Parę pytań

Jeśli do Bractwa wstąpić Ci spieszno, a pytanie zadać, tudzież odpowiedź znaleźć Ci nadano, zerknij Waść tutaj, a będzie Ci to dane.

Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 01:26

Witam Was wszystkich serdecznie.
Chciałbym zadać Wam tj. członkom bractwa kilka pytań.

W regulaminie czytałem, iż osoby pełnoletnie nowicjat odbywają najszybciej w 6 miesięcy, a niepełnoletnie w 2 lata o ile dobrze doczytałem. A co, jeżeli licząc od teraz 18-stkę będę miał za 5 miesięcy? :).

Czy na ,,start" jest potrzebne jakieś wyposażenie własne? W chwili obecnej nie mam za dużo pieniędzy ale jeśli jest to jakiś dłuższy termin na pewno powoli sprzęt kompletować będę.

Chciałbym, także dowiedzieć się jak wyglądają zwykłe spotkania. Tj. Czy są to tylko treningi broni czy także jakieś rzeczy inteligentniejsze jak rozmowy na temat historii i tym podobne przy ognisku i ciepłej strawie :). Gdyż obie rzeczy interesują mnie w tym samym stopniu.

Co ile odbywają się Wasze spotkania?

A także, kiedy jest najbliższe na które można przyjść i się zaznajomić?

I oczywiście, czy nabór trwa :).

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :).

P.S
Może coś o mnie:
Nazywam się Piotrek, lat 17 zamieszkanie koszalin. Zainteresowania: historia, Japonia, średniowiecze, informatyka. Uczeń II klasy liceum profilowanego.
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2011, 05:49

Zapraszamy na spotkanie, tam dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki :).
Najbliższe w czwartek:
calendar.php?view=event&calEid=211
Oraz trening w niedzielę:
calendar.php?view=event&calEid=207
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 08:07

To prawdopodobnie wpadnę w niedzielę, bo nie chcę Wam głów zawracać jak będziecie zalatani na warsztatach w czwartek.
A po za tym mieszkam prawie przy Chełmskiej więc, mi wygodniejsza jest niedziela :-).

Chciałbym się, zapytać jeszcze gdzie dokładnie na Chełmskiej się spotykać , bo ,,sam szczyt" nie wiele mi mówi.
Wiem, że parę razy Was widziałem na Chełmskim parkingu przy wierzy radiowej i parę razy przy stadionie...Coś Wam mówią te miejsca?
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Haris » 17 Paź 2011, 08:25

Witam!
Boisko na G. Chełmskiej za wieżą widokową. Cieszy mnie, że wreszcie ktoś pyta nie tylko o machanie mieczem :-)
Zapraszam.
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 08:34

Haris napisał(a):Witam!
Boisko na G. Chełmskiej za wieżą widokową. Cieszy mnie, że wreszcie ktoś pyta nie tylko o machanie mieczem :-)
Zapraszam.

Dzięki teraz już wiem, gdzie :).


Co do machania mieczem - Może teraz to już trochę bardziej mi się dorosło.
Ale kiedyś , to tylko o tym myślałem ^^, młodzianem będąc :).

A chciałbym się, tak na szybko zapytać bo mnie korci bardzo maje pytanie. W zasadach nowicjatu opisane są specjalizacje.Tzn nie ma opisanych konkretnych ale wyobrażam sobie, ze są to klasyfikacje takie jak zbrojny,łucznik, piechur z mieczem/toporem i tym podobne.
Czy można w takim razie wybrać dwie w momencie wyboru? Bo w większej części z tej militarnej części mojego jestestwa jestem za szermierka, jednak łuk opanować też by nie zaszkodziło .
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Minio » 17 Paź 2011, 10:19

Powiem tak. Łuczników ci u nas dostatek jako że nawet myśleliśmy o zmianie nazwy na KKŁ (Koszalińska Kompania Łucznicza) :lol:

Obecnie cierpimy na chroniczny brak zbrojnych i tym podobnych ciężej i lżej opancerzonych, miło bi biło jak by się ktoś również zainteresował czarnoprochowcami , gdyż przy nich jest również trochę pracy ,a jedna osoba na 4 bombardy to troszkę za mało.
Od ciebie zależy co cię zainteresuje bardziej.
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 10:35

No to w takim razie lekki zbrojny :) - O ile dostąpię tegoż zaszczytu przyjęcia do Nowicjatu :)

A mam takie pytanie, bo oglądałem sporo filmów na y-tube z turniejów i tak dalej. Zauważyłem , ze półtoraręczni walczą z swoja partia i tak samo z każdym innym rodzajem oddziałów. To znaczy, ze nie można na przykład stanąć w szranki mając tarcze i topór przeciwko na przykład dwuręcznemu mieczowi?
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Minio » 17 Paź 2011, 11:11

Niwim. Może jakiś Bohurt oglądałeś,a to już nie turniej tylko wolna amerykanka z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa bez jakichkolwiek zasad fechtunku. Zazwyczaj turneje odbywają się na wybrane rodzaje broni patrz: Tarcza+miecz jednoręczny.tzw jedynka, Półtoraki, Obuchowe(buzdygany,pały itp) a nawet włócznie co mogliśmy zaobserwować na turnieju w słupsku. Do tego wszystkiego trzeba mieć pełne opancerzenie bo bez tego cię nie dopuszczą do walki. Owszem słyszałem również o zabawach dla lżej opancerzonych na same pały ale nie widziałem tego na żywo.

Takie nacieranie oddziałów nie przystosowanych do siebie mogłeś również obejrzeć na jakiejś inscenizacji np. w Świdwinie w tym roku pod zamkiem.
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 11:18

Źle mnie zrozumiałeś :)
Właśnie chodziło mi na odwrót , że widziałem walki takie jak opisałeś. Że każdy jest dobrany według uzbrojenia. A nie widziałem pojedynków bardziej zróżnicowanych. Z twoich odpowiedzi wnioskuje, że raczej takich nie ma?
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Michał7 » 17 Paź 2011, 22:01

W uproszczeniu schematycznie można to rozdzielić następująco:
- turnieje walczących - każdy walczy tym samym typem broni (miecz+tarcza, póltorak)
- inscenizacje - różne typy borni się ścierają na siebie (z pewnymi ograniczeniami co do broni szczególnie brutalnych, np KIŚCIEŃ :D )
- Bohurty - kilku kolesi ściera się z kilkoma bez prawie żadnych ograniczeń (napierdzielanie) ;)
Summum ius summa iniuria - Najwyższe prawo najwyższym bezprawiem
Si vis pacem, para bellum - Jeśli pragniesz pokoju, gotuj się do wojny
Qui audet adipiscitur - Kto odważny, zwycieża
Michał7
Bractwo
 
Posty: 824
Dołączenie: 06 Lis 2008, 18:12
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 17 Paź 2011, 22:35

A jak to jest z punktacja walk ? Bo w pojedynkach to chyba za ciosy nie?
Ale zastanawia mnie jak na takim Grunwaldzie w bitwie jest .
Czy ,,padacie" jak dostaniecie raz, czy po kilku czy według uznania. Zawsze mnie to intrygowało a teraz mogę się dowiedzieć :)
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Gandalf » 18 Paź 2011, 09:14

Galik napisał(a):A jak to jest z punktacja walk ? Bo w pojedynkach to chyba za ciosy nie?

Różnie jest. Wszystko zależy od tego kto organizuje turniej. Najczęściej spotyka się walki na punkty. Są też walki liczone na zasadzie ogólnego wrażenia - kto wykazuje większą przewagę w starciu. W bohurtach np w ogóle się punktów nie liczy i tylko czeka kto pierwszy upadnie. To też są walki turniejowe najczęściej grupowe, szczególnie popularne na Grunwaldzie.
Galik napisał(a):Ale zastanawia mnie jak na takim Grunwaldzie w bitwie jest .
Czy ,,padacie" jak dostaniecie raz, czy po kilku czy według uznania. Zawsze mnie to intrygowało a teraz mogę się dowiedzieć :)

Pada się jak spełniony jest jeden z warunków:
1. Zmęczyłeś się.
2. Jesteś krzyżakiem.
;)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Parę pytań

Postprzez Eragon » 18 Paź 2011, 14:03

Gandalf napisał(a):Pada się jak spełniony jest jeden z warunków:
1. Zmęczyłeś się.
2. Jesteś krzyżakiem.
;)


ja dodam jeszcze jeden warunek z własnego doświadczenie:
-jeśli w słońcu jest 50 stopni, a Ty jesteś zamknięty w 40 kilowej puszce, która rozgrzewa się do czerwoności i czujesz, że mózg(akurat tutaj to nie z mojego doświadczenia gdyż nie wiem co znaczy to słowo ale gdzieś je usłyszałem i pomyślałem, że zabrzmi mądrze) Ci się gotuje to też padasz i to bardzo szybko...
Awatar użytkownika
Eragon
Bractwo
 
Posty: 301
Dołączenie: 18 Gru 2005, 16:31

Re: Parę pytań

Postprzez Galik » 18 Paź 2011, 16:23

Dziękuję wszystkim pięknie za odpowiedzi.

A możecie jeszcze napisać czego dokładnie uczycie na Warsztatach w czwartek? Wyrób strzał po prostu ??
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Parę pytań

Postprzez Gandalf » 18 Paź 2011, 17:51

Ogólnie rzecz biorąc tak. Czyli bierzesz do ręki patyk i heja. Przy okazji można sobie pogadać, także jest to dobry czas na spotkanie. Fajnie jakbyś wpadł.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Następna

Powróć do Nowicjat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości