i zakładach karnych. Zaprosili mojego znajomego by usluzyl kazaniem i to byłby fajny motyw. Informacje o nas na http://www.waskadroga.pl. czy jest możliwość wypożyczenia stroju?

[ Dodano: 18-03-2015, 17:26 ]

szymon_g napisał(a):Chodzi o Kościół wolnych chrześcijan ... a my działamy w fundacji chrześcijańskiej wśród młodzieży i dorosłych w szkołach i zakładach karnych. Zaprosili mojego znajomego by usluzyl kazaniem i to byłby fajny motyw. Informacje o nas na http://www.waskadroga.pl. czy jest możliwość wypożyczenia stroju? lub poproszenie kogoś o to by pobył chwilę i "posłużył za model"? chcielibyśmy też taką akcję przeprowadzić w zakładzie karnym w Stare Bornem...
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Haris » 19 Mar 2015, 12:53

Mogę rozważyć użyczenie kolczugi, kaptura kolczego i hełmu XIII wiecznego, ale chciałbym wiedzieć gdzie się fizycznie znajdzie moja "druga średniowieczna skóra". Czu to jest Zbór przy ul. Piłsudskiego ?
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 19 Mar 2015, 13:27

Tak przy ul. Piłsudskiego 65. byłoby super! po proszę o kontakt pod numerem 786-232-255 lub podać swój to ja zadzwonię :)

[ Dodano: 19-03-2015, 13:27 ]

szymon_g napisał(a):Tak przy ul. Piłsudskiego 65. byłoby super! po proszę o kontakt pod numerem 786-232-255 lub podać swój to ja zadzwonię :)

i do kogo można by się zwrócić z prośbą o tarczę i miecz?
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Haris » 19 Mar 2015, 13:36

i tak to z klerem w średniowieczu było .... dać palec to całą domenę feudalną ugryzą .... hahaha .... Użyczę tarczę i "coś" do boku też :-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 20 Mar 2015, 07:19

"OPASAWSZY BIODRA SWOJE PRAWDĄ - pasa brak...
"PRZYWDZIAWSZY PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI - to już mam ustalone :)
"OBUWSZY NOGI, BY BYĆ GOTOWYMI DO ZWIASTOWANIA EWANGELII POKOJU - butów brak odpowiednich....
WEŹCIE TARCZĘ WIARY - to już mam ustalone :)
WEŹCIE TEŻ PRZYŁBICĘ ZBAWIENIA - to już jest ustalone :)
"MIECZ DUCHA, KTÓRYM JEST SŁOWO BOŻE" - to już jest ustalone :)

Podsumowując, choć jestem niezmiernie wdzięczny to potrzebne są wszystkie elementy by było adekwatnie do treści w Piśmie Św. Zbroja, hełm, tarcza, miecz - już ustaliliśmy i wiele Bogu Dzięki :) zostaje tylko pas, do którego można by przyczepić miecz lub tarcze lub po prostu zalożyć. No i obuwie...
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Franek » 20 Mar 2015, 10:39

Pancernego obuwia używali właściwie tylko konni,więc u nas takiego nie znajdziesz.
Chcesz rozśmieszyć Boga?Opowiedz mu o swoich planach.
Franek
Kompani
 
Posty: 389
Dołączenie: 26 Cze 2012, 16:17

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 20 Mar 2015, 11:30

nie mówię o precyzyjnie pancernym... dla mnie wzorcem jest rzymski żołnierz - bo do takiej zbroi nawiązuje Paweł w Liście do Efezjan, jednak jeśli uda się skompletować strój niezależnie, odmienny ale z elementami do omówienia to będzie sukces. Gdy nie osiągnę kompletu części - może być to obuwie skórzane, ale pasujące do zbroi - to wtedy odziewanie się w zbroje przy której braknie mi elementów podczas kazania jest niekonieczne... Stąd też moje zapytanie czy do tego co mam dzięki Harisowi znajdą się pas i obuwie?
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Haris » 20 Mar 2015, 16:00

hahaha .... to się troszkę rozmijamy .... rzymski żołnierz .... toć oni w sandałach świat podbijali :-) . A za miecz to gladius - długi nóż kuchenny starczy :-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 20 Mar 2015, 22:14

dziękuję za wsparcie i możliwości panie H ! będziemy w kontakcie, jednak kazanie o tej tematyce przekładamy póki nie "upoluje" pełnego rynsztunku czyli miecza! Argh!
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Gandalf » 20 Mar 2015, 23:16

Miecz z pasem mogę użyczyć. Na kiedy to potrzebujesz?
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7764
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez szymon_g » 21 Mar 2015, 10:18

Termin konkretny jeszcze nie jest ustalony bo jutro już odpada. Poluje na zbroje choć kolczuga to juz blisko. . .zobaczymy szukam dalej i pozdrawiam . By zrobić to profesjonalnie.
Załączniki
zbroja1.jpeg
Wzorzec...
zbroja1.jpeg (32.69 KiB) Obejrzany 9368 razy
szymon_g
 
Posty: 7
Dołączenie: 17 Mar 2015, 21:25

Re: UŻYCZĘ 24H - NIETYPOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZBROJĘ

Postprzez Haris » 21 Mar 2015, 13:15

zaczyna mnie to przerażać ....

Nowego znaczenia nabiera moje ulubione hasło: "Deus le volt" ....
A jaka to formacja miała napisane "Gott mit uns" ? ... zapomniałem

a tak nawiasem ... to Bractwo z Tuchomia ( koło Bytowa) ma pełne rzymskie zbroje i rynsztunek . A że są one u Księdza, to można by zagadać .... tak po fachu :-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd


Powróć do Słup ogłoszeń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości