Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Jeśli do Bractwa wstąpić Ci spieszno, a pytanie zadać, tudzież odpowiedź znaleźć Ci nadano, zerknij Waść tutaj, a będzie Ci to dane.

Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Cronos » 20 Wrz 2019, 15:53

Witam
Miałbym kilka pytań odnośnie nowicjatu jak i samego stroju który należałoby skompletować przed końcem okresu nowicjatu. A mianowicie:
1. Przeczytałem statut i regułę ale nie znalazłem jednej informacji - jeśli jestem w nowicjacie czy przysługują mi jakieś zniżki odnośnie treningów łucznictwa i szermierki?
2. Planuje dam uszyć sobie strój tylko jest jeden problem gdyż nie wiem jakie szwy powinienem zastosować.
3. Co do stroju cywilnego chciałbym z kimś o tym porozmawiać jeśli jest taka możliwość.
4. Ewentualnie zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego w sprawach szycia i odwzornictwa historycznego.
5. Wybiegając trochę na przód jak już bym skończył nowicjat to jak to jest z płatnością za treningi u braci?
6. Tak wiem co muszę spełnić aby dostać się do nowicjatu i tak przeszukałem forum odnośnie strojów ale dalej męczą mnie te pytania bo nie znalazłem odpowiedzi.

Życzę miłego dnia.
Cronos
Nowicjusze
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 04 Cze 2019, 18:27

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez FAZIK » 20 Wrz 2019, 16:58

Na szybko.
Aktualnie nowicjusze nie mają żadnych zniżek na treningi.
Bracia mają treningi za darmo. Płacą jedynie miesięczna składkę 20zł.
Stroje - Bogna.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Bognaa » 22 Wrz 2019, 22:46

5 października będzie w Gildii spotkanie integracyjne, akurat planuję pogadać o szyciu strojów. Też możesz przyjść. Generalnie możesz szyć dowolnym ściegiem, byle prostym, i ręcznie i na maszynie, np. ścieg za igłą czy stębnówka (szyjąc maszynowo nie można używać zygzaka, bo taki ścieg nie był w ogóle znany przed wynalezieniem maszyn do szycia). Domyślam się, że chodzi ci o sposób prowadzenia nitki (ścieg), a nie o sposób zakładania tkaniny podczas zszywania dwóch części tkaniny (szew).
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Cronos » 23 Wrz 2019, 09:49

Dziękuję za odpowiedzi. 5 października wpadnę na to spotkanie i z chęcią dowiem się więcej na temat szycia. I z chęcią dowiem się kilku rzeczy, o których muszę pamiętać przy robieniu stroju dla siebie. Tak chodziło mi o ścieg a nie szew (acz kolwiek to drugie też może się przydać odnośnie szycia)
Cronos
Nowicjusze
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 04 Cze 2019, 18:27

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez FAZIK » 24 Wrz 2019, 10:29

Spotkanie pod znakiem zapytania gdyż mało osób wyraziło chęć. Ba większość wyraziła brak chęci poprzez absencję :P.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Bognaa » 24 Wrz 2019, 17:45

Ja będę i nawet ciasto przyniosę (jak nie będzie zakalca :) ) , więc kto zainteresowany czy szyciem czy ciastem niech wpada.
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Cronos » 01 Paź 2019, 22:11

Niestety wypadł mi dentysta w piątek i wracam (100km) do domu więc nie będzie mnie 5 na spotkaniu. Bogna kiedy ewentualnie mógłbym Cię spotkać w gildii żeby pogadać o szyciu?
Cronos
Nowicjusze
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 04 Cze 2019, 18:27

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Bognaa » 02 Paź 2019, 17:56

W tej chwili nie jestem w stanie podać terminu. Na pewno na jakimś treningu łuczniczym, ale to dopiero po 20 października. Dam ci znać.
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Kilka pytań odnośnie nowicjatu i bractwa.

Postprzez Cronos » 02 Paź 2019, 18:57

Nie ma problemu, do tej pory może ogarnę głosy za :)
Cronos
Nowicjusze
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 04 Cze 2019, 18:27


Powróć do Nowicjat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość