Pytania

Historie sławne tudzież inne, mniej znane lecz wszelako poważane. Wejdź i zobacz co działo się w czasach dawnych. A może i Ty podzielisz się swą wiedzą?

Re: Pytania

Postprzez Mara » 05 Mar 2013, 04:46

Ponieważ nikt nie podejmował prób odpowiadania na moje pytania bawcie się dalej, jeśli macie chęć.
Awatar użytkownika
Mara
 
Posty: 739
Dołączenie: 13 Kwi 2005, 13:17
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania

Postprzez Michał7 » 05 Mar 2013, 18:58

Mara, nie zniechęcaj się! Tylko obniż poziom trudności swoich pytań ;) Ja nigdzie w internecie nie znalazłem pełnych odpowiedzi na Twoje pytania, a specjalistycznych książek na temat husytów nie posiadam.
Summum ius summa iniuria - Najwyższe prawo najwyższym bezprawiem
Si vis pacem, para bellum - Jeśli pragniesz pokoju, gotuj się do wojny
Qui audet adipiscitur - Kto odważny, zwycieża
Michał7
Bractwo
 
Posty: 824
Dołączenie: 06 Lis 2008, 18:12
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania

Postprzez FAZIK » 05 Mar 2013, 21:19

Bo tu trzeba zadawać pytania na poziomie intelektualnym normalnych zjadaczy chleba czyli szukaczy w google. Przecież wiadomo że nikt książek (w szczególności historycznych*) nie czyta.

*historia jest nudna bo już była.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania

Postprzez Trawis » 18 Maj 2013, 11:55

Maro, pozwól, że odświeżę temat i zadam pytanie, na które dość szybko można znależć odpowiedź w internecie: ,,Korzystam z prawa, które nadał mi sam król Kazimierz Jagiellończyk". Brzmi dziwnie? Słowa te, mające już swoją 559-letnią tradycję w dzisiejszych czasach nadal są aktualne. Przynajmniej dla 206 potomków serwitutantów i jednego opactwa cysterskiego. Mało tego, prawo to jest dziedziczone i przechodzi w częściach na swoich rdzennych spadkobierców. Dokładnie w 1454 roku wyżej wspomniany król, nadał okolicznej wsi, opactwu i jej pobliskim mieszkańcom prawo do... Właśnie, oto jest pytanie. Proszę powiedzieć do pobierania corocznie jakiego materiału uprawniał przywilej Kaziemierza Jagiellończyka oraz co to była (i wciąż jest) za wieś? Podpowiedzią niech będzie umiejscowienie wsi na dołączonej mapie Polski:
Załączniki
mapa.jpg
mapa.jpg (1.22 KiB) Obejrzany 6054 razy
,,Geniusz, to czasem tylko instynkt, który nie podlega doskonaleniu. Częściej jest to sztuka trafnego kojarzenia, codziennie doskonalona, dzięki obserwacji i doświadczeniu" - Napoleon
Awatar użytkownika
Trawis
Kompani
 
Posty: 407
Zdjęcia: 112
Dołączenie: 30 Sie 2006, 20:41
Miejscowość: Szczecinek

Poprzednia

Powróć do Dawne Dzieje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość