Drobne zmiany w treningach

Tu winny być omawiane wszelkie sprawy dotyczące treningów, źródeł, dyskusje dotyczące walki bronią dawną.

Drobne zmiany w treningach

Postprzez piter » 27 Lut 2016, 20:24

Od jakiegoś czasu już rozmawiamy z Dominikiem o zmianach i snujemy pomysły dotyczące salki. Teraz wrzucam temat na forum, wyraźcie swoją opinię, może jakieś inne pomysły i propozycje.

Na treningi przychodzi parę nowych osób, które mają różne braki, np. techniczne, nie ruszają się tak dynamicznie jak My, co opóźnia trochę treningi. Wczoraj przywędrował pewien Adrian i odpuścił po połowie rozgrzewki. Dlatego proponowałbym stworzenie grupy dla osób początkujących. Służyłaby ona wprowadzeniu w fechtunek, oswojeniu się i skompletowaniu sprzętu. Treningi tej grupy odbywałyby się w poniedziałki o niezmienionej godzinie. Prowadzić może je Bartek, ja i Adrian po przeszkoleniu.

Dla grupy nieco lepszej, proponowałbym jeszcze jeden trening, np. w środę na godzinę taką samą. No i w piątek niezmiennie.

Co zainteresowane osoby o tym myślą?

PS Adam, ten kumpel z treningów, ma nawet talent w montowaniu różnych filmików, także on może nam sklecić jakieś fajne promo, co w sumie też by nie było głupim pomysłem. Można się zaprezentować.
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Yakman » 27 Lut 2016, 21:20

Dobrze, wykorzystam go do tych filmików :D

Mi pasują terminy i godziny. Co do propozycji, wysłałem Dominikowi swoje jakieś zebrane wnioski z naszych wszystkich rozmów w temacie salki na forum. Możecie się nimi podzielić i wziąć co chcecie do zmian w treningach :)
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez FAZIK » 27 Lut 2016, 21:53

Yakman napisał(a):wysłałem Dominikowi swoje jakieś zebrane wnioski z naszych wszystkich rozmów w temacie salki na forum. Możecie się nimi podzielić

Ty byś takie (i inne) rzeczy wrzucał na forum. Po to jest. Może ktoś dzięki jakiemuś pomysłowi wpadnie na inny/lepszy/zerknie na coś z innej strony i sam coś zaproponuje.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Yakman » 27 Lut 2016, 22:30

Yakman napisał(a): z naszych wszystkich rozmów w temacie salki na forum


Już dawno to jest na tym forum :)
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez FAZIK » 27 Lut 2016, 22:48

Te pliki co mi wysyłasz ;). Ja tam moje głupie przemyślenia wrzucam, żeby i reszta mogła się pośmiać :P.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Yakman » 27 Lut 2016, 23:02

A tamte. To będę wrzucał, jak będę coś z nich zaczynał :D
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Gandalf » 28 Lut 2016, 09:09

Pomysł OK, ale widzę jedno zagrożenie. Poniedziałki staną się obowiązkiem, bo trzeba poświęcić swój czas, żeby uczyć kogoś. I może dojść do sytuacji, że żadnemu trenerowi nie będzie się chciało, bo woli iść na trening w środę/piątek. Do przemyślenia jakaś rotacyjność osób prowadzących, żeby nie prowadziła ciągle ta sama osoba.
Z moich pomysłów to ja bym walczących chętnie widział w niedzielę na treningach kondycyjnych z łucznikami na Górze Chełmskiej. Biegacie, wykorzystujecie infrastrukturę np wbieganie po schodach, podwieszanie się, podciąganie, itp. Nie wspominając o tym, że zachęcicie łuczników do takich treningów. Sam się pierwszy zgłoszę.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Yakman » 28 Lut 2016, 09:11

Mi się w poniedziałek będzie chciało, tak jak do tej pory tą salę otwierałem nawet dla 1 osoby. Więc 2/3 treningów w poniedziałek jest zapewnionych.
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez piter » 07 Mar 2016, 22:02

Tutaj jest poprawiony przeze mnie i Dominika regulamin oraz spostrzeżenia. Jeśli zaakceptujecie, to prosiłbym, aby ktoś od razu to wrzucił na KKR na fejsa dla ludzi :)

Tam jest punkt o dyżurnym. Na marzec ja się zgłosiłem. Po treningu sala jest pobieżnie ogarniana, sprzęt w szafkach itd. Miotły i mopy już są, dlatego w środę na 18 jest duże sprzątanie sali. Tylko tak dla informacji.

Czy ktoś ma jakieś uwagi?
Załączniki
Zmiany-na-salę-treningową (1).odt
(12.92 KiB) Ściągnięto 428 razy
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez FAZIK » 08 Mar 2016, 08:44

U mnie twierdzi że plik jest uszkodzony :(.

Ostatnio byłem na sali i jest przyjemniej, więc działa :D.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Leandrim » 08 Mar 2016, 14:16

Ważna informacja.

Na sali funkcjonujemy jako sekcja szermierki, formalnie to nie jest sala KKRu. Sekcja jak i cały klub jest otwarta przede wszystkim dla wojska - żołnierzy, ich rodzin, dzieci i innych powinowatych :D. Uczestnictwo w zajęciach sekcji jest darmowe.

Składki 20 zł/miesiąc są naszą wewnętrzną, BRACTWOWĄ regulacją i wynika z relacji gospodarz (bractwo) - uczeń w której zużywany jest sprzęt bractwowy.

Ważne by mieć tego świadomość. Na sali nie powinno być nic co sugeruje że płacimy jakiekolwiek składki.

REGULAMIN SEKCJI SZERMIERKI DAWNEJ

1. Patronat nad sekcją sprawuje Koszalińska Kompania Rycerska z jej władzami na czele, która służąc swoim doświadczeniem, określa kierunek prowadzonych działań w zakresie działalności sekcji.
2. Działalność Sekcja Szermierki Dawnej (dalej Sekcji) skierowana jest do środowiska wojskowego, ich rodzin oraz osób zainteresowanych w dowolnym wieku.
3. Treningi oraz zajęcia Sekcji odbywają się według harmonogramu ustalonego z Klubem Garnizonowym przy 8 Pułku Przeciwlotniczym w Koszalinie. Informacje o aktualnym harmonogramie dostępne są w Klubie Garnizonowym oraz na stronie www Koszalińskiej Kompani Rycerskiej.
4. Ogólnodostępny sprzęt używany w czasie zajęć i treningów Sekcji jest własnością Koszalińskiej Kompani Rycerskiej i powinien być używany wedle wytycznych i zaleceń Trenerów.
5. Trenerami mianowane są osoby posiadające doświadczenie w sferze szermierki dawnej i nauczania, posiadające wolę aktywnego wspierania Działań Sekcji. Trenerów mianuje Koszalińska Kompania Rycerska z jej władzami na czele sprawując nad nimi merytoryczną pieczę.
6. Trenerzy dbają o merytoryczną jakość treningów oraz bezpieczeństwo. Sprawują pieczę nad prawidłowym używaniem sprzętu.
7. Wszyscy uczestnicy treningów zobowiązani są do używania stroju sportowego.
8. Wszyscy uczestnicy zajęć oraz treningów zobowiązani są do posiadania minimum sprzętu prywatnego koniecznego do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania podczas zajęć oraz treningów Sekcji. Minimum prywatnego wyposażenia określane jest przez Trenerów Sekcji.

resztę dopiszę... robota mnie znalazła w pracy :)
Quod me nutrit me destruit ...
Awatar użytkownika
Leandrim
 
Posty: 226
Dołączenie: 19 Lis 2004, 13:05

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Yakman » 08 Mar 2016, 15:12

W tych dopisanych punktach koniecznie żeby było o zgodzie rodziców dla niepełnoletnich i o sprzątaniu. A ta część super :)
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez FAZIK » 08 Mar 2016, 17:39

Nawet zbyt profesjonalnie to brzmi. Nie przeczytają :P.

Leandrim napisał(a):Uczestnictwo w zajęciach sekcji jest darmowe.

Składki 20 zł/miesiąc są naszą wewnętrzną, BRACTWOWĄ regulacją i wynika z relacji gospodarz (bractwo) - uczeń w której zużywany jest sprzęt bractwowy.

Ważne by mieć tego świadomość. Na sali nie powinno być nic co sugeruje że płacimy jakiekolwiek składki.

To by trzeba było uregulować i nic nie robić za plecami klubu. Jestem absolutnie pewny że inne sekcje pobierają opłaty na działalność od uczestników w celu rozwoju. No bo sprzęt się zużywa, farby, modele i inne rzeczy również. Kasa = rozwój.
Zad Trolla pobiera opłaty za turnieje od każdego uczestnika. Jest to opisane normalnie w regulaminie każdego turnieju na ogólnodostępnym forum. Nikt się nigdy nie czepiał.
U Nas można by pobierać opłaty za używanie sprzętu do ćwiczeń. Jak masz swój to nie płacisz (czyli samo uczestnictwo w ćwiczeniach i bycie na sali jest darmowe). Przymusi to do zakupów, więc wyjdzie na jedno.

Dodatkowo nie może być tak że członkowie stowarzyszenia mają gorzej tylko ze względu na to że są w stowarzyszeniu, które (teoretycznie) nie ma z sekcją nic wspólnego poza użyczaniem sprzętu :P. Odpychamy nowych.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez piter » 08 Mar 2016, 19:25

Poprawiłem. Mam nadzieję.
Załączniki
Zmiany-na-salę-treningową.odt
(13.94 KiB) Ściągnięto 432 razy
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Drobne zmiany w treningach

Postprzez Leandrim » 09 Mar 2016, 11:03

jutro zerknę Piter, poporawiam.
O zgodzie od rodziców pamiętam, po prostu nie miałem czasu na wiecej. Oby jutro.
Co do finansów, przyjmijmy taką roboczą wersję. Mamy kilku nowych młodych, któryś może coś klepnąć na odlew a szkoda umoczyć.

[ Dodano: 09-03-2016, 11:03 ]

REGULAMIN SEKCJI SZERMIERKI DAWNEJ

1. Patronat nad sekcją sprawuje Koszalińska Kompania Rycerska z jej władzami na czele, która służąc swoim doświadczeniem, określa kierunek prowadzonych działań w zakresie działalności sekcji.
2. Działalność Sekcja Szermierki Dawnej (dalej Sekcji) skierowana jest do środowiska wojskowego, ich rodzin oraz osób zainteresowanych w dowolnym wieku.
3. Treningi oraz zajęcia Sekcji odbywają się według harmonogramu ustalonego z Klubem Garnizonowym przy 8 Pułku Przeciwlotniczym w Koszalinie. Informacje o aktualnym harmonogramie dostępne są w Klubie Garnizonowym oraz na stronie www Koszalińskiej Kompani Rycerskiej.
4. Ogólnodostępny sprzęt używany w czasie zajęć i treningów Sekcji jest własnością Koszalińskiej Kompani Rycerskiej i powinien być używany wedle wytycznych i zaleceń Trenerów.
5. Trenerami mianowane są osoby posiadające doświadczenie w sferze szermierki dawnej i nauczania, posiadające wolę aktywnego wspierania Działań Sekcji. Trenerów mianuje Koszalińska Kompania Rycerska z jej władzami na czele sprawując nad nimi merytoryczną pieczę.
6. Trenerzy dbają o merytoryczną jakość treningów oraz bezpieczeństwo. Sprawują pieczę nad prawidłowym używaniem sprzętu.
7. Wszyscy uczestnicy treningów zobowiązani są do używania stroju sportowego.
8. Wszyscy uczestnicy zajęć oraz treningów zobowiązani są do posiadania minimum sprzętu prywatnego koniecznego do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania podczas zajęć oraz treningów Sekcji. Minimum prywatnego wyposażenia określane jest przez Trenerów Sekcji.

kontynuując:

9. Wszyscy niepełnoletni uczestnicy treningów i zajęć zobowiązani są do dostarczenia zgody rodziców na uczestnictwo w działaniach Sekcji.
10. Wszyscy uczestnicy zajęć i treningów zobowiązani są przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dyscypliny realizując wykonywane ćwiczenia według zaleceń Trenerów.
11. Sekcja jak i Koszalińska Kompania Rycerska nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie/zużycie prywatnego sprzętu w czasie zajęć oraz treningów Sekcji.
12. Forma uczestnictwa w zajęciach/treningach Sekcji jest uzależniona od posiadanego prywatnego sprzętu oraz możliwości sekcji. By uczestniczyć w danej formie treningowej/zajęciowej niezbędne jest posiadanie minimum uzbrojenia ochronnego oraz zaczepnego właściwego dla danej formy.
14. Sekcja prowadzi zajęcia i treningi w następujących formach:
a) Zajęcia/treningi z zakresu kultury fizycznej,
b) Zajęcia/treningi z zakresu teorii i mechaniki walki bronią białą,
c) Zajęcia/treningi z wykorzystaniem tępych replik broni białej,
d) Zajęcia/treningi z wykorzystaniem bezpiecznej broni sparingowej,
e) Zajęcia/treningi z wykorzystaniem replik broni i opancerzenia.
15. Sekcja nie odpowiada za sprzęt prywatny pozostawiony na sali.
16. Niestosowanie się do zalecań Trenerów, naruszanie w jakikolwiek sposób zasad bezpieczeństwa lub dyscypliny skutkuje wykluczeniem z treningów czasowym lub stałym.

Coś jeszcze? czy czegoś jeszcze powinny dsotyczyć punkty?
Quod me nutrit me destruit ...
Awatar użytkownika
Leandrim
 
Posty: 226
Dołączenie: 19 Lis 2004, 13:05

Następna

Powróć do Szermierka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość