Historia Artylerii Rzutowej starożytność-średniowiecze

Kupię, sprzedam, zamienię, wykonam, poszukuję...

Historia Artylerii Rzutowej starożytność-średniowiecze

Postprzez Minio » 16 Wrz 2007, 20:53

Witam !! Mam informacje od pani Barbary Suchockiej znajomej pana Władysława Kmiećia. Na dzisiejszym treningu ok 10(max20min) po odejściu Gandalfa do mnie i do Marszałka Bartka z którym trenowałem podeszła do nas pewna kobieta która zaproponowała bractwu kilka książek jej kolegi(znajomego) Władysława Kmiećia. Pani ta powiedziała że się skontaktuje z tobą Gandalfie lub z kimś z szefostwa,mówiła że ma tych książek 20 szt. Dokładniejszą rozmowę może zrelacjonować marszałek.
Gdy wracałem z treningu na chate pani ta mnie przyuważyła gdy przechodziłem przy podkowie.Podeszła do mnie i dała mi 1 egzemplarz tej że książki.Przejrzałem ją trochę i oto podstawowe informacje o niej:

Historia artylerii rzutowej (starożytność - średniowiecze)
Władysław Kmieć
Wydawnictwo:Feniks
Rok wydania:2003
Ilość stron:270(240bibliografia,spis ilustracji,encyklopedyczny słownik,spis treści)
Oprawa: twarda

Na najbliższe spotkanie KKr-u przyniosę ją i ocenicie(chyba że ktoś będzie chciał szybciej :) ) Jak by ktoś chciał jakieś inne informacje o książce proszę pisać a na pewno odpisze np. Spis rozdziałów

Ps.Na tylnej okładce jest imię,nazwisko i nr Telefonu do pani Barbary Suchockiej 0943432951 Myślę że to ona do nas podeszła i zaproponowała tą książkę. Ok to wszystko to chyba najdłuższy post jaki narazie w życiu pisałem :) Pozdrawiam :jupi:
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Postprzez Radek » 17 Wrz 2007, 08:12

Przede wszystkim pytanie: po ile?
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Minio » 17 Wrz 2007, 20:11

Marszałek rozmawiał z nią o tym i powiedział jej ze bractwo może zasugerować symboliczne ceny, albo ona może podarować nam kilka egzemplarzy nieodpłatnie :) nie miała nic przeciwko :) jednego jestem niemalże pewien na 100% przyjdzie ona na następny trening w niedziele :)
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Postprzez Radek » 18 Wrz 2007, 08:30

Jak za symboliczną kwotę to reflektowałbym na jeden egzemplarz. Nieodpłatnie tym bardziej :)

Tematyka jest bardzo interesująca, swego czasu z Fazim zastanawialiśmy się czy nie zbudować działającej repliki katapulty, trebusza lub rzymskiego Skorpiona, nawet plany zebraliśmy, ale temat jakoś zanikł podczas tworzenia naszych prywatnych zbiorów artylerii ogniowej. ;)
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Minio » 18 Wrz 2007, 20:44

W porządku !! Przy najbliższej okazji ją przyniosę żebyście mogli ją obejrzeć. Pewnie to będzie trening winc zapraszam lipiej sie poznamy. :jupi:

Rozdziały w książce to:
I Pochodzenie i początki machin miotających
II Greckie machiny miotające
III Rzymskie urządzenia miotające
IV Machiny rzutowe średniowiecza
V Odejście od stosowania machin rzutowych
Każdy rozdział składa się z 3 do 5 tematów.
No i zapomnieć nie można że powstała w Koszalinie :)
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36


Powróć do Targowisko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości