Jakie macie zwierzątka w domu?

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Jakie macie zwierzątka w domu?

Postprzez Radek » 10 Lis 2006, 10:47

Zbieram potrzebne mi dane i mam do Was pytanie: jakie zwierzątka hodujecie w domu? Oczywiście chodzi o zwierzątka domowe, takie jak pies, kot, gryzoń, królik, rybki, ptaki ozdobne (papużki, kanarki itp.) i inne, nie o pająki na ścianach, karaluchy w kuchni w szafce, muchy, komary i mrówki wszędzie gdzie wlezą. ;) Proszę o wpisanie tylko zwierzątka albo informację że takowego się nie posiada.
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Gandalf » 10 Lis 2006, 10:55

Radek widzę biznes kręci. ;)
O chomikach już Ci pisałem. Obecnie ja sam już nie posiadam, ale moja siostra ma tak z 10 lekko dżungarów. Rekord to było z 20. ;) Jak chcesz jakiegoś to mów. ;)
Ja z Monisią mamy 2 świnki morskie. Rozetka i gładkowłosa. Ale to moja żona więcej o nich napisze jak będzie trzeba. ;)
Jakieś konkretne info Cię interesuje jeszcze?
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 10 Lis 2006, 11:17

Miałem kotkę (teraz u rodziców nad czym szalenie ubolewam ;( ). Rodzice więc mają w sumie 2 kotki i będą mieli dużego psa :D.

Obecnie mamy z Dot kosztniczkę, czekamy na 2 :D.
Wyjątkowo wymagające i trudne w utrzymaniu więcej info na: http://koszatniczka.org/.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7504
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Haris » 10 Lis 2006, 12:38

2 kotki, Saszetkę - kilera i Marcelinę - córkę nieodrzałowanego Marcela.
1 pies - Dasza (szalona "prawiemądra" "prawiewilczyca")

kilkadzisiąt pająków, kilka myszy, kilkaset innych form życia - ale to poza ankietą :-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4401
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Postprzez Radek » 10 Lis 2006, 13:16

Gandalf napisał(a):Radek widzę biznes kręci. ;)
Prawie zgadłeś, biznes jest, ale w planach. ;) A konkretnie w planach jest rozszerzenie oferty na inne zwierzęta niż gołębie. Tylko do tego mi potrzebne informacje co i ile jakie zwierzęta jedzą, co potrzebują i ile orientacyjnie to kosztuje. Psy, koty i chomiki już wiem. ;)

A jak już będziemy mieli towar to i promocję dla KKR się zrobi. :)

(tak jak w Erze - podpisz umowę na 2 lata kupowania karmy, preparatów i akcesoriów, a psa/kota dołożymy ci za jedyną złotówkę*) ;)
(* tylko wybrane modele)
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Karena » 10 Lis 2006, 13:56

Ooo ciekawy temat :-)
Pytasz Radku ile jedzą nasze zwierzaki. Co do świniasków morskich to najczęściej kupuje się trociny (grubsze, nie drobno mielone bo pylą) i siano - niezbędne w hodowli świnek morskich (dzięki jedzeniu siana świnki ścierają zęby i nie dochodzi do przerostu trzonowców !!). Co do pokarmów to rzadziej, my najczęściej kupujemy Vitapol-u lub na wagę. Są jeszcze oczywiście różne udziwnienia typu wapienko, kolby różnosmakowe, ale nasze prosiaki ich nie chcą jeść.
Świnki powinny dostawać witaminę C !! W aptece są preparaty typu Juvit, Cebion. Podaje się kilka kropli dziennie. Najlepiej strzykawką (bez igły!! ;-)) w wodzie. Bez witaminy C świnkom grozi paraliż !! !! !!
Część osób hoduje świnki na granulacie (chodzi o ściółkę) najczęściej polecany jest Cat's Dream.
Polecam Ci stronę internetową http://www.wosm.prv.pl jest tam także forum opinie o produktach itd...
A tak w ogóle to świetny macie pomysł i trzymam kciuki, żeby się Wam powiodło. Bartek będzie miał niedaleko do Was z pracy, to będzie kupował trociny :-)

P.S. Fazik - już myślałam, że tylko ja siedzę na stronach i forach o zwierzakach i że mi odbija na tym punkcie ;-)
Ostatnio edytowany przez Karena 12 Lis 2006, 12:18, edytowano w sumie 2 razy
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Radek » 10 Lis 2006, 14:31

A tak przynajmniej orientacyjnie, ile kosztują wszystkie wymienione rzeczy? Bo mi chodzi głównie o ceny i ilości towarów, które dobrze by było mieć w sklepie. Muszę wiedzieć, co wziąść, żeby nie stało latami na półkach, a jakoś poza psami niezbyt jestem obeznany z hodowlą zwierząt. ;)
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Karena » 10 Lis 2006, 17:55

Trociny od 1,90 do 2,80 (w Emce :-))
Siano 1,60 - 2,50
Pokarm na wagę - zależy od jakości od 4,50 do ponad 10,00 zł/kg.
Pokarm w pudełku 3,50 - 4,80 zależy od sklepu

Poczytaj z forum:

http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=3616

http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=3042

http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=2787

poza tymi tematami, które tu podałam o żywieniu świnek jest mnóstwo tematów.

http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=1973
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Leandrim » 10 Lis 2006, 19:10

Zgłaszam posiadanie kota( Ramzes Furcjusz ) i psa ( Kora ) ... Mam nadzieję że zwierzęta nie podlegają inwentaryzacji bractwowej ... Ja Furka nie oddam :>
Quod me nutrit me destruit ...
Awatar użytkownika
Leandrim
 
Posty: 226
Dołączenie: 19 Lis 2004, 13:05

Postprzez Vega » 10 Lis 2006, 21:49

Haris napisał(a):Marcelinę - córkę nieodrzałowanego Marcela.


a co to się stało?? :(:(:( Jedyny kot który się spodobał mojemu ojcu...

zgłaszam psa dużego (rottweiler).
tudzież brata.
chętnie oddam, jego żona pewnie też :P
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Postprzez Gandalf » 10 Lis 2006, 23:38

Boss'a wszystkich kotów Marcela niestety przejechał samochód. Też mi go szkoda, bo już na złote łańcuchy dla niego zbierałem. ;)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez JarJar » 11 Lis 2006, 02:25

Ja mam Kotkę- Malwinę; Suczkę -Sarę; Psa- Gutka; i Chomika (gal anonim:P )
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Dwarfik » 11 Lis 2006, 23:41

Obecnie posiadam 1 świnkę morską (gładkowłosą)- Fifkę. Kiedyś miałem żółwie :D

Zaznaczam, że moja świnka żyje na...hmm..wolności, bo nie trzymamy jej w klatce od samego początku ;P .
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Karena » 12 Lis 2006, 10:19

Dwarfik napisał(a):Zaznaczam, że moja świnka żyje na...hmm..wolności, bo nie trzymamy jej w klatce od samego początku


A dlaczego tak? Świnki morskie powinny mieć swoje miejsce, najlepiej jak w klatce jest jeszcze domek, dla nich klatka jest miejscem gdzie czują się bezpiecznie i w razie czego mogą się schować. Poza tym - kwestia sprzatania jak świnka biega na wolności to wszędzie zostawia bobki. chce Ci się tak latać i sprzątać??? :-)

P.S. Jakby co to mamy klatkę na zbyciu.
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Dwarfik » 12 Lis 2006, 10:50

Ma dużą klatkę na dwa króliki chyba. Mieszka tam sobie, ale lubi wychodzić i siedzieć pod jakimś "daszkiem" np. stołem albo fotelem.
Ze sprzątaniem niestety jest najgorzej..
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Następna

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości