Pranie strojów

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

Pranie strojów

Postprzez Gandalf » 10 Cze 2008, 21:25

No właśnie. Ktoś mi może powiedzieć jak należy prać wełniane stroje z lnianą podszewką? Ręcznie, w pralce, ile stopni i tego typu klimaty. :-)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Pranie strojów

Postprzez ChomiC » 10 Cze 2008, 21:45

Ja swój dublet prałem ręcznie ;) Z niewielką ilością proszku i letnią wodą ;)
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: Pranie strojów

Postprzez Vega » 10 Cze 2008, 21:46

polecam pranie w pralce w programie do prania wełny, z płynem do prania, na niskich obrotach, bez wirowania. o ile mnie pamięć nie myli to tam jest 35 stopni i 500 obrotów (standardowo 1000). prasować przez szmatkę bawełnianą albo po lewej stronie SUCHYM żelazkiem - inaczej wełna się wyświeci jak stare dzinsy...

albo ręcznie, ale osobiście uważam że ręczne to jednak nie to samo co w pralce.

jeśli masz obawy ze strój może farbować, przed wypraniem polecam namoczyć w wodzie z octem, konserwuje to barwnik.
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: Pranie strojów

Postprzez maras » 10 Cze 2008, 22:00

No właśnie. Podobno ciuchy typu robe, hopki i temu podobne najlepiej oddawac do czyszczenia. Natomiast dublety zaraz po uszyciu dobrze jest zdekatyzowac, wiec nastepne prania nie powodują hiper skurczenia się wełny. Prałem sobie zaraz po Szczecinku w letniej wodzie ze zwykłym mydłem...i dało poządany efekt , udało się zalożyc, nic nie farbowało no i jest czysty :D
Pewnie są lepsze metody , dla mnie taka wystarczy
maras
 
Posty: 91
Dołączenie: 27 Lis 2004, 23:05
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości