Jakże niezwykle testowy temat...

Błędy i chochliki przebrzydłe, które na zgubę swą zamęt na forum sieją niech że ujawnione będą co by je srodze ukarać i przepędzić na wieki. A jeśli ktoś swe zdanie bądź uwagę na temat forum rzec pragnie, zaproszon niech się czuje.

Re: Jakże niezwykle testowy temat...

Postprzez Radek » 24 Sty 2008, 17:05

Dzisiaj się przyjrzałem trochę temu problemowi logowania (na tyle na ile bez dostępu do kodu mogłem) i zauważyłem parę rzeczy które może ułatwią ci Gandalfie wyłapanie błędu. A może i nie. Problem wg mnie jest w tej opcji która daje możliwość działania forum na przeglądarkach z wyłączonymi cookies i przekazuje sessionid poprzez link zamiast przez cookie. Przy pierwszym wejściu na stronę zostaje nadane sessionid, które następnie podczas logowania się jest zmieniane (nie wiem po co, ale nie ważne). No i tu pojawia się problem. Jedno nowe sessionid jest zapisywane w cookie, a drugie, zupełnie inne jest przekazywane w linku. To pierwsze raczej nie jest poprawne, bo by działało prawidłowo przynajmniej po ręcznym przeklepaniu go do linka, a nie działa. To drugie nie wiem czy jest poprawne, czy też nie - tu już nie miałem do końca jak sprawdzić. Na pewno po usunięciu cookie nie wchodzi we właściwą sesję, tylko generuje nowe cookie z nowym sessionid. Ale sam fakt że te dwa sessionid są różne już świadczy o błędzie i pokazuje chyba mniej więcej gdzie go szukać. Na pewno nie jest to problem z przekazywaniem cookie - to jest przekazywane, bo wartość sessionid się zmienia podczas logowania. Z dodatkowych informacji mogę dodać tylko że problem występuje tylko po pierwszym logowaniu w danej sesji przeglądarki - jak się używa forum, a potem w tej samej sesji przeglądarki chce się zalogować jeszcze raz, to logowanie działa OK.

Poza tym coś się sypie z "wyświetl nowe posty" i podświetlaniem tematów w których są nowe posty.
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Poprzednia

Powróć do Sprawy Techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość