Pytania Dotyczące Bractwa.

Jeśli do Bractwa wstąpić Ci spieszno, a pytanie zadać, tudzież odpowiedź znaleźć Ci nadano, zerknij Waść tutaj, a będzie Ci to dane.

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Teguris » 28 Lut 2008, 19:48

Wiedziałem że to nie może być takie łatwe dostanie się do bractwa, na wszystko trzeba zasłużyć i spokojnie czekać , nie da się mieć wszystkiego od razu
Ostatnio edytowany przez Teguris 29 Lut 2008, 09:06, edytowano w sumie 5 razy
Honor jak papier, gdy raz się splami, to już go nie wyczyścisz.

Awatar użytkownika
Teguris
 
Posty: 70
Dołączenie: 16 Lut 2008, 16:05
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 28 Lut 2008, 21:31

Dobrze drobna modyfikacja do ostatniej wypowiedzi
Anariona napisał(a): Ha, widzisz już były przypadki usunięcia lub nieprzyjęcia osób.
To znaczy że dobrze sie dzieje ostatnimi czasy w bractwie i że nie każdy się do niego dostać może.
Z powodu oskarżeń o lizusostwo nie będę pochlebiał już bractwu :twisted:
Ostatnio edytowany przez Minio 29 Lut 2008, 15:24, edytowano w sumie 2 razy
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Haris » 28 Lut 2008, 22:08

Lizus
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Vega » 28 Lut 2008, 22:50

wywalmy go :P
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez maras » 28 Lut 2008, 23:15

Nie czytaj tego. Zauważ ,że to był 666-ty post Vegi hehhehehhe
maras
 
Posty: 91
Dołączenie: 27 Lis 2004, 23:05
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Gandalf » 29 Lut 2008, 10:25

Nie możemy go wywalić, bo jeszcze nie jest w Bractwie. Najpierw go przyjmiemy a potem wywalimy. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 29 Lut 2008, 15:22

Czuje sie wywalony :twisted:
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Tajusza Czarny » 28 Lip 2008, 20:34

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób stać się posiadaczem....czy są jakieś specjalistyczne sklepy czy trzeba wykonać Go samemu??
Tajusza Czarny
 

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Tajusza Czarny » 28 Lip 2008, 20:37

Moje pytanie dotyczyło stroju Gdzie Go można jeśli wogóle kupić i gdzie ewentualnie szukać??Z Braterskim(mam nadzieję zaniedługo)pozdrowieniem.Tajusza Czarny
Tajusza Czarny
 

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 28 Lip 2008, 21:44

Niwim czy mogę cokolwiek mówić na ten temat ale powiem swoje skromne zdanie.
Ze strojem jest różnie najlepiej dorwać dobrą krawcową i szyć wszystko od 0.Czasem można sie na coś załapać w bractwie ale to rzecz gustu,rozmiaru i dostępności owych części stroju.Bynajmniej mi sie tak wydaje.Można też polować na allegro.pl czasem ktoś sie pozbywa starego,za małego,źle uszytego stroju,(czasem zdarzają sie perełki) ale z allegro to zakup w ciemno i nic nie wiesz dopóki dopóty do ciebie paczka nie przyjdzie . Ja sam osobiście nie mam kompletnego stroju ale jakoś kombinuje żeby móc na imprezach sie pokazać. Można też skorzystać ze stron/sklepów rzemieślników wytwarzających stroje historyczne i zakupić u nich. To tyle :>
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Calen » 29 Lip 2008, 13:34

Nie zrób błędu tak jak niektórzy , że idą do (jak ja to mówię)krawcowej-znajomej z osiedla , która nie ma zielonego pojęcia o ubiorach z tego okresu . Dlaczego ? A bo tak :
Dasz jej materiał , i wykrój , a ona i tak uszyje po swojemu i ci spie**** wszystko i kase tylko weźmie .
Bo potem tylko będziesz cierpiał , zmarnujesz materiał i pieniądze .
Ja jestem zwolenniczką szycia samemu , jak coś zepsujesz , to będziesz przynajmniej wiedział co zepsułeś i nie zrobisz takiego błędu już w przyszłości . Najgorzej jest poprawiać po kimś .
Nie bójcie się igły i nitki .
A jeśli masz kasy dosyć sporo, to możesz poszukać jakiś osób szyjących już trochę czasu ubiory historyczne i znających się na tym , a to zapłacisz nie tylko za robotę , ale też za ich doświadczenie (ale najczęściej warto)
Dużo osób szyjących możesz znaleźć na
http://www.bagrit.pl w spisie rzemieślników i w odpowiedniej kategorii ,
oraz czasami na http://www.freha.pl Forum Rekreacji Historycznej .
To tyle mam na ten temat w skrócie do powiedzenia .
Pozdrawiam :)
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 29 Lip 2008, 14:25

Ale i tak najlepiej co masz robić powiedzą ci osoby mające już kompletny strój,nasza sukiennik Vega oraz Buster wiedzący też na owy temat sporo.Słyszałem też że w słupsku jest porządna krawcowa szyjąca historyczne stroje na zamówienie.
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Calen » 29 Lip 2008, 16:26

Tak tak jest i ją polecam , mam od niej moją suknie :) ( tą na guziczki zapinaną , kto widział ten widział i wie o co chodzi :) )
Czytać czytać i jeszcze raz czytać ! Ja polecę na początku książkę pani Marii Gutkowskiej-Rychlewskiej "Historia Ubioru" :)
"-Oszalałeś ?! Mogłeś mnie zabić!
-Juz mi tak nie dziękuj !"
"- Przykro mi, musimy amputować oko.
-Oko?
-Przed chwilą myślałaś, że umierasz. Ślepota to dobre wieści."
"Siedzi w niej Bóg. To gorsze od raka"
Awatar użytkownika
Calen
 
Posty: 309
Dołączenie: 10 Sty 2008, 14:29
Miejscowość: Sławno

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Vega » 29 Lip 2008, 20:14

Calen ma fajną suknię :) Ja od jakiegoś czasu szyję wszystko sama, nie mam więcej niespodzianek w stylu "a tu ci wszylam zameczek, będzie wygodniej..." :D

przede wszystkim zapoznaj się z zasadami dobierania stroju, tzn co noszono w danym, interesującym Cię okresie w danej grupie społecznej - polecam poradnik Bustera albo głebszą literaturę (niesmiertelna Gutkowska). potem wykonaj sobie podstawę - czyli bieliznę i strój spodni - który od biedy na jakis czas wystarczy. koszulę i gacie naprawdę latwo jest uszyc samemu, w nogawicach przyda sie pewnie lekka pomoc kobiecej ręki (mamy wykroje w bractwie). wyżej potrzebujesz albo wprawy, albo pomocy fachowej. generalnie zanim cos uszyjesz zapytaj nas - podrzucimy wykroj lub wskazemy źródło.
Jelsi chcesz zaangazowac krawcową to tez lepiej isc z gotowym wykrojem, a najlepiej jeszcze do tego z ryciną jak to ma wyglądac - szansa ze cos spieprzy jest wtedy o wiele mniejsza.

kupując od kogos zawsze zastrzez sobie mozliwosc zwrotu - juz niejeden raz widzielismy stroje "historyczne" z bistoru czy innego szmelcu :/
nie szyj sobie stroju "na tymczasem, byle cos było"!! - stroje historyczne są relatywnie kosztowne i mają starczyc na więcej niż jeden sezon!!

i pytaj. pozostajemy do usług.
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Pan Lisek » 02 Kwi 2009, 15:45

Po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Wraz z moim kolegą zamierzamy wstąpić do waszego bractwa, rzecz jasna jak Bóg da, ale na początek może mi udzielicie odp na jedno pytanko, a mianowicie czy okres rekonstrukcji w tym bractwie w tylko i wyłącznie XIV i XV wiek. Ponieważ bardzo interesują mnie czasy Trzeciej Krucjaty... Oczywiście nic z góry nie mam z kolegą ustalone, najpierw trzeba się o wszytko wypytać xD Więc będę wdzięczy czy za odpowiedzi, oraz czy wasze bractwo narzuca jakiś kierunek odnośnie uzbrojenia np stylizacja pod Krzyżaków?
"Mości książę na rany Chrystusa zmiłuj się nad sobą, zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzeczpospolitą....zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco!"
Awatar użytkownika
Pan Lisek
 
Posty: 9
Dołączenie: 02 Kwi 2009, 15:35
Miejscowość: Białogard

PoprzedniaNastępna

Powróć do Nowicjat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości