Stroje damskie!

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

Stroje damskie!

Postprzez Artyha » 05 Kwi 2005, 06:53

Wiem, że powtarzam troszkę temat na którego łamach poruszane były już troszkę te sprawy.
Natomiast z powodu braku odzewu na mojego posta, z prośbą udostępnienie materiałów dotyczących stroju damskiego, postanowiłam spróbować tą drogą.
Wiem, że dziewcząt w KKR jest mało, ale jestem pewna, że mimo wszystko macie informacje nie tylko dotyczące uzbrojenia czy stroju męskiego.
Oczywiście najbardziej interesowałyby mnie wszelkiego rodzaju wykroje, bo chciałabym suknie uszyć sama, ale każda inna informacja się przyda (nawet opisy...)

Wiadomo, że jakiś mały zbiór informacji już mam...ale dla mnie to za mało!

Mam nadzieję, że mogę na was liczyć. Dzięki :twisted:
Awatar użytkownika
Artyha
Przyjaciele
 
Posty: 43
Dołączenie: 19 Lut 2005, 16:25
Miejscowość: zależy dla kogo...

Postprzez Karena » 05 Kwi 2005, 12:13

Mam płytę, którą nagrał mi Przemek. Ze strojami, uzbrojeniem itp. Wykrojów nie posiadam. Krawcowa bractwa szyła moją sukienkę ze zdjęcia z tej płyty. Jak chcesz to wyślę Ci parę zdjęć na maila z damskimi strojami. Pozdrawiam!
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Artyha » 05 Kwi 2005, 18:56

:D
Zapraszam do zapchania mi skrzynki! A za ile uszyta została ci ta sukienka?
Czy bractwową krawcową jest jeszcze pani Asanowicz? ;)
Awatar użytkownika
Artyha
Przyjaciele
 
Posty: 43
Dołączenie: 19 Lut 2005, 16:25
Miejscowość: zależy dla kogo...

Postprzez PAnek » 05 Kwi 2005, 20:38

nie mam pamieci do nazwisk ale jesli masz na mysli pania Alicje to tak

w sumie to wyreczylas mnie zakladajac ten temat bo sam mialem taki zamiar

bardzo potrzebuje tych samych danych jako ze sa to esencjionalne materialy ktorych potrzebuje by wkrecic moje Slonce do RR

ja uwazam ze najlepiej sie to robi przez aktywacje i zobaczenie wszystkiego od srodka od osobistego przezycia przygody jaka niewatpliwie jest impreza RR

no wiec rowniez pisze sie na te zdjecia

Mroczny PAnek zrobi wszystko dla swojego Kotka (i to nie jestes ty FAZI) :twisted:
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Postprzez Artyha » 15 Kwi 2005, 13:45

Chciałam się podzielić z wami pewną moją refleksją. Nasunęła mi się ostatnio myśl po założeniu juz tego tematu - zdziwiło mnie, że na stronie Bractwa Rycerskiego nie ma więcej jak jedna osoba - tj. Karena (dziękuję ci ślicznie kochana za fotki) - do pomocy w kwestiach 'teoretycznych'!
Zastanawia mnie czy nie macie materiałów, informacji na założony teczat czy ... co nie wiem?
Ja jak mówiłam co nieco mam, ale miałam uknuty plan by uszyć suknię sama, natomiast jak tak dalej pójdzie to nic z tego nie wyjdzie.
No nic - jeszcze raz proszę dobre dusze o pomoc :twisted:
Awatar użytkownika
Artyha
Przyjaciele
 
Posty: 43
Dołączenie: 19 Lut 2005, 16:25
Miejscowość: zależy dla kogo...

Postprzez Gandalf » 15 Kwi 2005, 17:30

Mowisz o strojach kobiecych. Hmmm, a unas wiekszosc to Y-reki. ;) Dlatego pewnie nikt nie pomaga, bo nikt nie interesuje sie sukniami. Moze Czarna Mambabadz tez Roza moglaby cos pomoc. Przecie jest Was troche i suknie macie. Uzyczcie materialow swoich.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Artyha » 15 Kwi 2005, 17:38

W KKR zawsze był niedobór kobitek :) nie uważasz ?
A te co były dawno temu były niedocenianie :twisted:

w każdym razie szczególnie poszukiwane przeze mnie są wykroje i zdjęcia !!!!
Awatar użytkownika
Artyha
Przyjaciele
 
Posty: 43
Dołączenie: 19 Lut 2005, 16:25
Miejscowość: zależy dla kogo...

Postprzez Allemea » 15 Kwi 2005, 20:38

ja sobie sama uszylam kiecke :D (i pewnie dlatego wyglada tak jak wyglada :P)
Kaska ja ci powiem jak ja zrobilam. Wynalazlam w 'burdzie' wykroj na sukienke klinowa, bo taka mnie interesowala. Zrobilam sobie wykroj na papierze no i coz... reszta to moja wlasna inwencja tworcza :P trzeba troche sobie przy tym pokombinowac. Ja nakombinowalam strasznie, Gorgus moze potwierdzic bo byl swiadkiem moich zmagan :> Wiec ja ci proponuje zakupienie burdy w ktorej bedzie jakis wykroj ktory pasuje do tego co masz w glowie i wtedy mozesz szyc :)
(jakby co to ja mam do tej swojej sukienki wykroj papierowy, ale to jest 40 wiec stanowczo dla ciebie za duzy, zdiec nie posiadam zadnych bo mi przy reinstalce wcielo :( )
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez Gandalf » 15 Kwi 2005, 20:39

Cos udalo mi sie znalezc. Zerknij na strone Kapituly Rycerstwa Polskiego
http://kapitula.prv.pl/ w dziale artykuly i "Księga o stroju - Poradnik zasad doboru i kompozycji stroju historycznego 1350-1492 cz 1". Jest tam caly dzial o strojach kobiecych, nawet jakies wykroje i fotki. Moze to cos pomoze. ;) Milego szycia.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 15 Kwi 2005, 21:02

Tego są 3 części i tylko z grubsza omawiają stroje średniowieczne, ale na dole ostatniej części są dobre link'i które mogą nieco pomóc.

Warto sprawdzić:

http://www.man.poznan.pl/~ritter/Html/link_stroj.html

http://miedzia.ch.pwr.wroc.pl/rycerstwo/stroje/projektysw.htm


Dodatkowo w "Ciekawe Link'i" czy jak to tam się nazywa (sam zrobiłem a nie pamiętam ;) ) są też jakieś odnośniki. Może się coś znajdzie.
Warto szukać zdjęć po sklepach internetowych (niekoniecznie polskich), tam jest tego bardzo dużo, jednak o wykrojach można właściwie zapomnieć :(.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez PodróżniczkaAyhra » 28 Kwi 2005, 21:04

Karena, czy z łaski swej mogłabyś podrzucić mi też, ba jakoś niebardzo mogę się odnaleść w necie z tym, a poza tym to ogólnie soę prsyda , nawet nam, CR
...Karate ni sente nashi...- karate nigdy nie atakuje pierwsze
Awatar użytkownika
PodróżniczkaAyhra
 
Posty: 107
Dołączenie: 27 Lut 2005, 15:04
Miejscowość: ciągle w podróży

Postprzez Gandalf » 28 Kwi 2005, 21:06

Moja Pani cos Ci podesle dopiero po dlugim weekendzie. Daj jej przypomnienie na priva.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Artyha » 29 Maj 2005, 08:03

Karenko Kochana bardzo cię proszę o te fotki jeszcze raz!
przepraszam, ale padła mi skrzynka i wcięło mi wszystkie zdj !!
Będę zobowiązana
:D
Awatar użytkownika
Artyha
Przyjaciele
 
Posty: 43
Dołączenie: 19 Lut 2005, 16:25
Miejscowość: zależy dla kogo...

Postprzez Mara » 02 Cze 2005, 08:56

Nie wiem jak Wy, ale ja szukam stroju "damskiego" bazującego na spodniach. Natrafiłam nawet na takowe w necie, tylko nie wiem, czy nie jest to zbyt wczesny okres.
Linki umieściłam w swojej innej wypowiedzi (Dni Koszalina -wrażenia)
A teraz przejdę do sedna- czy cos podobnego do tego skórzanego gorsetu uszłoby na Grunwaldzie (lub innej imprezie o podobnym charakterze czy tylko na imprezach bardziej kameralnych, zamkniętych) ?? Czy ewentualnie bardziej zabudowane + spodnie.
Jeśli ktoś ma coś takiego (fotka, rysunek, szkic, cokolwiek) będę wdzięczna – i do szycia się zabiorę by móc na Dni Morza zaprezentować i weryfikacji poddać.
:help: :help: :help: :help: :help:
pomóżcie- kiecki nie zdzierżę
Awatar użytkownika
Mara
 
Posty: 739
Dołączenie: 13 Kwi 2005, 13:17
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Vega » 02 Cze 2005, 09:43

na Grunwaldzie nie przejdzie na bank, nie wiem czy w ogóle przejdzie na jakiejkolwiek imprezie :( bo te fotki to nie historia, tylko raczej fantasy. Przyjdzie Suniennik to Ci napisze co i jak.

(ja też myślałam że bez spodni nie da rady, a teraz jak pomyślę o kiecuni to mam pomysł na trzy następne :) więc idzie się przyzwyczaić. Dręczy mnie natomiast co innego - historyczny wymóg wiązania włosów i noszenia nakryć głowy. To to mnie dopiero dobija - ja nawet zimą czapki nie noszę... :( )
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Następna

Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości