Tańce w naszym bractwie!!!

Historie sławne tudzież inne, mniej znane lecz wszelako poważane. Wejdź i zobacz co działo się w czasach dawnych. A może i Ty podzielisz się swą wiedzą?

Tańce w naszym bractwie!!!

Postprzez Buster » 16 Paź 2004, 20:52

Ostatnio kiedy byłem na turnieju w Słupsku widziałem (nie pierwszy raz) pokaz tańca średniowiecznego w wykonaniu kobiet. W naszym bractwie jest przeciez coraz więcej kobiet. Może i u nas zdałoby to egzamin?? Czekam na wasze opinie!!!
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Allemea » 17 Paź 2004, 12:47

no ja bym byla nawet chetna, problem w tym ze nie mam zielonego pojecia o tancu :( A ktos cos na ten temat wie?
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Podobno

Postprzez Buster » 17 Paź 2004, 12:50

Podobno Przemek coś wie!!!

On często jezdzi na te turnieje.

A może coś jest w necie albo w książkach???
Poszukam a jak coś znajdę to dam znać!!!
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Allemea » 17 Paź 2004, 12:54

yyyy to Przemek tylko cos wie, czy moze umie tanczyc?
No ja nie wiem jak by wygladal taki kurs internetowy tanca sredniowiecznego :?

No wiec tak. Wlasnie rozmawialam z Przemkiem i on owszem uczy sie tanczyc. POwiedzial, ze jak dobrze bedzie umial to i reszte nauczy. Wynika z tego ze poki co nie mamy nauczyciela :(
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2004, 15:38

Przemek tańczy jak szalony :), ale to pewnie dlatego że te tańce wciągają każdego (nawet takiego dwu-lewo-nożnego-dębowego-pieńka jak ja :D )

Wiem na 100% że ma do nich muzykę, a co do nauki to wystarczy pojechać i zacząć tańczyć, reszta już przyjdzie po kilku próbach (a u tych bardziej muzykalnych dużo szybciej)
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez JarJar » 17 Paź 2004, 22:47

hahaah Fazik ma racje w 100% nawet ja ostatnio tańczyłem!! i szło mi całkiem nieźle hahaha -przynajmniej tak myslę:))))))) w sumie to nic trudnego (przynajmniej te proste tańce:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Gandalf » 17 Paź 2004, 23:34

Widze, ze wy nie odrozniacie bezmyslnego skakania (co kazdy potrafi) od prawdziwego tanca sredniowiecznego. Trzy lata temu na Grunwaldzie byla dyskoteka (mowie powaznie) z muzyka takowa. No i zgodze sie co niektorzy potrafili tanczyc, ale wiekszosc to tylko skakala jak nawiedzona (w tym ja :lol: ). Tanca trzeba sie nauczyc od kogos. Samemu to nie robota. Ja tanczyc potrafie, ale w walce. Na ostatnim treningu ktos mi to powiedzial. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 18 Paź 2004, 09:38

To co robiliśmy z Przemkiem to nie było "bezmyślne skakanie" :x (co do Michała to nie jestem pewien ... :twisted: )

Oczywiście to co widziałem i w czym brałem udział to były zapewne proste tańce, ale jakieś reguły i kroki posiadały, więc nie "skakaliśmy jak nawiedzeni". I kto mówi że samemu, tam zawsze jest ktoś do pary (*ślini się*)
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez JarJar » 18 Paź 2004, 20:02

Faziku chciałem zaznaczyć że ja też bezmyślnie nie skakałem (przecież wcześniej odbyłem króciutki kurs (coś Cie się do mnie głupkowato uśmiechali!:)) ponadto ja jeszcze nauczyłem się tego drugiego tańca (i kroki pamiętam do dziś!!:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Demogorgon » 22 Paź 2004, 17:32

Ja ze średniowiecznym tańcem spotkałem się poraz pierwszy w Borkowie i bardzo mi się to spodobało. Drugi raz na Grunwaldzie 2004 AD i tu miałem okazje spróbować swoich sił razem z Leszkiem i bodajrze z Przemkiem w tańczeniu. Wychodziło mi to, a raczej nie wychodziło :D ale zabawa była przednia :tak:. Powiem tak: trzeba jeździć na turnieje i się na nich uczyć tańczyć lub zorganizować unas jakis pokaz i zaprosić bractwa w których się tańczy i nie tylko! Myśle że byłoby to z kożyścią dla bractwa i nie tylko :D

Co o tym myślicie??
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Demogorgon » 27 Paź 2004, 15:19

Widze ze taemat tanca zostal skonczony!A ja wlasnie (moze na dniach) zaczynam sie uczyc tanczyc :lol:
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Buster » 27 Paź 2004, 15:44

A u kogo???
Oświeć nas proszę!!!
Może w przyszłości będziemy się od ciebie uczyli!!!
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Allemea » 01 Lis 2004, 08:29

No pieknie, sam sie pojdziesz uczyc, a my to co? Podziel sie instruktorem!
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez asia » 02 Lis 2004, 15:11

Fajnie ze jest coraz wiecej kobiet w bractwie,ale ja tanczyc nie lubie,nie umiem i nie chce!! No ale zostaly jeszcze 2 (moze)chetne.... :P
Awatar użytkownika
asia
 
Posty: 96
Dołączenie: 18 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Koszalinek

Postprzez Allemea » 03 Lis 2004, 13:40

a ja bym sie chetnie nauczyla. Nie ma to jak taniec, a po za tym jak sa jakies imprezy to fajnie cos takiego zaprezentowac. No a na biesiadach dobrze by tez bylo coskolwiek umiec ;)
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Następna

Powróć do Dawne Dzieje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość