I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Tu zacz znajdziesz wrażenia z imprez naszych zarówno tych jakieśmy zrobili jak i na które zawitaliśmy. Jeśli nas zobaczyłeś podziel się swą opinią.

I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Gandalf » 01 Maj 2008, 15:11

Koszalińska Kompania Rycerska pragnie zaprosić Bractwa Rycerskie na I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron, który odbędzie się w dniach 06-08.06.2008r na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Świątkach.

W ramach imprezy odbędzie się:
1. Turnieje łucznictwa
2. Turniej bojowy
3. Msza rycerska
4. Inscenizacja

Ramowy plan Turnieju:

Piątek

- Przyjazd Bractw Rycerskich
- Rozłożenie obozu rycerskiego

Sobota (początek ok. 11.00 do 18.00)

- Turniej łucznictwa tradycyjnego organizowany i prowadzony w całości przez Koszalińską Kompanię Rycerską
- Turniej bojowy
- Uczta rycerska dla Bractw biorących udział w turnieju

Niedziela

- Wymarsz rycerstwa z obozu na Górę Marientron.
- Uroczysta Msza Święta na Górze Marientron, koncelebrowana przez księży (planujemy ok. godziny 10.00)
- Inscenizacja bitwy u podnóża Góry dla zgromadzonych widzów (planujemy ok. godz. 12.00)
- Podziękowanie i zakończenie turnieju (ok. godziny 13.00).

Zapewniamy miejsce na rozbicie namiotów historycznych, dla wygodnych przewidziany nocleg w szkole, zaplecze sanitarne.

Regulamin turnieju:

1) OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA:
Uczestników obowiązuje strój i sprzęt łuczniczy dostosowane do odtwarzanego przez Bractwo okresu historycznego. Wskazany również jakiś kufelek, ewentualnie naczynia ?historyczne?. Ze względu na fakt, iż turniej będzie otwarty (w pewnym stopniu) dla publiczności, uprasza się o:
- odpowiedni strój - proszę pamiętać o nakryciach głowy (do strzelania można zdejmować);
- dyskretne palenie papierosów;
- odpowiednie zachowanie się;

2) REGULAMIN TURNIEJU ŁUCZNICZEGO:
Aby przystąpić do turnieju uczestnik musi zarejestrować swoje nazwisko na liście startowej i zaprezentować się sędziemu głównemu w pełnym stroju wraz z własnym sprzętem łuczniczym. Zapisy trwają do momentu zakończenia pierwszej konkurencji.

WYPOSAŻENIE ŁUCZNIKA:
- do zmagań turniejowych dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne. Nie dopuszcza się łuków bloczkowych ani łuków wyczynowych; niedozwolone są jakiekolwiek celowniki na majdanie, dozwolone są "półeczki";
- brzechwy strzał mogą być wyłącznie drewniane, a lotki z materiałów naturalnych. Dopuszcza się groty metalowe wszelkiego typu, również toczone (zalecane ze względu na tarcze turniejowe stosowane na turnieju), a ponadto z kamienia lub rogu;
- strzały używane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny się odróżniać indywidualnym oznaczeniem (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, względnie barwami owijek lub innymi trwałymi znakami);
- strzelanie odbywa się do tarczy pięciopolowej o średnicy 80cm. Przewidywane są również inne cele. Niejasności (np. trafienie w linię) rozstrzygane jest na korzyść zawodnika. Punktacja pól 1, 2, 3, 4, 5;
- wszystkie zasady zostaną jasno przedstawione przed rozpoczęciem każdej konkurencji;
- nad przebiegiem turnieju czuwać będzie sędzia główny oraz wyznaczeni przez niego sędziowie przydzieleni do każdej z tarcz osobno; decyzje w związku z przebiegiem turnieju podejmuje sędzia główny. Jego decyzje są ostateczne i niepodlegające dyskusji.
Rozgrywane konkurencje w trakcie przygotowania, podane zostaną wkrótce.

3) REGULAMIN TURNIEJU BOJOWEGO

OGÓLNE ZASADY:

1. Udział w turniejach mogą brać osoby pełnoletnie!
2. Stroje historyczne oraz uzbrojenie z okresu od 1340 do 1460 roku.
3. Poszczególne zmagania zawodników prowadzone będzie przez okres półtorej (1,5) minuty.
4. Zachowanie zgodne z Regułą Rycerską! Sędzia ma prawo przyznać ostrzeżenie za nieprzepisowe zachowanie lub za łamanie zasad rycerskich. Przy drugim ostrzeżeniu następuje dyskwalifikacja z turnieju!
5. Walki oceniane i punktowane będą przez trzech obiektywnych, niezależnych sędziów, wybranych po jednym z uczestniczących w turnieju bractw.
6. System przeprowadzenia turnieju bojowego uzależniony od liczby biorących w nim udział i podany zostanie przed rozpoczęciem walk.
7. Każde trafienie przeciwnika zaliczone przez sędziów to jeden punkt. Sędziowie zaliczają trefienie, jeżeli zostało ono zadane w pole trafienia, zadane z zauważalną siłą, krawędzią tnącą broni.
8. Zwycięzca wybrany zostanie według uzyskanej przewagi punktowej, na co składa się: ilość ciosów skutecznych, technika walki, efektywność ofensywy i defensywy. Sędzia główny ma prawo zakończyć pojedynek przed czasem, jeżeli przewaga wskazuje na zdecydowaną wygraną.
9. W celu sprawnego przeprowadzenia całego turnieju stosowana będzie zasada, iż od wywołania zawodnika do kręgu, ten ma 2 minuty czasu na stawienie się inaczej jego walka zostanie poddana walkover?em.
10. Zawodnik zobowiązany jest do posiadania własnego sprzętu.


WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

1. Hełm z zasłoną. Zakaz używania hełmu typu barbuta. Jeśli sędziowie uznają hełm za niebezpieczny dla biorącego udział w walkach, mogą zawodnika nie dopuścić do turnieju.
2. Ochrona korpusu: Przeszywanica + kolczuga lub płaty lub kirys lub napierśnik lub brygantyna.
3. Osłony stawów (łokcie, kolana): elementy płytowe bądź zbrojniki. Osłona szyi: kaptur pikowany z kryzą bądź wysoki kołnierz przeszywanicy wraz z kapturem kolczym lub czepcem kolczym. Osłona dłoni: rękawice płytowe dowolnego typu zgodne z datowaniem.
4. Broń: miecze jednoręczne, półtoraręczne. Dopuszczone są tasaki, kordy. Broń nie może mieć śladów rdzy ani też nie może posiadać zadziorów i ostrych krawędzi. Miecz nie może być przywiązany do dłoni. Przed turniejem sędziowie ocenią każdą broń pod względem dostosowania do reguł turnieju. Sędziowie mają prawo wykluczyć broń, która może stanowić zagrożenie dla przeciwnika.
5. Tarcza - trójkątna rycerska. Niedopuszczalne są: pawęże, migdały, metalowe okucia tarcz.
6. Przed rozpoczęciem turnieju każdy biorący w nim udział musi zaprezentować siebie i swe opancerzenie i broń przed sędziami. Sędziowie mają prawo nie dopuścić zawodnika do turnieju, w przypadku naruszenia, choć jednego z wymogów sprzętowych.
7. Niedopuszczalne są wariacje w uzbrojeniu typu pełna płyta i hełm garnczkowy!!!.
8. Obuwie historyczne!


WALKA:

1. Punktowane ciosy muszą być silne, widoczne i osadzone, zadawane powyżej kolan i łokcia. Cios, który przebije się przez blok i nadal zachowa impet, będzie liczony jako trafienie.
2. W przypadku mieczy długich możliwe uderzenia głowicą.
3. W przypadku wytrącenia broni walczący decyduje czy przeciwnik, któremu została wytrącona broń może ją podnieść i kontynuować pojedynek. Jednakże wytrącenie miecza nie przesądza o wygranej, bo nie jest punktowane i nie nokautuje przeciwnika. Ten, co wytrącił miecz i nie pozwoli przeciwnikowi go podnieść sprawia, że walka zostaje przerwana i wygrywa ten, który zdobył najwięcej punktów.
4. Zakazane są uderzenia kantem i rantem tarczy. Można uderzać jej całą powierzchnią. Jednak uderzanie tarczą nie będzie punktowane.
5. Zabronione są: wszelkiego rodzaju pchnięcia, sztychy ? w przypadku nie przestrzegania tej zasady zawodnik zostaje automatycznie usunięty z turnieju. Niedozwolone są również ciosy w kroczę, ciągłe uderzenia w rękawicę przeciwnika, które ma na celu wytracić mu broń. Zabronione są celowe podcięcia oraz stosowanie ?technik zapaśniczych?, mających na celu powalenie lub wypchnięcie przeciwnika z pola walki.
6. Walka na zasadach honorowych, to znaczy nie można atakować przeciwnika stojąc za jego plecami lub powalonego na ziemię, bądź zawodnika, który dobrowolnie poddaje walkę.
7. Tak zwane ?miśki? trwające dłużej niż 3 sekundy będą przerywane.
8. W momencie uszkodzenia sprzętu ochronnego bądź zaczepnego - zawodnik zobowiązany jest do jego naprawy/wymiany. Czas w tym celu będzie określony przez organizatorów na miejscu, zależny od rodzaju usterki i całej sytuacji. Jeśli taka naprawa nie będzie możliwa, zawodnik przegrywa przez walkover`em.
9. Kontuzja bądź dobrowolne poddanie walki - zawodnik musi przyklęknąć na 1 kolano i opuścić miecz na ziemię. Drugi zawodnik jest zobowiązany do wstrzymania się od działań zaczepnych pod groźbą wykluczenia z turnieju.

Kontakt:
Bartłomiej "Gandalf" Zielonka
tel. 509-816-943
Leszek "Haris" Jęczkowski
tel. 501-147-023
Anna "Anariona" Adamczyk-Karpińska
tel. 502-489-740
kkr@kkr.nsc.pl
http://kkr.nsc.pl
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Gandalf » 29 Maj 2008, 18:32

Nagrody w turnieju są przyznawane dla trzech najlepszych osób w danym turnieju i prezentują się jak niżej:
Turniej bojowy:
Image

Turniej łuczniczy:
Image

Dla zwycięzcy turnieju jest wielki kielich prezentowany na zdjęciu wraz z tym czymś na dole, co jest srebrnym ryngrafem ze złoceniami. Poniżej zbliżenie. Przepraszam za jakość, ale fotka zrobiona była telefonem.
Image

Najlepsze łuczniczki w turnieju:
Image
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Gandalf » 29 Maj 2008, 19:46

Lokalizacja miejsca turniejowego na mapie.
Image
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Calen » 08 Cze 2008, 16:29

Impreza była super :) towarzystwo pierwsza klasa :tak: :przytul: , pogoda tylko dokuczała z powodu zbyt wysokiej temperatury ,ale na to wpływu nie miał nikt :) i dziękuję Busterowi za to że pożyczył mi koc, oraz za to że opiekował się mną cały sobotni wieczór praktycznie .

Mam nadzieję że zbyt wielkich problemów nie sprawiałam ?? ;)
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Trawis » 08 Cze 2008, 17:16

Po pierwsze chciałbym wraz z moim tatą podziękować Wam wszystkim za tak liczne stawienie się na imprezie. Moim zdaniem było fantastycznie, pogoda dopisała, czasami aż za nadto, ale tak jak powiedziała Calen na to nie mamy wpływu. Było bardzo przyjemnie, atmosfera dopisywała, ludzie troszkę nas wymęczyli, ,,wszystkie" zadania zostały spełnione :twisted: .
Nagrody zostały rozdane, wszyscy byli szczęśliwi ;) Moim zdaniem ze ,,wszystkim" sobie poradziliśmy :tak: . Jedzonko było super, oczywiście moim zdaniem, nie wiem jak Wy, ale mi bardzo smakowało. Chciałbym serdecznie pogratulować Gandalfowi I miejsca w naszym turnieju łuczniczym, Jar Jarowi III miejsca w bojówce, Ani I miejsca w turnieju kobiet, Vedze III miejsca i pięknej róży :twisted: Harisowi i mojemu tacie III miejsca w turnieju drużynowym. Aha i jeszcze pragnąłbym Was wszystkich serdecznie przeprosić, że nie stawiłem się dziś na mszy i inscenizacji, byłem bardzo zmęczony, palce mi spuchły od strzelania, bo zgubiłem rękawiczkę. Jeszcze raz bardzo Was wszystkich za to przepraszam, obiecuję, że to się więcej nie powtórzy. Takie jest moje zdanie na temat turnieju, a Wasze?
Pozdrawiam.
Ps. Oczywiście było parę wpadek i incydentów, jak to na każdej imprezie, ale nie będę o tym pisał ;)
,,Geniusz, to czasem tylko instynkt, który nie podlega doskonaleniu. Częściej jest to sztuka trafnego kojarzenia, codziennie doskonalona, dzięki obserwacji i doświadczeniu" - Napoleon
Awatar użytkownika
Trawis
Kompani
 
Posty: 407
Zdjęcia: 112
Dołączenie: 30 Sie 2006, 20:41
Miejscowość: Szczecinek

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Minio » 08 Cze 2008, 17:25

Nie zapominaj o Golumku który zwyciężył turniej pijacki :P Ale tak wogóle to moim skromnym zdaniem cały turniej podsumowują trzy słowa "Dla mnie bomba" Długo by wymieniać ale było super. Pozdro 4 all :>
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez maras » 08 Cze 2008, 17:41

Podobala mi się śmierc Piotrka na inscenizacji :twisted:
maras
 
Posty: 91
Dołączenie: 27 Lis 2004, 23:05
Miejscowość: Koszalin

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Calen » 08 Cze 2008, 18:00

Mi sie podobała śmierć ChomiCa (dwa razy umierał) i jak wcześniej porwał córkę pana Józefa :D
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Gandalf » 08 Cze 2008, 18:02

I mamy już pierwszą galerię:
http://www.spacerki.pl/news.php?art=24
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Vega » 08 Cze 2008, 18:07

hehehhehe
Józek był zaiste skonfundowany jak zobaczył Anie znikającą w krzakach w ramionach Chomicka :D :D :D

mi sie podobało jezioro z pijawkami i ogólny chill-out w sobotę pod wieczór :P
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Buster » 08 Cze 2008, 18:10

Jestem pod wrażeniem tych zdjęć. Mało która gazeta ma takiego dobrego fotografa. Pierwszy raz jestem w pełni zadowolony ze zdjęć z imprezy.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Calen » 08 Cze 2008, 18:14

Zdjęcia rzeczywiście dobre , ale dla mnie było szokiem prawie że , jak ChomiC podbiegł z wrzaskiem , przerzucił Anię przez ramię i poleciał z nią w krzaki :D wyglądało to zabójczo .
Vega , a który ojciec swojej córki by nie był ? :P
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez achi » 08 Cze 2008, 18:46

No widzisz chomić już mamy dowody twojej zbrodni :P. JA tam jestem zadowolony ze wszystkiego. Impreza zajebiaszcza, była fajna atmosferka, ludzie zadowoleni( bo czemu by nie byli :twisted: ). Pogoda była........ paląca i gorąca :D. Biesiada.... :twisted: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: . Inscenizacja i msza była po prostu miodna, klimatyczna co to trzeba przyznać, a podziękowania od damm za wybawienie (dużo buziaków dostałem :wstyd: ) były :tak: . A więc turniej był jak ta lala :twisted:
Awatar użytkownika
achi
 
Posty: 151
Dołączenie: 13 Maj 2006, 08:07
Miejscowość: BIAŁOGARD

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez Teguris » 08 Cze 2008, 18:51

HeHe turniej był super a ja jestem na tylko jednym zdjęciu i to cały spocony i z całych sił nakładając na JarJara hełm :)

Sory że nie było mnie na mszy ale nie miałem siły się podnieść :)
Honor jak papier, gdy raz się splami, to już go nie wyczyścisz.

Awatar użytkownika
Teguris
 
Posty: 70
Dołączenie: 16 Lut 2008, 16:05
Miejscowość: Koszalin

Re: I Turniej Rycerski o Kielich Przeora Klasztoru Marientron

Postprzez LORDXANTH » 08 Cze 2008, 19:19

Było Super , naprawde świetna impreza
mimo że słoneczko czaszki wypalało



a prosiaczki palce lizać
Image

też mam zdjęcie porywacza i ofiary :twisted:
Image

a tu link do wszystkich fotek:
http://chomikuj.pl/LORDXANTH/Galeria/Sz ... -8.06.2008

Haris, Renata śle ci podziękowania za użyczenie łuku
oraz obiecuje że następnym razem nie bedzie
podbijać punktacji na tarczach innych zawodników ;)

pozdrowionka i do zobaczenia
Awatar użytkownika
LORDXANTH
 
Posty: 5
Dołączenie: 22 Maj 2008, 11:52
Miejscowość: Gdynia

Następna

Powróć do Kalendarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości