Pytania Dotyczące Bractwa.

Jeśli do Bractwa wstąpić Ci spieszno, a pytanie zadać, tudzież odpowiedź znaleźć Ci nadano, zerknij Waść tutaj, a będzie Ci to dane.

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Gandalf » 03 Kwi 2009, 11:17

Głównym okresem jaki odtwarzamy są to czasy okołogrunwaldzkie. I tego okresu staramy się trzymać wszyscy aby móc wspólnie jeździć na imprezy i nie wyglądać jak grupa ludzi zebranych z różnych epok. Zwłaszcza, że większość imprez jest konkretnie datowana i praktycznie nie spotkasz imprezy gdzie wspólnie pojadą XVw rycerze i XIIw templariusze. Ma to też wpływ na organizowane przez nas turnieje. Jeśli wstąpilibyście w nasze szeregi to pierwszym strojem powinien być okres z przełomu XIV-XV. Co nie oznacza, że nie możecie bawić się w zakony. :) Wtedy pod opiekę weźmie Was Haris nasz nadworny templariusz. Ale podstawa to strój z okresu naszego datowania.
Z tego co widzę jesteście z Białogardu, także możecie się kontaktować z naszym Komandorem, a raczej Milady Komandor na ziemiach białogardzkich Vegą. Lub jej prawą i lewą ręką Aerianem mości Elfem.
Co do drugiego pytania to nie stylizujemy się na żadną frakcję. Możesz być Krzyżakiem, Pomorzanem, Polakiem, Indianinem. Wolna wola. No może poza tym ostatnim. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Pan Lisek » 03 Kwi 2009, 17:55

Wielkie dzięki za odpowiedź. Na razie wraz z kolegą będziemy robić kolczugi(XIVw?, czyli te z rękawami pod kątem 45''), potem jakoś dalej pójdzie z resztą rynsztunku. Więc nasz priorytet to będzie rycerz XIV-XVw., potem się zobaczy co dalej bo najpierw trzeba jedno, a dobrze zrobić :). Czy nadal się spotykacie w sobotę o 14 w bibliotece?( czy będziecie tam w przyszłą sobotę), bo najpewniej wpadłbym z kolegą zobaczyć jak to wszystko mniej więcej wygląda, no i trzeba by się jakoś powoli zaznajomić :D.
"Mości książę na rany Chrystusa zmiłuj się nad sobą, zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzeczpospolitą....zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco!"
Awatar użytkownika
Pan Lisek
 
Posty: 9
Dołączenie: 02 Kwi 2009, 15:35
Miejscowość: Białogard

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Elf » 03 Kwi 2009, 18:38

A no widzisz i tu jest pierwsza pułapka :D

Bo kolczugę na turnieju to sobie można w rzyć wsadzić - ewentualnie zupe przecedzić :lol:

A tak na poważnie to kolczuga tylko ładnie wygląda a poza tym nie pełni żadnej przydatnej funkcji i oprócz jakiegoś pokazu do niczego sie nie przyda. Jeśli chcesz odtwarzać walczącego (zwanego rycerzem) - zacznij od dobrej przeszywki (wysoki kołnierz lub...), rękawic płytowych datowanych na Grunwald i hełmu takowego (...i czapy pikowanej z ochroną karku i gardła). Do tego od razu broń. Potem radzę kupić płaty i ochronę na stawy ręce/nogi (tego nie trzeba tak od razu mieć). Wszystko to oczywiście odpowiednio skomponowane i datowane. I dopiero wtedy można wyjść do inscenizacji grunwaldzkiej lub wziąć udział w jakimkolwiek turnieju bojowym. Piszę to, żebyś nie wydawał niepotrzebnie pieniędzy na kolczugę, która tak naprawdę jest ciężka i nie daję praktycznie żadnej ochrony przeciw obrażeniom obuchowym - a jedynie takie otrzymuje sie aktualnie w polu.

Ogólnie wstrzymajcie sie na chwile z zakupami zanim nie porozmawiamy na spotkaniu. Przedstawimy Wam wtedy jakies wizje lub archetypy postaci do odtwarzania.

A tak na początkowy poczatek tego poczatku (przeddzidzie przeddzidzia dzidy bojowej) radze zaczac od uszycia stroju cywilnego - bo nawet w najlepszej płycie na impreze żadną nie pojedziesz - za to w dobrym stroju masz wstęp prawie wszedzie.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Pan Lisek » 03 Kwi 2009, 18:48

Wielkie dzięki za radę :D Oczywiście jak się spotkamy to się was wszystkiego wypytamy i zobaczymy co dalej. Kumpel chce robić za rycerza, ja się waham między właśnie rycerzem, a łucznikiem, ale o tym to pogadamy na spotkaniu.
"Mości książę na rany Chrystusa zmiłuj się nad sobą, zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzeczpospolitą....zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco!"
Awatar użytkownika
Pan Lisek
 
Posty: 9
Dołączenie: 02 Kwi 2009, 15:35
Miejscowość: Białogard

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Gandalf » 03 Kwi 2009, 20:40

W bibliotece spotkań już nie ma. Są za to w Pałacu Młodzieży. Damy znać kiedy jak pojawi się kolejny termin, bo w chwili obecnej mamy ostre przygotowania do turnieju, który organizujemy w maju. I jak Aerian prawi. Pierwszy strój potem blachy.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Pan Lisek » 03 Kwi 2009, 22:50

a więc tak się stanie, albowiem jest wolą Pańską bym najpierw zdobył odzienie cywilne rycerza. Hymm w sumie to co na taki strój idzie?(koszula lniana, ''gacie''tylko te długie czy do półbioder..., oo i czy ze spodni to mogą być NOGAWICE Z SACZKIEM WEŁNIANE PODSZYTE LNEM) oczywiście ja tu prawię o podstawach ubioru, i jakie buty? hymm nie ukrywam, że byłoby fajnie jakby buty od cywilnego wdzianka nadawały się też do tego bojowego, bo szkoda kasy marnować jak mogą być np. te same buty. Sorki za takie pytania, ale jestem jeszcze troszkę zielony w tych sprawach. Oczywiście jeszcze poszukam sam co takiego nosili;p
"Mości książę na rany Chrystusa zmiłuj się nad sobą, zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzeczpospolitą....zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco!"
Awatar użytkownika
Pan Lisek
 
Posty: 9
Dołączenie: 02 Kwi 2009, 15:35
Miejscowość: Białogard

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Vega » 04 Kwi 2009, 07:39

osobiście uważam że na ansze datowanie bardziej przystoją nogawice rozdzielne bez saczka, a do nich dłuższe gacie.
Buty mogą byc te same, kwestia wybrania odpowiedniego modelu.
generalnie podoba mi się Twoje podejscie ;)
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez szary80 » 21 Lut 2010, 16:44

Wiatm
Miałem okazje podziwiać was w Szczecinku i bardzo spodobało mi sie to co robicie. Chciałbym do was dołaćzyć dlatego miałbym jedno pytanko gdzie w najbliższym czasie bedzie można was spotkać??
Pozdrowienia Paweł
szary80
 
Posty: 2
Dołączenie: 31 Sty 2010, 12:18

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 21 Lut 2010, 18:50

Gdzie można nas spotkać hmm chyba w koszalinie na comiesięcznych rozgrywkach tzw kkr-ek które odbywają się na górze piaskowej w koszalinie
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez FAZIK » 21 Lut 2010, 20:59

szary80 napisał(a):Wiatm
Miałem okazje podziwiać was w Szczecinku i bardzo spodobało mi sie to co robicie. Chciałbym do was dołaćzyć dlatego miałbym jedno pytanko gdzie w najbliższym czasie bedzie można was spotkać??
Pozdrowienia Paweł



Najbardziej aktualne terminy są na samej górze strony w "NADCHODZĄCE WYDARZENIA" :).
W najbliższą niedzielę będziemy na Górze Piaskowej* od godziny 10:15 rozgrywać Korespondencyjny Turniej Łuczniczy.

*Góra Piaskowa znajduje się na wyjeździe z Koszalina do Słupska ok 500 metrów za znakiem Koszalin po prawej stronie. Aktualnie dostęp samochodem ograniczony ze względu na zaspy śniegu ...
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Minio » 21 Lut 2010, 21:29

Niema zaspy której by się nie dało przekopać będą szpadle to i może sie wjazd zrobi :P
Może byśmy coś wysadzili ? Owszem owszem w każdej chwili...
Awatar użytkownika
Minio
Kompani
 
Posty: 1105
Zdjęcia: 7
Dołączenie: 22 Sie 2007, 14:36

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Robinson » 25 Kwi 2010, 17:39

Tak tu sobie wszedłem. Pozdrawiam i może kiedyś zapytam ale muszę przemyślec bo staroc ci ja ogólnie i wątłej postury :lol: Fajną ekipę macie. Do tej pory widywałem bractwa na dolnym śląsku. Rok temu tutaj przybyc musiałem. :> Tam troszkę więcej zamków niż na pomorzu. No i poza tym tutaj raczej po panach w białych płaszczykach hi,hi.
Robinson
 
Posty: 2
Dołączenie: 25 Kwi 2010, 17:16
Miejscowość: Lubin/Koszalin

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Gandalf » 25 Kwi 2010, 17:55

Witamy i zapraszamy. Staroć wątłej postury? Toć i dla niego coś się znajdzie do roboty. :-) A my tacy młodzi to też nie jesteśmy. Pozdrawiamy.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Haris » 25 Kwi 2010, 18:42

Robinson, witam serdecznie!
Na razie to ja tu największa staroć, toż odezwać się muszę ;-)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Pytania Dotyczące Bractwa.

Postprzez Robinson » 04 Maj 2010, 20:43

Miód mi na serce lejecie o szlachetni Panowie. Toż ja niegodny acz spróbuję. Fajnie. Pozdro i narka do spotkania. Chyba Was znajdę. No cóż, najwyżej "don Kichota" będziecie mieli. :lol:
Robinson
 
Posty: 2
Dołączenie: 25 Kwi 2010, 17:16
Miejscowość: Lubin/Koszalin

PoprzedniaNastępna

Powróć do Nowicjat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości