Drahim - 01-02.07.2006

Tu zacz znajdziesz wrażenia z imprez naszych zarówno tych jakieśmy zrobili jak i na które zawitaliśmy. Jeśli nas zobaczyłeś podziel się swą opinią.

Drahim - 01-02.07.2006

Postprzez Gandalf » 12 Cze 2006, 21:07

Marta napisał(a):Witam.

W imieniu kasztelana zamku Drahim pragnę zaprosić na Festyn Rycerski, który odbędzie sie w dniach 1-2 lipca A.D. 2006. w obrębie ruin zamku Joannitów w Starym Drawsku.

W planie imprezy przewidziane są walki bojowe, zmagania łucznicze, tańce, inscenizacja oblężenia zamku oraz jak zwykle biesiadne zmagania słowne :)

Organizatorzy zapewniają miejsca namiotowe oraz wyżywienie, a w zamian za to pragną widzieć zacne osoby w strojach z rynsztunkiem historycznym (uzbrojenie, przybory do jedzenia itp.)

Proszę o ewentualne potwierdzenie przyjazdu i podanie ilości osób chętnych do przybycia

pozdrawiam serdecznie

Marta Mosańska


Image

REGULAMIN napisał(a):Festyn Rycerski

Drahim, 1 - 2 lipca 2006

INFORMACJE OGÓLNE

1. Miejsce turniejowe
Turniej odbędzie się w ruinach zamku Drahim znajdujących się w Starym Drawsku

WARUNKI UCZESTNICTWA

Uczestników obowiązuje strój i sprzęt dostosowane do odtwarzanego przez Bractwo okresu historycznego.

Wyposażenie łucznika
· do zmagań turniejowych dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne. Nie dopuszcza się łuków bloczkowych ani łuków wyczynowych
· niedozwolone są jakiekolwiek celowniki na majdanie
· brzechwy strzał mogą być wyłącznie drewniane, a lotki z materiałów naturalnych. Dopuszcza się groty metalowe wszelkiego typu, również toczone (zalecane ze względu na tarcze turniejowe stosowane na turnieju), a ponadto z kamienia lub rogu.
· każdy łucznik winien posiadać 10 strzał
· strzały używane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny się odróżniać indywidualnym oznaczeniem (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, względnie barwami owijek lub innymi trwałymi znakami)
· jeżeli łucznik będzie chciał wziąć udział w inscenizacji bitwy, zobowiązany jest do posiadania pacynek (w dowolnej liczbie)
· strzelanie odbywa się do tarczy o średnicy 80cm i posiadającej pięć okręgów. Niejasności (np. trafienie w linię) rozstrzygane jest na korzyść zawodnika.
· w eliminacjach może wziąć udział nieograniczona liczba uczestników spełniających warunki regulaminowe




INSCENIZACJA I TURNIEJ BOJOWY

Ubiór ochronny:

Obowiązkowa ochrona korpusu: kolczuga, płaty, metalowy kirys bądź inna zbroja okrywająca korpus (zgodna z epoką). Do osłony korpusu dochodzi jeszcze przeszywanica (aketon).

Ochrona głowy: nie będą dopuszczane same kaptury kolcze nakładane na głowę (z wyjątkiem łuczników w czasie inscenizacji), dopuszczone są hełmy każdego typu zgodne z epoką (wykonany ze stali).

Dodatkowo niezbędne będą: ochrona rąk, ramion i nóg przynajmniej do kolan. Opancerzenie musi być zgodne z daną epoką rycerza. Zbroja nie może być wykonana z tworzyw sztucznych.


Dozwolona broń zaczepna:

1) miecze: jedno-, półtora- oraz dwuręczne
2) topory: jedno- i dwuręczne
3) broń drzewcowa (za wyjątkiem włóczni)
4) korbacze, kiścienie (nie mogą mieć obciążników)

Każda z broni musi być dobrze stępiona, nie może posiadać niebezpiecznych zadziorów oraz kolców (wkręcanych ani nabijanych), halabardy, glewie itp. nie mogą posiadać ostrych zakończeń. Broń nie może być także przesadnie ciężka.


INFORMACJE DODATKOWE

- do udziału w Turnieju nie dopuszcza się osób odurzonych narkotykami lub środkami psychotropowymi oraz wyraźnie nietrzeźwych
- konkurencje strzeleckie przeprowadza się na strzelnicy uzgodnionej z miejscowymi władzami stosownie do obowiązujących przepisów
- uczestnicy mają zapewnione miejsce na własne namioty historyczne (lub, w drodze wyjątku, zwykłe) oraz samochody, drewno na opał i WC, a także wyżywienie. W bliskiej okolicy znajdują się sklepy, bankomaty, itp.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Buster » 12 Cze 2006, 21:11

Impreza ponoć super. Ja bym z chęcia pojechał.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez ChomiC » 12 Cze 2006, 21:15

No i nie tylko ty :D Zdjęcia widziałem, normalnie czadzik z tymi chatami :tak:
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Postprzez Dwarfik » 13 Cze 2006, 17:21

A ja oczywiscie nie pojade, bo wtedy będę daleko abrołd...:(
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Wizun Belgarden » 13 Cze 2006, 17:49

Nie tylko wygląda super, ale jest super. Byłem kilka razy-nie pamiętam ile-chyba trzy... Polecam serdecznie :tak: :tak: :tak:
Sagittae?... Vulnerant omnes, ultima necat...
Awatar użytkownika
Wizun Belgarden
 
Posty: 121
Dołączenie: 30 Lis 2004, 12:08
Miejscowość: zza siódmej góry

Postprzez Buster » 21 Cze 2006, 13:42

No to rozumiem że do koronowa nie jedziemy? Bo te imprezy wypadaja chyba w tym samym czasie.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Wizun Belgarden » 22 Cze 2006, 10:16

Dzwonił do mnie ostatnio Wuja- większość ludzi go zna. W tym roku jest on współorganizatorem. Pytał ile osób -tak mniej-więcej reflektuje na tę wizytę w Drahimiu na początku lipca. W związku z tym proponuje się głeboko zastanowić i określić czy ktoś jedzie czy nie.
Ja powiem jedno: WARTO!!! :tak: :tak: :tak:
Sagittae?... Vulnerant omnes, ultima necat...
Awatar użytkownika
Wizun Belgarden
 
Posty: 121
Dołączenie: 30 Lis 2004, 12:08
Miejscowość: zza siódmej góry

Postprzez JarJar » 26 Cze 2006, 12:03

Jeżeli mogę wrzucić swoje 3 groszę to powiem tyle, że jeżeli ktos się zastanawia czy jeszcze nie wie to niech jedzie do Drahimia w ciemno- daje sobie rekę uciąc, że będzie tam wspaniała zabawa:
ponieważ:
1 Przyjeżdżaja tam sami fajni ludzie -których znamy i z którymi się lubimy!
2 świetne miejce i niepowtarzalny klimat
3 bogaty program dnia -każdy rycerz znajdzie tam coś dla siebie!
4 Wieczerza mmmmmmmm prawdziwa średniowieczna :D stoły suto zastawione a w kuflu nigdy dna nie widać :D
5 jest to stosunkowo niedaleko
6 po obu stronach zamku są jeziora w których woda ciepła a dno piaszczyste:D
a no i będzie Kazik: ,,będziemy pić wodę? :o jak zwierzęta :) :piwo: "

ja sam się mocno zastanawiam nad wyjazdem tam (mimo studiów itp egzaminów:D)

P.S. Ja jadę na pewno -już zdecydowałem. Takiej imprezy nie mogę ominąć. Dlatego poinformujcie kogo tam dacie radę.

[ Dodano: 26 Cze 2006 12:03 ]
Wiem, że nie pisze się jednego posta pod drugim ale chciałem aby ta wiadomośc zauważono-

W sobotę rano będę jechał na Drahim (przez Koszalin) i będę miał 2 miejsca w samochodzie wolne - jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Vega » 26 Cze 2006, 21:15

JarJar ale zatańczymy skoczkapa? :D
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Postprzez Buster » 27 Cze 2006, 09:07

Ktos wogle potwierdził żed przyjedziemy? żeby nie było potem niespodzianki.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Gandalf » 27 Cze 2006, 09:54

Buster napisał(a):Ktos wogle potwierdził żed przyjedziemy? żeby nie było potem niespodzianki.

Ja potwierdzalem. Bedac w Bialogardzie na imprezie. W koncu przeciez Boguslaw V jest organizatorem imprezy. Podalem "6 osob to minimum jakie Was nawiedzi". I widze ze sie niewiele pomyslilem. Czy nasi zacni BS'ie tez jada? Wiecie o czym mysle? :twisted:
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez ChomiC » 27 Cze 2006, 10:32

Oczywiście ze jada :D Jak ze by nie inaczej, ale szkoda ze z BS'ów tylko my jedziemy :(
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Postprzez JarJar » 27 Cze 2006, 12:09

Oki u mnie miejsca są już zajęte- czyli w sumie będzie ze mną 3 osoby(mój brat, Herion i Anariona) + Vega, Wizun, Chomic i Buster to już jest 8 :D Czyli jakaś reprezentacja już będzie:) może sztandar weźmiemy? :P
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Buster » 27 Cze 2006, 12:37

Jeszcze kowal jedzie. ładna impreza się zapowiada.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez Gandalf » 27 Cze 2006, 14:37

Nie zapominajcie o Harisie. :)
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Następna

Powróć do Kalendarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość