Tańce w naszym bractwie!!!

Historie sławne tudzież inne, mniej znane lecz wszelako poważane. Wejdź i zobacz co działo się w czasach dawnych. A może i Ty podzielisz się swą wiedzą?

Postprzez Demogorgon » 26 Lis 2004, 16:40

no więc z mojego tańca nici ;( .Jakby się jednak cos zmieniło i jak się czegoś nauczę to chętnie podziele się swoimi umiejętnościami:)
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Allemea » 27 Lis 2004, 12:30

moze by gdzie w sieci poszukac? Taki internetowy kurs tanca sredniowiecznego? Albo moze zalatwic na jakiejs plycie. Bierzem wtedy laptopa na trening i wszyscy cwicza :>
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez Demogorgon » 29 Lis 2004, 00:49

A więc muzyke do tanczenia powoli mam (narazie 2 kawałki, pierwszy - to "Kender"- fajnie sie go tanczy i jest łatwy, jak pomysle to moze sobie przypomne do niego kroki - uczyliśmy się go z Harisem na Grunwaldzie :) , a ten drugi 'Bouree' - tego to nie znam :( ).

Więc mam pomysł, można by ściągnąć dziewczyny z Drużyny Rycerskiej księcia Bogusława V ze Słupska, lub dziewczyny ze Sławna z Bractwa Czarnej Róży.

Dziewczyny z Bogusława się najprawdopodobniej zgodzą, a ze Sławna może udałoby się ściągnąć na WOŚP - tylko że one tańcza bez partnerów:( ale to zawsze jakieś początki tańca w naszym bractwie :)
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez Loopa » 29 Lis 2004, 19:23

Już kiedyś mówiliśmy o tańcach, nawet mieliśmy okazję na nauke (chyba w teatrze), lecz nie było dziewczyn, ale i tak żaden z nas nie miał odwagi iść i pląsać.
To się wiąże z odpowiedzialnością za swoją gracje i wyczucie rutmu, a z tym bywa różnie u rycerzy. Ja też bym walną buraka przed występem, zawsze tak robię. A robię się bardzo czerwony :wstyd:
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Demogorgon » 29 Lis 2004, 20:59

nie wiedzialem ze byla propozycja od teatru??
moze warto by bylo sprobowac nawiazac jakis kontakt z teatrem, teraz mamy kilka dziewczyn, a burak po jakims czasie by przeszedl :) tak mi sie wydaje?? Ja mam 2 lewe nogi do tanczenia i tak mam wielka ochote sie nauczyc! Nawet na ostatnim Grunwaldzie sie tak uczyłem że mało dziewczynie ręki nie połamałem, ale było oki. Pozatym tez mi bylo cholernie głupio że mi nie wychodzi, ze myle kroki, ale swietnie sie bawilem i chce dalej sie uczyc!! Nie wiem jak reszta??!!
Awatar użytkownika
Demogorgon
Kompani
 
Posty: 328
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:18
Miejscowość: Civitatis Hollandt in Borvssia

Postprzez asia » 29 Lis 2004, 21:52

Wiesz ja podobnie...
nie za bardzo umiem (i lubie zreszta) tanczyc tak wogole a co dopiero przed jakas publicznoscia i wogole...
przykro mi ja sie nie pisze...
ROZMOWA Z WAMI TO TYLKO PRETEKST...
LICZY SIE NABICE POSTA... :)
Awatar użytkownika
asia
 
Posty: 96
Dołączenie: 18 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Koszalinek

Postprzez meren_re » 30 Lis 2004, 15:05

taniec to fajna rzecz... naparwde.. sama nie pzrepadam za jakimiś wyuczonymi ruchami.. ale musz epowiedzieć, ze świetna zabawą jest zebrać się w parę osób i uczyć sie tańca.. jest dużo tanców bardzo prostych.. bardzo mile widziani by byli panowie, szczególnie tam, gdzie potrzebny jest ukłon męski czy podanie meskiej ręki.. niestety panów nie ejst tak łatwo namówić na tego typu akropacje... znam to z doświadczenia..
miłość jest prawem.. miłość podług woli...
Awatar użytkownika
meren_re
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Lis 2004, 13:31
Miejscowość: sławno

Postprzez Gorax » 01 Gru 2004, 10:41

Nigdy nie bylem zwolennikiem jakichkolwiek tancow, ale musze przyznac ze to w sumie jest fajna zabawa. Meren_re nie marudz, nie mialas wiekszych problemow, zeby mnie zachecic do tanca :P
Awatar użytkownika
Gorax
 
Posty: 20
Dołączenie: 30 Lis 2004, 16:21
Miejscowość: Kraków

Postprzez Gandalf » 01 Gru 2004, 11:36

Ja bym chetnie sie nauczyl. Moglibyscie kiedys przyjechac do nas i pokazac co nieco. :) Np. na WOSP, w ktorym prawdopodobnie, a nawet na pewno, wezmiemy udzial.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Allemea » 01 Gru 2004, 15:58

w rzeczy samej. W koncu bylaby jakas okazja zeby sie nauczyc kilku krokow. A chlopa ci u nas dostatek :) i nawet ich nie trza namawiac bo sami chca tanczyc :)
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez meren_re » 01 Gru 2004, 17:28

Aerian cos tam wspomianł (pewnie w zartach) ze jak przyjade do niego w sobote to zebym go nauczyła jakiegoś tanca... wiec teraz nie ma mocnych, wiec bedzie musiał tańczyć. tylko muzyczki nie mam jeszcze:D sama jestem poczatkująca ale już dwóch tanców się nauczyłam:D "Słoma" i "praczki".. praczek sie nauczyłam w dwóch wersjach... to sa naparwde łatwe tance:D

PS: JEśli uwas chłopów dostatek to ja bardzo chetnie:D
(gorax,,, nie bij....!!!!... )
miłość jest prawem.. miłość podług woli...
Awatar użytkownika
meren_re
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Lis 2004, 13:31
Miejscowość: sławno

Postprzez Loopa » 01 Gru 2004, 19:01

meren_re napisał(a):Aerian cos tam wspomianł (pewnie w zartach) ze jak przyjade do niego w sobote to zebym go nauczyła jakiegoś tanca


Nie wiem czy wiesz :), ale jesteśmy już umówieni na weekend wieczorem (z tego co wiem to transport masz koło 16). Jeżeli Aerian Ciebie przekona, to chciałbym się spotkać i porozmawiać o tych pląsach. Możliwe, że jeszcze ktoś by się przyłączył.
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez meren_re » 05 Gru 2004, 14:28

i po spotkaniu... loopa.. my sie spotkalismy? jak tak to po imieniu który Ty byles??
miłość jest prawem.. miłość podług woli...
Awatar użytkownika
meren_re
 
Posty: 15
Dołączenie: 30 Lis 2004, 13:31
Miejscowość: sławno

Postprzez Gandalf » 05 Gru 2004, 14:36

Loopa to Szymon. :)
Wlasnie sie dowiedzialem, ze mamy zamiar sie wybrac do Was na tance w sobote. :) Ktos jest jeszcze chetny? Jak na razie Aerian, Demogorgon i mozliwe, ze ja pojedziemy.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 05 Gru 2004, 17:19

Z miłą chęcią się przyłącze. Jaki transport ? i jakie stroje ?
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7508
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

PoprzedniaNastępna

Powróć do Dawne Dzieje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości