SOS w związku ze strojem historycznym

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

SOS w związku ze strojem historycznym

Postprzez Leandrim » 11 Lut 2007, 14:09

Jak zwykle to ze mną bywa mam pewien kolejny problem ;) i mam nadzieję że jesteście w stanie pomóc mi go rozwiązać. Staram się zgromadzić jak największą dokumentację, informacje dotyczące konstrukcji cotehardie ( męski i żeński, jeden tylko dla mnie dodam że ten pierwszy )oczywiście celem skonstruowania takich na pozionie mocno( bardzo ) historycznym. Trochę miniatur, rycin, informacji mam ale to jedna wielka zbieranina a nie mam zamiaru konstruować czegoś na pół gwizdka ( przynajmniej staram się żeby tak nie było ) i nie chcę popełnić błędu. Szczególnie zależy mi na szczegółach, szczególikach , sztuczkach i kruczkach bo na nich jak zwykle pewnie coś pójdzie nie tak...

Dodatkowo jeszcze gorszą wiedzę mam na temat sposobów haftu i kanonów zdobienia strojów. Potrzebuję informacji jak obszywano, wyszywano herb na wappenrockach tudzież tabardach. Nie mam zamiaru kombinować tylko "rodowodowo" wszystko udokumentować. Możę moje pytania brzmią banalnie i niepotrzebnie szczegółowo ale nie chcę i nie mam zamiaru popełnić błedu więc jeśli ktoś coś wie lub ma jakieś info proszę o pomoc.
Tak nawiasem mówiąc moje gadu gadu nie dzieła, prawdopodobnie jakiś nowy numer sobie wycyrkluję. ;)
Quod me nutrit me destruit ...
Awatar użytkownika
Leandrim
 
Posty: 226
Dołączenie: 19 Lis 2004, 13:05

Postprzez Buster » 11 Lut 2007, 14:38

Co do cotehardie. Wybrałes sobie najgorszy mozliwy strój chyba. Są rózne w zalerzności co cię interesuje i na kiedy cie interesuje. Właściwie to jedynym spójnym elementem jest to że było szyte z 4 części. A reszta to cóż do wyboru do koloru:
- Długosć
- Rękawy (krótkie, długie, workowe)
- Ilość guzików
- Stójka bądź jej brak

Ja mam swoje cotehardie ze wzorów niemieckich, jest dość krótkie, rękawy proste, i ze stójką. Dzieki czemu pasuje nawet na XV wiek bo inne cotehardie raczej juz nie.

Ps. Cotehardie to najgorszy strój. Wkurzający i niewygodny.
Ps2. A dublet masz?
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Leandrim » 11 Lut 2007, 15:05

Ja buster potrzebuję uszyć wszystko więc dubletu także nie mam, nim się tak nie martwię bo z tego co mam i wiem to łatwiej znaleść info o dubletach, "cote" mnie interesuje ze względu na wygląd, nie znam walorów użytkowych ...
Quod me nutrit me destruit ...
Awatar użytkownika
Leandrim
 
Posty: 226
Dołączenie: 19 Lis 2004, 13:05

Postprzez Buster » 11 Lut 2007, 18:38

No to cuz moge ci doradzić. Musisz się niestety określić co bys chciał. Bo masz do wyboru wiele wariantów. Na początek radze wybrać rodzaj rekawów a potem cos sie dopasuje.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...


Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości