Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez piter » 25 Cze 2013, 21:03

Kilku osób pytałem, czy mogę ich wykorzystać ( :twisted: ) jako postacie do mojej książki, która się pisze aktualnie.
Kilku (chyba jednej) też mówiłem, że wrzucę próbki, bo dobrze gdy ktoś powie coś konstruktywnego o mojej twórczości.
Także wrzucam jeden, początkowy sequel. Nie jest tego dużo, ale skomentować można, także komentujcie. Piszcie co wam tylko na myśl przyjdzie. Dokument jest w formacie rtf, pisany w LibreOffice Writter, bo nie mogę sobie Worda skołować :) .
Mogą pojawić się jakieś drobne potknięcia, albo zagubić przecinki. Cały czas to szlifuję.
Lojalnie ostrzegam, że mogą wystąpić nieocenzurowane (jeszcze) słowa.
PS Jeszcze chciałem napisać, że to wszystko jest surowe. Dopiero będę to formatował, jak wszystko będzie cud, miód i malinka. Tylko mnie nie dobijcie za bardzo, bo dostane depresji :) .

Książka (nazwa do zmiany).rtf
(27.76 KiB) Ściągnięto 411 razy
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Cziken » 25 Cze 2013, 21:16

Mi się jak na razie podoba, nie mogę doczekać się pełnej wersji :tak:
Projekt Volk!
Awatar użytkownika
Cziken
Bractwo
 
Posty: 519
Dołączenie: 18 Sty 2010, 18:10
Miejscowość: Koszalin

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Haris » 25 Cze 2013, 21:49

Trochę w czytaniu przeszkadza mi edycja tekstu - literki zwariowały. No powiem, tak - zacząłeś od wybuchu bomby a teraz akcja będzie narastać :-)
Jak już napiszesz więcej zaprojektuję Ci okładkę .
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4407
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Dagobert » 26 Cze 2013, 07:50

Piter bommba :D
Warto zyc gdy zyje sie dla innych.........to jest szlachetne
Awatar użytkownika
Dagobert
 
Posty: 175
Zdjęcia: 3
Dołączenie: 15 Kwi 2012, 18:11
Miejscowość: Świdwin

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Eragon » 27 Cze 2013, 13:16

Rzeczywiście w wordzie format jest zwariowany ale i tak czyta się to przyjemnie i aż chce się wiedzieć co będzie dalej. :tak:
Awatar użytkownika
Eragon
Bractwo
 
Posty: 302
Dołączenie: 18 Gru 2005, 16:31

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez piter » 27 Cze 2013, 13:41

Bardo mi miło i cieszę się, że się wam podoba, jednak chodziło mi o KONSTRUKTYWNĄ krytykę, tzn. nad czym popracować, co poprawić :) .
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez FAZIK » 27 Cze 2013, 14:32

Be careful what You wish for ...
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7507
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez piter » 27 Cze 2013, 15:01

Wiem o co proszę Fazi. Właśnie dzięki temu mogę dowiedzieć się co poprawić, ewentualnie jeśli zbyt wiele osób będzie uważać, że jest beznadzieja, że się nie nadaję, to przestane pisać.
Awatar użytkownika
piter
Kompani
 
Posty: 255
Artykuły: 1
Dołączenie: 07 Lut 2012, 19:12
Miejscowość: Mścice

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Michał7 » 27 Cze 2013, 15:23

Konstruktywna krytyka musi popłynąć od językoznawcy (języka polskiego). Tutaj otrzymasz tylko subiektywne odczucia, co się komu podoba, a co nie, jedni wolą styl wzniosły inni potoczny, ktoś Ci powie, że za dużo patosu, ktoś powie, że za mało logicznych ciągów przyczynowo skutkowych itp. itd.
Ja językoznawcą nie jestem ale wyczuwam pewną 'niezgrabność językową'. Choć po tak krótkim fragmencie nie do końca wiadomo w jakim stylu piszesz swoją książkę. Ja bym przedstawił fragment językoznawcy na Twoim miejscu. Mam pewien pomysł, mógłbym podać Ci maila do profesor językoznawcy z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ona dość entuzjastycznie podchodzi do inicjatyw młodzieży i aktywności literackiej, więc może w czymś Ci doradzi. Tylko przepisz/przerób fragment najlepiej do Worda żeby był mniejszy problem z odczytem.

A co do kwestii fabularnej i samego pomysłu - popieram i podoba mi się, zapowiada się ciekawie.
Summum ius summa iniuria - Najwyższe prawo najwyższym bezprawiem
Si vis pacem, para bellum - Jeśli pragniesz pokoju, gotuj się do wojny
Qui audet adipiscitur - Kto odważny, zwycieża
Michał7
Bractwo
 
Posty: 824
Dołączenie: 06 Lis 2008, 18:12
Miejscowość: Koszalin

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Franek » 25 Lip 2013, 20:12

Piter,co do fabuły,to na razie za mało,żeby cokolwiek powiedzieć,natomiast jest,niestety,od cholery błędów stylistycznych.Wydrukuj ten fragment i weź ze sobą do Tuchomia,to pogadamy.
Chcesz rozśmieszyć Boga?Opowiedz mu o swoich planach.
Franek
Kompani
 
Posty: 389
Dołączenie: 26 Cze 2012, 16:17

Re: Książka (jeszcze nie wymyśliłem nazwy)

Postprzez Karena » 25 Lip 2013, 21:59

Tekstu jeszcze nie przeczytałam. Ale polecam przeczytanie książki F. Kresa "Galeria złamanych piór". Jest tam wiele cennych rad dla osób, które chcą pisać fantasy. :tak:
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości