Manga & Anime

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Postprzez Dwarfik » 09 Mar 2007, 23:02

Czy ma ktos jakies odcinki Dragon Ball Z zdatne do obejrzenia na kompie?
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani

Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Re: Manga

Postprzez FAZIK » 11 Sty 2017, 21:29

Necroposting!

Właśnie oglądam "Maria the Virgin Witch", które to anime polecił mi youtube bo oglądam dużo historycznych kanałów ( ;) ). Fajne sceny batalistyczne, elementy uzbrojenia, ubranka i ogólne odzwierciedlenie średniowiecza jest na naprawdę wysokim poziomie. Mamy wojnę stuletnią, Anglicy vs Francuzi coś koło połowy XV wieku (Joasia już spłonęła). To chyba pierwsza taka pozycja którą widziałem dbająca w tak dużym stopniu o historyczność. Miło popatrzeć.
Oczywiście manga jest ładnie narysowana wraz z obowiązkowymi elementami typu duże "oczy" u kobiet, trochę pup itd :P. Jest również magia, potwory (zgodne z ikonografią ;) ) oraz duża dawka humoru, ale również głębsze tematy - np w sposób ciekawy zobrazowano tematy religijne...

Całości jeszcze nie obejrzałem, ale tyle ile zobaczyłem chyba wystarczy i z czystym sumieniem mogę polecić, bo tematycznie Nam bliskie, chociaż z małym "twist'em", a może ktoś się przekona do "japońskich bajeczek" :>.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo

Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01

Re: Manga & Anime

Postprzez sambor » 11 Sty 2017, 21:45

O to to, jedno z niewielu anime ogarniętych w temacie historyczności, warto nawet z ciekawości sprawdzić jak to wyszło.
Awatar użytkownika
sambor
Bractwo

Artykuły: 1
Dołączenie: 24 Paź 2008, 15:23

Re: Manga & Anime

Postprzez Radek » 11 Sty 2017, 23:14

Dodane do listy do obejrzenia. ;)
Radek
Bractwo

Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37

Poprzednia

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości