Toshiba zasilacz

Ogłoszenia wszelakiej maści i rodzaju. Jeśli życzysz sobie coś ogłosić wejdź a będzie Ci to dane.

Toshiba zasilacz

Postprzez Gandalf » 05 Mar 2012, 14:34

Szukam kogoś kto posiada laptopa Toshibę. Potrzebny mi na 5 minut zasilacz, aby sprawdzić czy zdechł mi laptop czy tylko zasilanie. Posiada ktoś może?
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez FAZIK » 05 Mar 2012, 16:44

Si.

Nawet 2. Mam też działający 3, ale był naprawiany i nie polegałbym na nim jako podstawowy.

Jutro wziąć na warsztaty? Czy chcesz szybciej?
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7507
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Marecki » 05 Mar 2012, 17:11

Nie wiem jak jest w przypadku Tośki, ale najpierw sprawdźcie, czy wtyczka i napięcia się zgadzają. Inaczej może być niefajnie. W razie W też mam w domu Toshibę, parametry wieczorem spiszę.

Laptop nie daje znaku życia?
Marecki
 
Posty: 61
Dołączenie: 09 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Koszalin

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Gandalf » 05 Mar 2012, 19:47

Dragon już mi dostarczył swój, także dzięki bardzo za pomoc. Już wszystko sprawdziłem. To nie zasilacz. Komp w sumie też nie. Następnym razem jak komuś przestanie działać laptop i nie będzie zasilania wyjmijcie baterię i włóżcie raz jeszcze. U mnie okazało się, że pomaga. :D Komputery nigdy nie przestaną mnie zadziwiać...
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Radek » 06 Mar 2012, 09:54

Nic dziwnego, zawiesił się watchdog baterii (układ kontrolujący poziom naładowania). Zdarza się raz na kiedyś, sam to już widziałem dwa razy: raz dawno temu w robocie a drugi raz na kompie Toperza.

Przy nie włączającym się laptopie dobrze też powyjmować wszelkie karty PCMCIA (jak ktoś ma), bo też coś takiego widziałem, że laptop nie chciał się uruchomić przez kartę (po starcie bez karty później chodził OK nawet z kartą).
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Gandalf » 06 Mar 2012, 13:40

U mnie kiedyś stacjonarny padł i po włączeniu zasilania tylko wiatraczki chodziły i nie było żadnej reakcji ani na ekranie, ani na kontrolkach. Po testach płyty głównej, ramu, karty graficznej okazało się, że działają one poprawnie. A winowajcą był CD_ROM. Po jego odłączeniu wszystko działało jak ta lala. :D Takich ewenementów jest więcej.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Yakman » 07 Mar 2012, 10:00

Ja też kiedyś miałem zabawę. Po włączeniu kompa wszystko chodziło normalnie, ale kiedy tylko ruszyłem myszką, wyłączał się. No nic, myszkę wymieniłem i dalej to samo. Po kilku dniach testów, okazało się, że to sprawka głośników, które robiły małe zwarcie...
Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
Awatar użytkownika
Yakman
Kompani
 
Posty: 1480
Artykuły: 3
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 03 Sie 2008, 15:35
Miejscowość: Koszalin

Re: Toshiba zasilacz

Postprzez Marecki » 07 Mar 2012, 13:41

Może za głośno tą myszką ruszałeś?
Marecki
 
Posty: 61
Dołączenie: 09 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Słup ogłoszeń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości