Oblężenie Malborka 22-24 lipiec.

Tu zacz znajdziesz wrażenia z imprez naszych zarówno tych jakieśmy zrobili jak i na które zawitaliśmy. Jeśli nas zobaczyłeś podziel się swą opinią.

Oblężenie Malborka 22-24 lipiec.

Postprzez Demogorgon » 21 Lip 2005, 09:46

Czy wybiera się ktoś z was na oblężenie Malborka ??

http://www.malbork.pl/index.php?option= ... iew&id=718
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Gandalf » 22 Lip 2005, 13:32

Bylem tam ostatniego roku. Powiem tak. Wszystko poza bitwa bylo bardzo dobrze przygotowane. Zwiedzenie Zamku za darmo. 4 godziny w plecy, ale warto bylo. ;) Zwrot kosztow przejazdu, dobre zarcie i nocleg w szkole. Bardzo dobre warunki. Jedyny minus i to powazny to tragiczna bitwa. I to juz nie pierwszy raz. Turniej luczniczy z odleglosci 15 (??) metrow, bo tylko tyle miejsca bylo. Co do walk to nie wiem, bo dowiedzielismy sie o tym jak juz bylo po wszystkim. Wczesniejsze imprezy tez byly slabe. Z tego co wielu zapowiadalo ostatnio to juz na oblezenie Malborka nie przyjada.
Jesli ktos mimo to chce jechac trzeba sie najpierw zglosic.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Demogorgon » 25 Lip 2005, 08:03

Co by nie było - było całkiem ok, tym bardziej że pojechałem tam bez śpiwora i jedzenia z nikim się wcześniej niedogadując. A tu przygarnęli, nakarmili, napili i dali miejsca do spania i jeszcze chcieli mnie do swojej chorągwi dokoptować :D
Jeśli chodzi o bitwe to faktycznie niedorównuje ona Grunwaldowi, ale i tak uważam, że było fajnie - szczególnie jak się rzucało głazami z murów w przeciwników a potem wisiało na swoim pasku z toporem za murem i ściągało się z drabiny oblegających :D
Zapraszamy do odwiedzenia profilu
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska"

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Wspierania-Aktywno%C5%9Bci-Lokalnej-Ku%C5%BAnia-Pruska/129688153775953
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Mara » 26 Lip 2005, 11:48

Znajomi sie wybrali i twierdzą, że było całkiem spoko.
Tor łuczniczy podobno nadal taki długi jest jak mówi Gandalf
Ludzi ogladających inscenizację było sporo - miejsca brakowało, żeby wszytskich pomieścić

I dowiedziałąm sie, jak to się inni cenią:
za runy na drewnie - 2zł /szt
kufel drewniany mały- 25zł
kufel drewniany 0,5l - 35zł

furrorę robił chleb ze smalcem (po 2zł)
oraz papierowa zbroja dla dzieciaków (niestety nie wiem po ile ja sprzedawali- ale wziecie miało duże)

dużym powodzeniem cieszyli się żebracy (cała masa małolatów poprzebieranych w stroje)

ludzie chętnie dawali kasę dla osób zbierajacych na ucztę

można pomyśleć i coś takiego wprowadzić u nas na imprezach jako dodatkowe źródło kasy :>
Awatar użytkownika
Mara
 
Posty: 739
Dołączenie: 13 Kwi 2005, 13:17
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Kalendarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości