Munchkin

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Munchkin

Postprzez Galik » 04 Cze 2012, 10:57

Witam ;).
Jako iż zauważyłem, że każdy oferuje się z jakimiś grami rozrywkowymi to także mam co nie co do zaproponowania.

Mam grę karcianą typu RPG pod tytułem ,,Munchkin". Grać może od 3 do 6 graczy.
Sama gra w wizji twórcy miała być drwiną z tych wszystkich innych poważnych RPG czy planszowych czy karcianych. I faktycznie wyszło to świetnie, zasady są jak na grę RPG stosunkowo proste, ale jednocześnie dają bardzo wiele możliwości. Jest to spowodowane tym, że w tej grze są zasady sprecyzowane i zasady które zachęcają do ,,kłótni" między graczami co powoduje kupę zabawy.
Same karty są to ładne i przejrzyste karykatury rysowane przez znanego rysownika jakim jest John Kovalic. Także w grze możemy spotkać takie postaci jak:
Wieśmin - http://bi.gazeta.pl/im/3/10170/z10170293O.jpg
Wirko i zwigura - http://static.polter.pl/munpl101-5_normal.jpg

I tym podobne.
Gra polega na tym, aby jak najszybciej osiągnąć poziomy 10 który zyskujemy dzięki specjalnym kartom, oszustwom oraz walką z potworami. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.
Jedną z ciekawych rzeczy w ,,Munchkin" jest zaawansowany system handlu gdyż każdy z graczy może się wymieniać wszystkim z wszystkimi. A nawet robić ich wtedy w przysłowiowego konia. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, zażartości w wykłócaniu się o swoje, umiejętnością handlu i zawierania sojuszy a także od tego jak dobrze blefujemy.

Gra jest za darmo gdyż mam już wykupioną wersje podstawowa która , wystarczy do gry w 6 osób.

Mogę także, polecić osobą pełnoletnim iż grę podawać najlepiej z zimnym schłodzonym napojem prosto z lodóweczki który rozgrzewa gardła wielu wojów :).
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Munchkin

Postprzez Minio » 04 Cze 2012, 17:38

Nie powiem Munchkin jest zacny i nie jedną partyję już w niego rozegrałem kilka nawet wygrałem, ale to jak by nie patrzał gra negatywna. Jeżeli chcesz zniechęcić do siebie kogoś lub po prostu się z kimś pokłócić to jest super gra w której głównie chodzi o udupianie współgraczy którzy maja za wysoki poziom, ostre kanty i zasadniczo głównie oszukiwanie, co jednak nie znaczy że nie zagramy jeden dwa czy więcej razy :twisted:
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Munchkin

Postprzez Galik » 04 Cze 2012, 17:47

Czy ja wiem, nie można traktować tej gry jako źródło zniechęcania czy czegoś takiego. Po prostu trzeba mieć do niej odpowiednie nastawienie i każdy wie od początku że gra ta polega na oszustwie :).
Jak się ktoś ma obrażać bo został wyrolowany w grze w której właśnie o to chodzi to niech lepiej nie gra ;p
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin

Re: Munchkin

Postprzez FAZIK » 04 Cze 2012, 18:33

W tej grze można oszukiwać tylko i wyłącznie kiedy masz karty na to pozwalające. Jeśli ich nie masz i oszukujesz to nie powinieneś nigdy grać w gry jakiegokolwiek typu ... bo i po co?
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7504
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Munchkin

Postprzez Galik » 04 Cze 2012, 18:38

Teoretycznie tak, jednak same zasady zachęcają do pewnego rodzaju oszustw.
剣はあなたの手、手と剣になることです。
-------------------------------------------
Miecz ma być twoja ręką, a twoja ręka mieczem.
Awatar użytkownika
Galik
 
Posty: 143
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 17 Paź 2011, 01:16
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości