Ratujmy Puszczę Białowieską!

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Ratujmy Puszczę Białowieską!

Postprzez Karena » 11 Lut 2007, 21:34

Dostałam maila od koleżanki z prośbą o podpisanie petycji odnośnie ratowania Puszczy Białowieskiej:

"Jak już się niektórzy domyślają - zbierane są podpisy pod petycją w sprawie objęcia ochroną całego zachowanego do naszych czasów obszaru PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.
Dla przypomnienia tego co i tak wszyscy wiedzą dodam, że jest to jedyny w Europie tak duży i tak dobrze zachowany nizinny las NATURALNY (czyt. prastara knieja). Na chwilę obecną tylko znikoma część jest objęta ochroną w ramach Białowieskiego Parku Narodowego (od roku 1921), a cała reszta jest niestety stale wycinana ze względu na cenne "drewno". Przykre, że nie potrafimy zachować tego co posiadamy najcenniejszego. Warto również dodać, że BPN jest Światowym Rezerwatem Biosfery oraz obiektem Dziedzictwa Światowego (obu instytucjom patronuje UNESCO).

Dokładniejsze informacje o Puszczy odnajdziecie na przykład na stronie http://www.wwf.pl/projekty/bialowieski_pn.php


Poniżej podaję link do strony za pośrednictwem której, możecie zdecydować o losie obszaru, który w niezbyt zmienionym kształcie pamięta czasy Jagiellonów".

http://www.wwf.pl/projekty/bialowieski_pn_petycja.php
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Dwarfik » 25 Lut 2007, 14:16

W takim tempie, to autostrady bedziemy budowac jeszcze przez następne 1000lat.
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Radek » 25 Lut 2007, 17:35

Dwarfik napisał(a):W takim tempie, to autostrady bedziemy budowac jeszcze przez następne 1000lat.
Wiesz, jak będziemy je budować tak jak je chcą budować - to za 30 lat będziemy musieli wychodzić na dwór w maskach przeciwgazowych, bo czyste powietrze będzie tylko w kronikach historycznych... Już w ogóle nie mówiąc o tym że już w dniu dzisiejszym widać efekty rozregulowywania przyrody - coraz częstsze tornada, powodzie, anomalie pogodowe i inne takie. Jakoś to nie dociera do tych którzy są u władzy - zwłaszcza do amerykańców - nie dość że trują atmosferę to jeszcze wyznaczają nagrody "dla tego kto podważy dowody zawarte w raporcie ONZ obarczającym działalność ludzką winą za coraz częstsze kataklizmy". Tak jakby im zależało żeby za jakiś czas Ziemia była równie urodzajna jak księżyc.
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Postprzez Dwarfik » 01 Mar 2007, 15:15

Wiem. Bardziej miałem na myśli nieudolnośc polskiego rządu, w którym minister środowiska przesuwa trasę autostrady, dlatego że byłaby za blisko jego domu. To jest wręcz oburzające. W dodatku premier zamiast stosowac sie do wymogów unijnych chce przeprowadzac referendum- umyc ręce od calej sprawy,czyli nie podpasc ani jednym, ani drugim.
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości