Płaszcze

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

Re: Płaszcze

Postprzez Calen » 23 Lip 2009, 13:05

Dlatego lepiej zacząć już od średniego mieszczaństwa lub biedniejszego , a nie robić się na pana w futrach . Pierw dobrze zrobiony strój cywilny średniej klasy społecznej , dopiero potem jak będzie się chciało to coś wyżej . Bo jak zaczniesz od razu z wysoka , to nie dasz rady , już wiele osób tak się sparzyło .
Płaszcz szyty z półkola z podszewką lnianą , najlepsze rozwiązanie to jest .
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: Płaszcze

Postprzez Anariona » 23 Lip 2009, 13:06

I tu jest pies pogrzebany! Jeśli nie masz kasy by choć w rok, półtorej zrobić się na stan rycerski, to radzę odpuścić. Lepiej w krótszym czasie zrobić się jak najlepiej na niższy, choćby i mieszczański stan, niż przez lata biegać w jednym dublecie, w butach z gumą, i mieczem bez pochwy, spać na karimacie, a nazywać się rycerzem.
Z własnego doświadczenia wiem ile kosztują podstawy, by choć móc na jakąkolwiek imprezę pojechać.
Poczet Rodu von Kleist
Awatar użytkownika
Anariona
 
Posty: 301
Dołączenie: 15 Sty 2006, 15:09
Miejscowość: Lothlorien

Re: Płaszcze

Postprzez zajonc » 23 Lip 2009, 13:47

Muszę przyznać, że coś w tym jest, o czym piszecie, a z drugiej strony do końca również nie mogę się zgodzić z tym podejściem.

Proponuję nie kontynuować tej dyskusji więcej w tym poście (bo nie jest ona bezpośrednio z jego tematem powiązana); ewentualnie przenieść ją do innego wątku.
"Wszystko, czego potrzebują źli ludzie, by odnieść tryumf, to bezczynność dobrych." - Edmund Burke
Awatar użytkownika
zajonc
Kompani
 
Posty: 197
Dołączenie: 07 Lut 2005, 01:11
Miejscowość: z K.K.R.

Re: Płaszcze

Postprzez Vega » 23 Lip 2009, 13:53

nie rozdrabniajmy sie.
dyskusje na te tematy były juz przeprowadzane i wszystko jest ustalone.
jak sie spotkamy to Zajonczku dostaniesz zasadami między oczy i będziesz musiał przyjąć na klatę ;)
wiec sie nie przejmuj, na razie nic nei rób, sie spotkamy, pogadamy, poopowiadamy, i bedzie git.
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: Płaszcze

Postprzez Haris » 23 Lip 2009, 16:14

Błogosławiony Twój zdrowy rozsądek Vego ... Mamy rok, ze wszystkim damy radę :-)
A Tobie Zajonc co się stało.... wszędzie na forum Cię pełno. Zamęt wprowadzasz :P
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Poprzednia

Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości