Stroje średniowieczne

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

Stroje średniowieczne

Postprzez JarJar » 17 Paź 2004, 22:52

Proponuje tu zamieszczać wszystkie pytania, prośby i wątpliwości dotyczące strojów i uzbrojenia hahahah a niech ktoś z tych mądrych odpowiada i się produkuje - a każdy z nas sobie będzie czytał i się uczył:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Buster » 17 Lis 2004, 17:01

Ja mam pytanie. Ilo warstwowa musi być przeszywka aby dobrze chroniła??? i czy wszystkie modele w bractwie jest takie sae czy inne???
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Gandalf » 18 Lis 2004, 00:53

Buster, to ile dasz warstw watoliny czy czegokolwiek innego to jedynie Twoja wylacznie decyzja. Wiekszosc naszych przeszywek ma jakies 3 warstwy watoliny (jesli sie myle niech mnie ktos poprawi). Leszek ma lzejsza wersje, ale nie do walki.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Buster » 18 Lis 2004, 15:33

A jeszcze jedno. Czy to ma być taka luzna watolina (gąbka taka). Czy taka jakby zpikowana???
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Demogorgon » 19 Lis 2004, 09:56

Wiec moja przeszywka ma chyba 4 a w niektorych miejscach wiecej warstw.czym wiecej warstw to mniej boli no i oczywiscie jest cieplejsza-co daje wspanialy efekt latem przy temperaturze ok 30 stopni :).co sie tyczy szycia to z tego co wiem to sa 2 metody. Pierwsza to wszystkie warstwy sa ze soba zszywane razem (i chyba wszystkie przeszywkiw bractwie sa takie), a druga to watolina wypycha sie puste kanaly (z tego co wiem nasza krawcowa nie jest chetna robieniu tego typu przeszywek). I to chyba wszystko co ja moge powiedziec na ten temat.Prosze o poprawke jesli cos zle napisalem(jeszcze nie jestem wszystkowiedzacy):>
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Gandalf » 19 Lis 2004, 22:46

Demogorgon, w sumie by sie zgadzalo. Tylko nie pamietam ile tych warstw bylo. Ja mam na pewno watoline, ale cos jeszcze i zapomnialem jak to sie nazywa. :głupek:
Co do tego drugiego rodzaju, to sie zgadza. Krawcowa raczej nie robi takich, bo zbyt duzo zachodu z tym jest i na pewno (jak juz ktos by chcial wlasnie taka) policzylaby drozej. No, ale Buster sam robi, wiec problemu nie ma. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Demogorgon » 26 Lis 2004, 01:41

znalazlem na freha.pl wykroje kilku rzeczy:

http://freha.pl/download.php?id=330

http://www.signum-polonicum.com.pl/wiek13.html

cos dla allemei
http://freha.pl/download.php?id=4705

jakcos znajde to sie odezwe
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez JarJar » 03 Gru 2004, 00:28

ma ktoś może rycinki, ikonki które ukazałyby mi poprawny wygląd nogawic pikowanych ??? tzn jak one powinny przylegać itd:))) z góry dziękuje:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez HoMyCK » 15 Gru 2004, 22:43

Ja jestem ciekaw ile by kosztowała taka kolczuga ... Ktoś się orientuje w miare w cenach ? :help:
Don't touch me...
Awatar użytkownika
HoMyCK
 
Posty: 11
Dołączenie: 15 Gru 2004, 21:52
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Buster » 16 Gru 2004, 16:59

Zalerzy jaka. Ja mam bezrękawnik do pół uda i kosztował mnie 160zł a kupowałem u Orthanka. Jeśli kupujesz u obcych to wiele wiecej z ciebie zedrą np za taka jak ja mam 200 - 250zł
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez HoMyCK » 17 Gru 2004, 14:47

Ale jest problem - jestem większy i szerszy od Ciebie ;-)

Więc powiedzmy , że taka kolczuga na dwa metry chłopa to by kosztowała z ... ? Ostrzegam , że jestem wielki :lol:
Don't touch me...
Awatar użytkownika
HoMyCK
 
Posty: 11
Dołączenie: 15 Gru 2004, 21:52
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Buster » 17 Gru 2004, 14:55

Kolczuga jest 2 razy taka jak ja wienc na szerokość by była ok dla ciebie.
Na długość musiała by być wtedy większa myślę ze taka prosta dla ciebie to wydatek ok 200-280zł
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Orthank » 18 Gru 2004, 08:10

homycku to zalezy z czego bys ją chcial , standardowy wariant to koleczka 10 mm bo dosyc szybko sie z nich szyje i wygląda nawet ładnie , zalezy czy chcial byś do niej rękawy , krotkie lub dlugie czy moze bezrękawnik... czy miala by być do pasa , poluda czy nad kolana... na roslego chłopa kolczuga z kolek 10 mm z krotkim rękawem i do poluda wazy okolo 12-13 kilo , i tu jest problem bo kolka kosztują średnio od 13 do 15 zl za kilo... razy 12 plus przesylka jakies 22 zł.. 180 zł wyjdzie za materiał , chyba ze nie jesteś taki wielki jak mowisz :P , no i jakieś 200 zł uszycie tej kolczugi . ewentualnie jesli chcesz chętnie pokaze jak sie to robi i zrobisz ją sobie sam , to nic trudnego

ps( kolczuga bustera nie wazy nawet 6 kilo :P )
Czarne zastępy dusz , drwią z marności ciał....
Awatar użytkownika
Orthank
Kompani
 
Posty: 47
Dołączenie: 19 Paź 2004, 07:24
Miejscowość: koszalin

Postprzez HoMyCK » 19 Gru 2004, 22:06

200 cm wzrostu i 110-120 cm w pasie :D:D:D:D

Coś jeszcze mam dodać ? ;-)

A najlepsza by była taka do pasa , bez rękawów ( Bo mam parę ciekawych pomyślunkoof :> )
Don't touch me...
Awatar użytkownika
HoMyCK
 
Posty: 11
Dołączenie: 15 Gru 2004, 21:52
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Orthank » 20 Gru 2004, 13:25

z tego co napisaleś wyglądasz pewnie podobnie jak nasz brat robert :) (czytaj , kawał z ciebie chłopa ) , za bezrękawnik na ciebie musial bym wziąść jakieś 300 zł , wiem ze to sporo ale polowe zaplace za koleczka i ich przesylke , zmątowal bym to jakoś do końca lutego , zaleznie kiedy lir przysle mi kolka.. w tej cenie wykonal bym ją z drutu 1.8 mm i srednicy wewnętrznej 10 mm , byla by dosyc lekka , a to spory plus

pozdrawiam
Orthank

ps do gandalfa : moze by utworzyć dział targowisko ?:P
Czarne zastępy dusz , drwią z marności ciał....
Awatar użytkownika
Orthank
Kompani
 
Posty: 47
Dołączenie: 19 Paź 2004, 07:24
Miejscowość: koszalin

Następna

Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości