Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Jeśli do Bractwa wstąpić Ci spieszno, a pytanie zadać, tudzież odpowiedź znaleźć Ci nadano, zerknij Waść tutaj, a będzie Ci to dane.

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Gathaspar » 05 Lis 2017, 19:47

Bardzo możliwe Gandalf :D Ogólnie mam sporo pytań ale nie wiem szczerze gdzie pytać by nie zaśmiecać forum :) .
Gathaspar
 
Posty: 5
Dołączenie: 07 Paź 2017, 18:22
Miejscowość: Koszalin/Wałcz/Świecie

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez PAnek » 05 Lis 2017, 20:23

Pytaj na razie tu. Jak ktorys z wszechwladnych adminów uzna ze nie ten dzial to przeniesie :>
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Haris » 05 Lis 2017, 22:50

Witaj Gathaspar ... ale trudna ksywka :-) , będziesz ją zmieniać jak nic :P
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Gathaspar » 06 Lis 2017, 15:48

Właściwie to nick nie wiem czemu akurat taki dałem xd nie chciałem podawać takiego którego używałem do tej pory. Ale pro po pytań:
- Czy Adeptem zostaje dopiero po skompletowaniu całego stroju? (czekam, aż unormuje mi się sytuacja finansowa)
- Czy istnieje możliwość bym mógł uczestniczyć w spotkaniach kapitolu które jak wyczytałem odbywają się dwa razy w miesiącu. Oczywiście tylko jako bierny słuchacz. Chciałbym po prostu bardziej wszystko poznać.
- Zamierzam zacząć kompletować strój a dokładnie myślałem by kupić najpierw broń bym mógł ćwiczyć dodatkowo sam u siebie. Nie mam jednak zielonego pojęcia czym kierować się przy jej wyborze (oprócz tego, że ma fajnie wyglądać :D ) Jestem na paru grupach handlowych ale nie chce kupować w ciemno szczególnie, że sam nie wiem do końca co chcę kupić xd. Poszukuję czegoś w średnim przedziale cenowym co pozwoliło by mi na trening ale i też którą mógłbym walczyć nią w ewentualnych przyszłych turniejach, a wiem różna broń na różne dyscypliny.
Gathaspar
 
Posty: 5
Dołączenie: 07 Paź 2017, 18:22
Miejscowość: Koszalin/Wałcz/Świecie

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Hrabia » 06 Lis 2017, 17:33

Pozwolę sobie się wtrącić, bo choć sam nie jestem (jeszcze :>) w bractwie to od pewnego czasu przemierzam szerokie wody Internetu w poszukiwaniu informacji odnośnie broni (choć jej zakup to raczej jeszcze dość odległe plany, ale dokształcanie się zawczasu raczej na złe nie wyjdzie), więc podzielę się paroma linkami do "poradniczych" artykułów (i osobiście polecam poczytać sobie też resztę twórczości tych panów). Aha, zakładam, że chodzi ci o miecz (a nie o topór/młot/buławę/morgenstern)? Jeśli nie, to dalej możesz w ogóle nie klikać w te linki:

http://mieczesredniowieczne.pl/jak-kupowac-miecze/
http://ruch-rycerski.blogspot.in/2014/0 ... miecz.html
http://ruch-rycerski.blogspot.in/2013/0 ... walki.html

Jeśli jednak Starszyzna uważa, iż artykuły te są już cokolwiek nieaktualne to z chęcią się o tym dowiem, nie chciałbym tu siać dezinformacji.
Awatar użytkownika
Hrabia
 
Posty: 103
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 14:55

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Yakman » 07 Lis 2017, 09:19

Do nowicjatu możesz wstąpić, gdy wyrazisz na to chęć i przynajmniej trójka Braci i Sióstr wyrazi na to zgodę (najłatwiejsza część twojej drogi to będzie :) ). Kapituł jako takich już nie ma, poza Kapitułą Generalną w okolicach ferii zimowych, bo na wszelkich innych spotkaniach widzimy się prawie codziennie. Należą do nich: treningi szermierki, treningi łucznicze, planszówki, treningi tańca, imprezy bractwowe. Żeby się spotkać z naszym większym gronem przychodź, baw się razem z nami na planszówkach i treningach. Jeśli chcesz i jeśli mamy miejsce w samochodzie i reszta zdecyduje, że możesz, to gościnnie (bo na razie bez stroju) pomóc i zobaczyć, jak wygląda taka luxna nasza rycerska impreza i turniej możesz w Szczecinku 11 listopada. Ale to najpierw muszą się wszyscy zgodzić i musi starczyć miejsca w samochodach :)
Co do broni, to ja polecam kupić osobiście. Miecz tanią sprawą nie jest i musisz wybrać taki, który nie tylko jest dobrze wykonany, ale i dobrze ci w łapie leży.
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez PAnek » 07 Lis 2017, 14:00

Gathaspar napisał(a):- Zamierzam zacząć kompletować strój a dokładnie myślałem by kupić najpierw broń bym mógł ćwiczyć dodatkowo sam u siebie. Nie mam jednak zielonego pojęcia czym kierować się przy jej wyborze (oprócz tego, że ma fajnie wyglądać :D ) Jestem na paru grupach handlowych ale nie chce kupować w ciemno szczególnie, że sam nie wiem do końca co chcę kupić xd. Poszukuję czegoś w średnim przedziale cenowym co pozwoliło by mi na trening ale i też którą mógłbym walczyć nią w ewentualnych przyszłych turniejach, a wiem różna broń na różne dyscypliny.


Miecz do treningów samemu wystarczy miekki treningowy cena nie przekracza 100zł, dokupisz sobie to tego ciężarek 1-1,5 kg na reke i możesz spokojnie sobie machać :D

Co do miecza do walki to tak jak napisał Yakman. najlepiej kupic jak będziesz mogl się przymierzyć, nie kupuj w ciemno. Musisz wiedzieć czy miecz ci "dobrze lezy w dloni", czy jego wywarzenie jest ok, czy rekojesc jest dopasowana do twojej reki, czy dlugosc ci odpowiada, czy jelec nie jest za duzy, czy glowica ci nie przeszkadza, no i jeszcze jedno, miecz inaczej ci będzie lezal w golej rece a inaczej w rękawicy , wiec dobrze jest mieć przynajmniej rekawice żeby sprawdzić jak ci się bedzei trzymalo oręż.
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Gathaspar » 07 Lis 2017, 15:33

Zastanawiałem się nad zakupem miecza półtoraręcznego - widzę, że trening tą bronią daje mi najwięcej przyjemności :) Czytałem o tym czym się kierować, na co zwracać uwagę ale i tak bałbym się samemu podjąć decyzję od kogo i jaki dokładnie egzemplarz kupić. Zrozumiałem, że aby kupić coś czego będę mógł używać w przyszłości muszę zapłacić najmniej 700zł. Powiedzmy, że jestem w stanie wydać na broń 700-850zł. Czy jestem w stanie w tym przedziale cenowym kupić coś co starczy mi na lata? Od kogo? Wiem, że istnieje rynek broni używanej ale mam zbyt małą wiedzę by odważyć się kupić taką broń bez rady któregoś z doświadczonych kolegów ;) Czy jeśli kupię używaną broń, a za jakiś czas wszedł bym na poziom wyżej żeby kupić coś jeszcze lepszego mógłbym odsprzedać ją za podobną cenę? Nie chcę kupować byle czego bo i tak prędzej czy później okazało by się, że tylko zmarnowałem pieniądze, a na broń za parę tysięcy na razie mnie nie stać. I sprawa nie mniej istotna, jak nie najważniejsza - ja z zastosowaniem broni? Żeby nie okazało się, że kupiłem zarąbisty miecz ale niestety nie będę mógł z nim nigdzie pojechać xd

I jeszcze z innej beczki: jak z tym wyjazdem 11 listopada? Jestem chętny do pomocy tylko z kim się skontaktować?
Gathaspar
 
Posty: 5
Dołączenie: 07 Paź 2017, 18:22
Miejscowość: Koszalin/Wałcz/Świecie

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Yakman » 07 Lis 2017, 22:45

Ja miecz kupiłem na Grunwaldzie od tego gościa:
Sylwester Tylko
www.mieczedowalki.pl

W granicach 700-800 zł za półtoraka się zmieścisz. A ze Szczecinkiem to sprawa bliżej piątku się okaże.
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Gathaspar » 07 Lis 2017, 23:49

Widzę, że ten gość www.mieczedowalki.pl ma nawet dość tanią broń, z tymże biorąc pod uwagę poprzednie rady wolałbym zobaczyć i przymierzyć się do broni niż kupować w pewien sposób w ciemno. Bo czy może zaistnieć sytuacja, że dostanę podane dokładne parametry broni a ona i tak może "nie leżeć" w dłoni jak powinna?
Gathaspar
 
Posty: 5
Dołączenie: 07 Paź 2017, 18:22
Miejscowość: Koszalin/Wałcz/Świecie

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Yakman » 07 Lis 2017, 23:56

Tak może być. Tak mam w swoim przypadku. Przez to, że mam krótsze palce, dobierałem rękojeść specjalnie do dłoni, bo z większością mieczy miałbym po prostu problem z chwytem.
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Hrabia » 08 Lis 2017, 07:09

Od rzeczonego pana póki co na indywidualne zamówienie raczej nie licz. Jestem akurat po wymianie korespondencji z nim i twierdzi, że jest bardzo zarobiony, więc może obecnie zaoferować tylko swoje "seryjne" wyroby. Jak chcesz, to będę mógł przesłać ci parametry jednego jego półtoraka, które zdobyłem.
Awatar użytkownika
Hrabia
 
Posty: 103
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 14:55

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Haris » 09 Lis 2017, 05:50

Temat broni w innym dziale. Admin was ukarze ! :-) .
Sio!
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Terin » 21 Kwi 2019, 13:40

Hmmm, jak by tu i od czrgo zacząć, to może od początku, a więc witam wszystkich serdecznie zwę sie Bartodziej i chciał bym powiedzieć coś o sobie tylko od czego bym mógł zacząć? Otóż tak grywam w RPG, zaczynam przygody z planszówkami, a co mnir przywiodło aż tu to rycerstwo, do którego chętnie bym wstąpił... Ale to może na później :)
Bo największe szcęścir na końskim leży grzbiecie
Terin
 
Posty: 5
Dołączenie: 19 Kwi 2019, 12:47

Re: Dzień dobry. Jestem Nowy ;)

Postprzez Haris » 21 Kwi 2019, 20:07

Witaj :) a to może na wcześniej ;)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

PoprzedniaNastępna

Powróć do Nowicjat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości