Opcje forum (propozycja)

Błędy i chochliki przebrzydłe, które na zgubę swą zamęt na forum sieją niech że ujawnione będą co by je srodze ukarać i przepędzić na wieki. A jeśli ktoś swe zdanie bądź uwagę na temat forum rzec pragnie, zaproszon niech się czuje.

Postprzez Gandalf » 02 Wrz 2007, 19:35

Dodanie nowego pola problemem nie jest. Ale samo imie tylko? Nie wiem czy ktos bedzie tak sobie podawal je. Zreszta komu bedzie chcialo sie profil uaktualniac. Znajac zycie to niewiele osob to zrobi. ;) No, ale nie widze problemu i postaram sie w najblizszej przyszlosci dodac to.

[ Dodano: 17 Lut 2007 12:59 ]
Forum tak sobie stoi już ponad 2 lata, strona o kilka lat dłużej, galeria około dwóch lat i tak z ciekawości pytam, czy coś ewentualnie dodać, usunąć, zmienić? Teraz już się pytam bo po napisaniu pracy dyplomowej mam zamiar zabrać się za przebudowę naszej strony, forum i galerii. Ktoś ma jakieś pomysły? Uwagi? Sugestie?

[ Dodano: 02 Wrz 2007 20:35 ]
Uaktualniam temat bo się pytano gdzie jest.
Słucham zatem. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Karena » 07 Wrz 2007, 16:20

Szanowny Gandalfie ja mam 2 rzeczy podpatrzone z innych forów:

1. na forum gryzonie.info po zalogowaniu avatar użytkownika jest widoczny przez niego na stronie głównej. Wygląda to tak:

http://www.gryzonie.info/

Może to trochę psuje wygląd strony, ale u nas nie musiałoby być to tak widoczne jak na gryzoniach i mogłoby być umiejscowione gdzie indziej, to już do dyskusji, czy się to podoba czy nie i ewentualnie do dyskusji miejsce avatara i powitania.

2. na innym forum przy każdym napisanym poście jest ikonka pokazująca czy dany użytkownik jest w tej chwili on line, czy nie. Zawsze można to sprawdzić na dole strony, ale tak jest czasami szybciej i łatwiej. Tyle, że to nie jest zdaje się phpBB, więc nie wiem czy u nas byłoby to możliwe:

http://dogomania.pl/forum/index.php

Przy okazji tego drugiego linku, mała reklama i zachęta dla rycerzy i rycerek: zajrzyjcie na dogomanię, tam jest baaaardzo dużo nieszczęść psich, kocich i świnkowych. Może akurat ktoś z Was szuka psa, kota do adopcji lub może pomóc w inny sposób.

Sorki za offtop ;-)
Image
"Tylko w milczeniu słowo, tylko w ciemności światło, tylko w umieraniu życie: na pustym niebie jasny lot sokoła". U.le Guin
Awatar użytkownika
Karena
Kompani
 
Posty: 275
Artykuły: 3
Dołączenie: 15 Paź 2004, 16:20
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Minio » 07 Wrz 2007, 18:21

To z gryzonie info to dobry pomysł (mam tam konto) :) POLECAM
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez FAZIK » 20 Maj 2010, 10:35

Gandalfie dodaj przekreśloną czcionkę w menu pisania postów. Bardzo często się przydaje ;).
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 24 Maj 2010, 20:48

Dodane /nie chce mi się :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez FAZIK » 10 Lip 2011, 06:34

Gandalfie, nie wiem jak inni ale ja się przyzwyczaiłem że ten duży banner na forach zawsze przenosi na stronę główną forum. Może również przenosić na stronę KKR, ale to chyba nie ma sensu.
Da się zrobić? ;).
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 10 Lip 2011, 11:08

Teoretycznie można, ale musiałbym przebudować trochę stronę. Bo obecnie baner jest tłem i jako taki nie może być klikalny. Dodatkowo musiałbym osobno wydzielić pole szukania, które jest jakby połączone z banerem. Trochę z tym roboty jest. Ale mam trochę inną koncepcję, żeby powstawiać linki do ważniejszych stron pod banerem, a sam baner trochę zmniejszyć. Wtedy się tym pobawię.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez FAZIK » 10 Lip 2011, 11:12

A nie to luz. Nie kłopocz się :).
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 19 Cze 2012, 21:06

Dorzuciłem, możliwość dodawania artykułów na forum. Na górze jest odnośnik koło Galerii itd..
Na razie jeszcze zostało mi poprawienie wyświetlania tła, ikonki i brak niektórych tłumaczeń, ale ogólnie wszystko działa. Powoli będę przenosił artykuły. Miło by było, gdybyście mi trochę w tym pomogli. Stare artykuły są pod adresem:
http://kkr.nsc.pl/wiedza.html
Autorów potem pozmieniam na prawidłowych.
Gdyby podczas pisania brakowało Wam jakiejś opcji dotyczącej formatowania tekstu (np index górny, wyjustowanie itp) to dajcie znać to się doda.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Haris » 20 Cze 2012, 09:09

Gandalfie co jest ze stroną? Wszędzie mam ikony Worda. Zmiana szaty graficznej, czy infekcja? Mam to obojętnie jakim kompem otwieram adres forum.
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 20 Cze 2012, 10:14

Strona działa poprawnie. Szaty nie zmieniałem.
Możliwe, że to nie koniecznie wirus, a jakiś plugin, który masz w przeglądarce zainstalowany.
Powiedz mi gdzie widzisz te szare myszki. Bo "wszędzie" to niewiele mi mówi. :D
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 20 Cze 2012, 10:55

Gandalf napisał(a):Miło by było, gdybyście mi trochę w tym pomogli.

Ok, w wolnym czasie przeniosę co nieco, zaczynając od swoich oczywiście.
Gandalf napisał(a):Gdyby podczas pisania brakowało Wam jakiejś opcji dotyczącej formatowania tekstu (np index górny, wyjustowanie itp) to dajcie znać to się doda.

Akurat te dwie opcje to dorzuć bez pytania - justowany tekst czyta się dużo lepiej, a indeks górny też jest przydatny (tak jak i dolny). Do tego dodałbym resztę opcji wyrównania tekstu (centrowanie/wyrównanie do prawej/do lewej), oraz tabelę (jeśli tylko jest).

I takie pytanie: typy i kategorie artykułów jakieś będą, czy po prostu ignorować te pola? Bo można by było zrobić kategorie odpowiadające głównym dziedzinom, np. Stroje, Łucznictwo, Artyleria, Dawne wydarzenia, Dawne postacie, Rzemiosło, itp.
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 20 Cze 2012, 11:30

OK, dorzucę te opcje. Dzisiaj pewnie już nie zdążę, ale jutro wieczór jest wolny. :D
Na kategorie nie miałem pomysłu, więc propozycje mile widziane. Nie chciałbym tylko ich tworzyć nie wiadomo ile, bo artykułów dużo nie będzie. Myślałem o liczbie 3 do max 5 kategorii.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Haris » 20 Cze 2012, 12:34

Dookoła arkuszy z postami. Tło. Dokładnie szędzie symbol "W" - worda
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 20 Cze 2012, 13:15

Ale czad. Rzeczywiście są ikonki, ale tylko pod Internet Explorerem. :D Opera i Mozilla nie uświadcza tego.
Zerknę na to pewnie jutro, bo to pewnie w kodzie jest gdzieś problem.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sprawy Techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości