ASG

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

ASG

Postprzez Elf » 17 Mar 2010, 12:47

Witam.
Będę się przymierzał powoli do ASG. Czy ktoś z Was byłby chętny się rozwijać w tej dziedzinie? W Koszalinie działa grupa KPM (Koszalińsku Klub Modelarski), z która zamierzam nawiązać kontakt (http://www.asg.koszalin.pl/forum/index.php). Część z nich odtwarza 82 DPP z lądowania w Normandii a większość także oddział współczesnych Rangersów. W sobotę 20.03 ma być inscenizacja w Kołobrzegu - będzie okazja "wymienić wizytówki"...
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: ASG

Postprzez ChomiC » 17 Mar 2010, 14:45

Ja się przymierzam tutaj: http://www.wmasg.pl/spoleczenstwo//ekip ... komentarz/

Mocna ekipa i kupa sprzętu. Głownie oddziały Bundeswehry. Później może wstawię zdjęcia mojego cacka i jakby co to mogę udzielić kilku porad ;) Nie sądziłem, że ktoś tu się zainteresuje ASG, a jednak :P
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: ASG

Postprzez Eragon » 17 Mar 2010, 16:01

Ja tam zawsze chciałem się w to pobawić ale jest problem z kasą :P
Awatar użytkownika
Eragon
Bractwo
 
Posty: 301
Dołączenie: 18 Gru 2005, 16:31

Re: ASG

Postprzez ChomiC » 17 Mar 2010, 17:41

Fakt, sprzęt nie jest tani. Znaczy się broń nie jest tania, bo mundur np. Bundeswehry(czyt. marynara+spodnie) z demobilu to koszt zaledwie paru złotych, buty chyba jeszcze niedawno kosztowały od 35 zł, praktycznie niezniszczone. Hełm i google to faktycznie też droższa sprawa. A bez googli było paru śmiałków :P Generalnie nie trzeba mieć wszystkiego od razu. Bywali tacy, którzy z glocka powalali 3-4 przeciwników ze szturmówkami.
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: ASG

Postprzez Minio » 17 Mar 2010, 20:13

Co do broni mam kumpla który chce sprzedać taką oto zabaweczkę
http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product_info.php?cPath=49_34&products_id=345
Cały zestaw kolimator,laser.Stan db ze względu na brak muszki.
Cena 150 do negocjacji
Jak by kto zainteresowany był to kontakt ja gg 1909834
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: ASG

Postprzez Elf » 17 Mar 2010, 23:40

Myślałem raczej o karabinie szturmowym w okolicach 1k PLN + podstawa sprzęt. A potem systematycznie coś dokupować. Najdroższa jest replika i kamizelka taktyczna.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: ASG

Postprzez ChomiC » 18 Mar 2010, 13:55

Brat ściągnął dla mnie za 50 zł z demobilu kamizelkę ;) Bardzo szybko można się przekonać, jak bardzo się przydaje ;)
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: ASG

Postprzez Elf » 18 Mar 2010, 14:34

Wszystko fajnie Chomic - ale jak się chce odtwarzać jakąś grupę to umundurowanie jest ujednolicone - wtedy kamizelka z demobilu nie starczy. No chyba że odtwarzamy Ludowe Wojsko Polskie z lat 70 i 80.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: ASG

Postprzez Gandalf » 18 Mar 2010, 15:21

Trzeba będzie poszerzyć datowanie Bractwa. :-)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: ASG

Postprzez ChomiC » 18 Mar 2010, 17:21

No niby masz racje Elfik, bo w sumie taki oddział :P Chłopaki mówią że z WWII są zawsze problemy z umundurowaniem i w sumie się nie dziwie ;)
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: ASG

Postprzez Haris » 19 Mar 2010, 11:47

Można ominąć umundurowanie. Stwórzcie oddział zombi po wojnie nuklearnej ... coś jak Mad Max. Wtedy nawet elementy ryerskie się przydadzą ;-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4403
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: ASG

Postprzez Elf » 19 Mar 2010, 13:45

Ok nie ma sprawy - mogę wcielić się w ghula ale skombinuj mi jakiś karabin plazmowy :P

Po sobocie będę po rozmowach z ludźmi od ASG (w Kołobrzegu na inscenizacji ich trochę będzie...) i wtedy postaram się naświetlić przybliżony kosztorys od cen minimalnych po porządne wyposażenie. Mam też już grupkę osób-znajomych spoza KKR, którzy byliby chętni się pobawić albo przynajmniej spróbować. Obecnie zdaje mi się, że na Chełmskiej spotyka się kilkanaście osób.

Od siebie dodam, że dość już mam trochę klimatu imprezy rycerskiej. Zdecydowanie brak mi dynamiki i żywszej akcji na naszych średniowiecznych inscenizacjach i imprezach.

Gdyby udało nam się wyskrobać tak koło 10 osób można myśleć nad tworzeniem Teamu, zacząć ćwiczyć taktykę pola walki itd. Oczywiście wszystko można powiązać z odtwórstwem II WŚ - jest o tyle łatwiej, że nikt się nie kłóci o ikonografie...
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: ASG

Postprzez Gandalf » 19 Mar 2010, 14:12

Dynamika. No coś w tym jest, że klimaty rycerskie nie są tak dynamiczne. Ale, że tak powiem to podsunęło mi pewien pomysł, może trochę szalony, na rozwinięcie naszego turnieju. Pomyślę sobie o tym jeszcze w weekend i przedstawię Wam w niedzielę. :-)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: ASG

Postprzez ChomiC » 20 Mar 2010, 00:32

Ja trochę kasiorki będę miał po wakacjach, to oczywiście bym się na to pisał ;)
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Re: ASG

Postprzez FAZIK » 24 Mar 2010, 20:16

Pojawiło się u mnie ogłoszenie, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to przekażę namiar/lub kupię sam dla kogoś bo to niedostępna część forum ;) :

"
kałach CM031 - czyli AK74 od cymy
opisy wszędzie na necie
Nowka sztuka z jedną wadą estetyczną - w środku body wyciąłem mała dziurę w plastiku(chcialem zmienić body na takie ze składaną kolbą i dziura na zatrzask od kolby miała być) - jest to widoczne dopiero po rozkręceniu body w środku - dziura zaklejona klejem termicznym i pomalowana - pewnie nawet by nikt nie zauważył ale piszę jak jest.
Poza tym stock - jedynie batka ciut lepsza 8,4 1500 pojemności

funkiel nówka i chce za nią 250 pln gotówką od ręki.


colt M1911 firmy Bell
plastikowa wersja - oczywiście zasilany green gazem

nówka sztuka z 2 szczelnymi magazynkami za 180 pln

jak ktoś kupi kałacha i colta dorzucę gratis drugiego sprawnego colta (działa ale raz na parę strzelanek złapał mi zacinkę) więc będzie ktoś miał albo dwa colty i w każdym jeden mag albo drugi na części.
"
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Następna

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości