Gród średniowieczny w Słupsku

Rozmowy na temat innych spraw związanych z odtwórstwem takich jak muzyka, tańce, kuchnia, życie obozowe itp. Z czasem gdy pojawi się więcej tematów w danej dziedzinie zostanie wydzielony osobny dział na forum.

Gród średniowieczny w Słupsku

Postprzez Gandalf » 02 Mar 2009, 21:47

Dzisiaj w Głosie Pomorza piszą o grodzie Bogusławów. Oby rozmowy się powiodły. :-)
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /405741099
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Gród średniowieczny w Słupsku

Postprzez Chrystian » 03 Mar 2009, 08:25

Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V ze Słupska rekonstruuje (w strojach, uzbrojeniu itp.) pierwszą połowę wieku XIV. Powstało w 2000 roku. Skupia około 40 osób. Działają w niej sekcje: taneczna, rzemieślnicza, walczących, łucznicza i artyleryjska.


Heh coś mi tu nie gra z datowaniem artylerii... Czy broń czarno prochowa w okresie około grunwaldzkim nie była nowością?? Czyż to nie w XV broń czarno prochowa zrewolucjonizowała taktykę wojenną i uzbrojenie wojskowe?? Heh trochę niekonsekwencji z tym datowaniem.... ;)

PS. A tak przy okazji jak już o grodach obronnych rycerstwa polskiego mowa. To jak by ktoś przez przypadek na trafił na informacje, bądź też posiadał by na temat grodów obronnych rycerstwa polskiego, pomorskiego, to bardzo bym prosił o informacje :) Znaczy sie dokładnie mi o XVw się rozchodzi :)
Ostatnio edytowany przez Chrystian, 03 Mar 2009, 10:26, edytowano w sumie 1 raz
Nie ma to jak z rana pomylić prochownice z tabakierą!
Awatar użytkownika
Chrystian
 
Posty: 31
Dołączenie: 04 Lis 2007, 19:01
Miejscowość: Tuchomie / Bytów

Re: Gród średniowieczny w Słupsku

Postprzez Elf » 03 Mar 2009, 09:16

Piec milionow zlotych - ladna sumka. Mam nadzieje, ze im sie uda.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18


Powróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości