Chętny na łuk

Kupię, sprzedam, zamienię, wykonam, poszukuję...

Chętny na łuk

Postprzez Cziken » 07 Maj 2015, 21:29

Liściu podrzucił kontakt do gościa który chce kupić w Koszalinie łuk :P
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008485774973
Projekt Volk!
Awatar użytkownika
Cziken
Bractwo
 
Posty: 519
Dołączenie: 18 Sty 2010, 18:10
Miejscowość: Koszalin

Re: Chętny na łuk

Postprzez Haris » 09 Maj 2015, 12:45

Podrzucam linka do gościa który jest chętny na pivo :
https://www.facebook.com/leszek.vuc
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Chętny na łuk

Postprzez Hrabia » 12 Wrz 2017, 14:54

Podłączę się tutaj, żeby nowego tematu nie tworzyć ;)

Otóż pomału, bo pomału ale jednak rozwojowo przymierzam się do zakupu własnego łuku, żeby nie pasożytować zbyt długo, a i może samemu w swoim gródku jakąś sarnę ustrzelić ;). Rodzi się więc naturalne, choć wcale nieoczywiste dla mężczyzny pytanie: czego ja tak właściwie chcę? W toku samodzielnych poszukiwań najmocniejszym kandydatem jest póki co ten: http://www.lukbis.pl/produkt/luk-artemis-62/ , choć moje duże zainteresowanie budzi także ten: http://www.lukbis.pl/produkt/luk-dlugi- ... ongbow-76/ nie wiem jednak, czy warto się od razu w niego pakować :/

Co do naciągu myślałem wstępnie 16, albo 18 kg, ale jeśli idzie o strzały o to już kompletnie nie wiem co wybrać :(

Pomożecie wiedzą i radą? ;)
Awatar użytkownika
Hrabia
 
Posty: 103
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 14:55

Re: Chętny na łuk

Postprzez FAZIK » 12 Wrz 2017, 17:03

W Polsce na zwierzęta z łuku polować nie można.

Z tych, które podałeś to Artemis jest sensowniejszy jeśli chodzi o strzelanie do tarczy (większa dynamika) a ten drugi jest bardziej stylizowany na długi łuk angielski specjalnie dla odtwórców ale ma gorsze osiągi przy tym samym naciągu.

Poprzednią wersję tego dolnego Longbow'a czyli długiego prostego anglika (http://www.lukbis.pl/produkt/luk-angielski-70-74/) o naciągu 17Kg ma KKR na stanie. Może i się z nim rozstanie za rozsądną kwotę satysfakcjonującą obie strony, bo dla ludzi odwiedzających ciut przymocny i na treningi go nie bierzemy (trzeba dobrze pilnować żeby strzały za wysoko nie leciały a tego nie chcemy ;) ). Łuk używany w bardzo dobrym stanie technicznym i dobrym wizualnym (są normalne ślady używania). Całkiem wydajny dynamicznie. Owijka z tego co widzę trochę spadywuje, ale to naprawię na poczekaniu.

Jeśli ktoś zrobi trening w niedzielę to łuk będzie w pakiecie z innymi żebyś sobie mógł przestrzelać.

Strzały na początek aluminiowe bo lepsze i na dłużej starczają na treningach. KKR będzie miało ich sporo na zakończenie miesiąca, więc sobie coś wybierzesz. Będą drogie bo z górnej półki - Easton Legacy coś w granicach 29-30zł/sztuka. Takie jak my używamy i polecamy.
Drewniane to już opowieść na dłuższą chwilę ... O tu coś kiedyś naskrobałem viewtopic.php?p=27127#p27127
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Chętny na łuk

Postprzez Haris » 12 Wrz 2017, 18:32

jak będzie pogoda to ja chętnie zrobię trening ... mi się przyda :-)
Na Grunwaldzie chłopaki strzelali z tego długiego łuku i troszku narzekali, np. że kopie przy wystrzale. Choć to pewnie zależy od konkretnej sztuki. Wygląda ładnie :-) , ale historykiem nie jest i dlatego lepiej wybrać coś co i tak jest kompozytem, a ma lepsze osiągi
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Chętny na łuk

Postprzez Minio » 12 Wrz 2017, 22:06

Sam mam Artemisa ale 14 i nie narzekam.
Co do niedzieli nie wiem czy akurat będę bo myślałem żeby do szczecinka na destruction derby jechać.
Jeszcze dam cynk jak coś.
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Chętny na łuk

Postprzez Hrabia » 13 Wrz 2017, 09:29

Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnie łuku to choć bardzo dziękuję za ofertę tego longbowa po namyśle zdecydowałem się na Artemisa 16 kg, żeby sobie póki co strzelanie do tarczy na spokojnie poćwiczyć (z tymi sarnami to był żart jeno, chociaż psubraty z roku na rok coraz bliżej parkanu podchodzą, niedługo gazety mi żreć zaczną ;) ), natomiast byłbym bardzo zainteresowany strzałami.
Awatar użytkownika
Hrabia
 
Posty: 103
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 14:55

Re: Chętny na łuk

Postprzez Hrabia » 22 Wrz 2017, 07:38

Łuk wczoraj przyszedł :D W związku z tym gdzie i kiedy się zgłosić w sprawie zakupu strzał? (Planuję kupić ok.15 sztuk)
Awatar użytkownika
Hrabia
 
Posty: 103
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 14:55

Re: Chętny na łuk

Postprzez FAZIK » 22 Wrz 2017, 13:25

Minimalna ilość to 13. Potem już tylko wielokrotnosci tej liczby. Bo takie mamy komplety.
Jak wrócimy to napiszę.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Chętny na łuk

Postprzez Elf » 22 Wrz 2017, 15:13

Napisz napisz, ja chyba też wezmę aluminiaki. Szkoda mi trochę tych drewnianych.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: Chętny na łuk

Postprzez Haris » 13 Gru 2017, 19:04

Bogdan z Białego Boru napisał mi, że ma do sprzedania Dianę ok. 60 funtów - wiadomość z 13 grudnia 2017
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd


Powróć do Targowisko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość