Turniej w Miastku 11-13.03.2005 - wrażenia

Tu zacz znajdziesz wrażenia z imprez naszych zarówno tych jakieśmy zrobili jak i na które zawitaliśmy. Jeśli nas zobaczyłeś podziel się swą opinią.

Postprzez Gandalf » 13 Mar 2005, 15:38

No i po turnieju. Sporo sie dzialo. Spalismy w Internacie, eleganckie loza z posciela. Spiwory byly zbedne. Pokoj pieciososbowy z widokiem na snieg. Wizun wieczorem opowiadal bajki. No jeszcze byl incydent z zarowka i kluczem w opakowaniu po papierosach, ale o tym nie warto wspominac bo ich juz nie ma ;) . Jedzenie bardzo dobre i o zadziwijace duuuuuzo. Az dziw bierze. Biesiada dziwna. Zarcie wnosili co jakis czas cos nowego i praktycznie stoly staly puste. Poza tym jedynym napojem do picia bylo piwo. Male niedociagniecie. To takie organizacyjne sprawy.
Co do samego turnieju. Totalny Chaos. Zasady zmieniane wg wlasnego widzimisie, brak jakiegokolwiek respektowania regulaminu. Eliminacje, ktore mialy trwac godzine trwaly z jakies 6. Nie odbyl sie bieg rycerski bo brak czasu bylo. Rowniez prada sie nie odbyla z powodu pogody. Jesli chodzi o nasze szranki to malo ciekawie, a wrecz smiesznie bylo. Przemek po pierwszej serii lukow byl 2. Potem poszlo gorzej i nie zaliczyli punktow z poprzedniej serii i w koncu wyladowal na 9. Oszczepy - Fazik, Przemek i ja dostalismy sie do finalow. :) Normalnie smiechu warte. Pierwszy kontakt z oszczepami. Ale w finale bieda i w kocu Fazik byl 9 (bo sie upomnial inaczej by nie zajal zadnego miejsca, bo przeoczyli jego punkty), Przemek 12. Paginy. To bylo najlepsze. Biedny Fazik, ktorego zaladowalismy w blachy puscilismy na szerokie wody na ktorych zdobyl najwiecej punktow. ;) Malo brakowalo a wyladowalby w finale. W sumie miejsce chyba 13 ale nie punktowane. Jesli chodzi o walki to JarJar i Panek odpadli zaraz w pierwszej serii. Zreszta zostaly tez zmienione zasady, a sedziowanie bylo rzeklbym kiepskie. Juz nie wsponajac o Bytowie, ktory sedziowal i bral udzial jednoczesnie.
Podsumowujac. Jesli chodzi o sprawy poza turniejowe to wysoki poziom nawet. Jesli chodzi o sam turniej to pomysly ciekawe, ale brak organizacji i brak osoby odpowiedzialnej za caly regulamin, bo kazdy zmienial go jak mu sie podobalo i liczyl punkty wg wlasnego widzimisie. Ehhh...
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 13 Mar 2005, 19:53

O Gandalf napisał realistycznie więc ja nie będę musiał :)

Potwierdzam wszystko - nic (serio NIC, poza początkową fazą) nie zgadzało się z regulaminem turniejów, ale jakoś wszystkim się (mniej lub bardziej) podobało i psów na Braciach Herbu Gryf nie wieszali , więc nie mamy się o co martwić z Naszymi Dniami Koszalina.

Turniej zdominowany został przez łuczników (duża większość przybyłych (dodam że z 19! Bractw) startowała w turnieju łuczniczym) reszta była jakby przeplatanką pomiędzy, tylko walki piesze miały swe pięć minut. Dziwne były tarcze łucznicze kosztujące Nas 3 złamane strzały (na szczęście za grotami) i z 6 samych grotów. Nie ma to jak goła decha :P. Niedociągnięcia regulaminowe niestety umniejszyły znacznie osiągnięcie Przemka, który po pierwszej turze zajmował 2 lub 3 miejsce lecz punkty się wyzerowały (a np w oszczepach się dodały z obu tur) i w finale zjadła Go trema (albo i braki sprzętowe bo najlepsze strzały się połamały i dobieraliśmy z tego co było ...). Chociaż jak na tylu znakomitych łuczników to nie ma co narzekać i to miejsce jest i tak powodem do uśmiechu.
Ogólnie nasz występ nie był zły ale jednak na kolana nikogo nie powaliliśmy. Osobiście miałem "pecha" nie załapując się na finały łucznicze (brak 2 punktów) i paginy (pierwszy pod kreską) chociaż to akurat może i lepiej bo znów bym musiał się ubierać :P. W oszczepach nie chciałem zrobić krzywdy podobiźnie rycerza (za pierwszym razem trafiłem go w krocze ;) ) więc nabijałem punkty na tarczy co starczyło (po mojej interwencji) na 9 miejsce (wraz z innym wojem).

Ogólnie była kupa zabawy z przewagą zabawy ;) i to jest najważniejsze :) Wyciągnęliśmy trochę wniosków co do przygotowań, organizacji itd. co może jedynie dobrze zaprocentować na DK.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Gandalf » 13 Mar 2005, 23:59

The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez PAnek » 14 Mar 2005, 09:07

nie bede wypowiadal sie co do samej organizacji ale przychylam sie do wersji Gandalfa

odolnie rzecz biorac mi sie podobalo
po takim weekendzie czuje sie jak po tygodniowym wypoczynku(mentalnym bo fizycznie jestem padniety :lol: )

naprawde powinniscie brac udzial w takich imprezach bo tylko wtedy naprawde zobaczycie o co chodzi w ruchu rycerskim

po samym turnieju czulem pewien(czytaj ogromny niedosyt) i nie bede tlumaczyl dlaczego :>
dlatego tez wraz z JarJarem poszlismy sobie w kat sali i sie troche pobawilismy wywijajac stala i w tym momencie cala moja gorycz znikla
poniewaz podszedl do nas Pelikan i zaproponowal by jeden z nas "pobawil" sie rowniez z nim
jakby ktos nie wiedzial Pelikan to jeden z przedniejszych rycerzy w polsce
i tu musze oddac poklon w strone JarJara ktory to ustapil mi pierwszenstwa i nawet pozyczyl swoja tarcze tak ze moglem sprobowac swoich sil z nie lada przeciwnikiem
dostalem pozadna lekcje i niezly wycisk lecz bierny nie bylem a i nawet pochwale otrzymalem co niezmiernie moje wybujale ego popiescilo :P
teraz tylko musze troche wyklepac blache na lewej nodze bo troche sie pogiela :lol: ale bylo warto

JarJar dzieki ci wielkie i nie przejmuj sie jeszcze bedziesz mial swoja szanse

a tak wogole to trenowac trzeba zaczac jak tylko sniegi stopnieja by jak najlepiej na turniejach wypadac

wiec do dziela bracia !! !! !!

Mroczny PAnek troche poobijany ale szczesliwy :twisted:
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Postprzez Zwiastun » 14 Mar 2005, 12:29

PAnek napisał(a):a tak wogole to trenowac trzeba zaczac jak tylko sniegi stopnieja by jak najlepiej na turniejach wypadac

taaa.... ZERO treningów walki na treningach... (no comment) co sie wieć dziwić, na każdym turnieju bedziemy w dupe dostawać :|
Awatar użytkownika
Zwiastun
 
Posty: 153
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:24
Miejscowość: Z nienacka

Postprzez Demogorgon » 14 Mar 2005, 14:11

panek mial na mysli że dlatego trzeba ostro wziąść sie na treningach do walczenia itp...
Zapraszamy do odwiedzenia profilu
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska"

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Wspierania-Aktywno%C5%9Bci-Lokalnej-Ku%C5%BAnia-Pruska/129688153775953
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Wizun Belgarden » 14 Mar 2005, 23:47

Popieram wypowiedzi przedmówców w sprawie turnieju. Jaki by on nie był, warto było pojechać, choćby po to by spotkać starych znajomych, czule się przywitać :lol: i powspominać stare dzieje. Co do treningów, to popieram Panka w sprawie ich nasilenia. Ja osobiście staram się trenować tak często, jak tylko mogę, chociaż z wyników i tak nie jestem zadowolony ;( . Zwiastunowi powiem jedno - wiecej optymizmu, mniej gadania :twisted:
Awatar użytkownika
Wizun Belgarden
 
Posty: 121
Dołączenie: 30 Lis 2004, 12:08
Miejscowość: zza siódmej góry

Postprzez JarJar » 15 Mar 2005, 12:17

NO ja jestem Bardzo zadowolony:D Trochę kontaktów załapanych parę znajomości odświeżonych:D co prawda system walk turniejowych mi się nie podobał bo jak może wygrać przeciwnik którego przewróciłem?!?! (nakrywając tarczą) troche to bezsensu on zadaje cios po tarczy którego ty nie czujesz a ty go po łbie walisz a on wygrywa ehhhhh dlatego jestem za wprowadzeniem walk czasowych, a tak pozatym to sedziowanie było masakryczne (bytów) np. Panek swoje ciosy zadawał szybciej celniej i w ,,lepsze'' miejsca a przegrał chyba tylko dlatego że nie był kumplem gości z Bytowa (a ten drugi chyba był:), jak już panek wspomniał on swoje rozgoryczenie wyładował na pelikanie ja zaś wziąłem udział w małym konkursie zapasów (wieczorem:) gdzie 3 walki wygrałem!!! a jedną zremisowałem (zrermisowałem z Świętym (kto wie kto to jest to wie o co chodzi:) po 30 minutowej potyczce!!!) dzięki temu odbudowałem sobie trochę ego, odgryzłem się za stare zatarczki i zdobyłem uznanie:D (innych przygód też miałem co niemiara:) ogólenie jestem pod wrażeniem:) i z niecierpliwością czekam na kolejną taka imprezkę:D Pozdrawiam wszystkich i dziękuje Wizunowi za Bajki -świetny z niego gawędziasz:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Wizun Belgarden » 15 Mar 2005, 23:51

Wielkie dzięki za uznanie :D
Na przyszły wyjazd postaram się powiększyć swój repertuar poetycki. Tylko uważajcie żeby wam uszy nie zwiędły :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Wizun Belgarden
 
Posty: 121
Dołączenie: 30 Lis 2004, 12:08
Miejscowość: zza siódmej góry

Postprzez PAnek » 17 Mar 2005, 12:36

No ja nastepnym razem chetnie bym posluchal jak nam recytujesz 13 ksiege z Pane Tadeusza

talent masz wielki i swietnie sie ciebie slucha a jak sie po takiej bajeczce na dobranoc smacznie spi :P

Mroczny PAnek wcale nie jest zboczony(no moze troche) :twisted:
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Postprzez Raziel » 17 Mar 2005, 15:42

13 ksiega powiadacie :D

A znasz moze Panku Basn o Ksiezniczce Piz**linie ?? :D
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Raziel
 
Posty: 121
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:16
Miejscowość: Koszalin

Postprzez FAZIK » 17 Mar 2005, 18:17

Nasz gawędziarz Przemek właśnie tą oto baśń raczył Nam zaprezentować więc tak znamy ;)
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Gandalf » 25 Mar 2005, 21:23

Jesli kogos interesuja wyniki turnieju, wszystkich konkurencji to mozna sciagnac sobie tutaj.
Troche fotek jest na stronie Braci herbu Gryf czyli: http://braciagryf.com/
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?


Powróć do Kalendarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości