Wyniki i Ranking Łuczniczych Turniejów KKR

Dział przeznaczony na rozmowy o wszystkim co strzela. Również treningi.

Wyniki i Ranking Łuczniczych Turniejów KKR

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2005, 08:10

Tabela do pofalowanej linii to czyste wyniki turniejowe. Dalsze wyniki są nieobiektywne oraz pokazane w celach naukowych.
Komentarze oraz propozycje mile widziane :>. Proszę o wytykanie błędów paluchami :P.



http://i17.photobucket.com/albums/b78/f ... f~original



Kolejność zmieniona na średnią turniejową. Najpierw dyskutowałem z kilkoma osobami, które były na tak, więc w razie czego to Ich wina :>.

Wyjaśnienie "Rankingi by FAZIK":
1. liczba to średnia miejsc na turniejach na których się było,
2. to suma zajętych miejsc, im mniejsza tym lepiej.

* = absencja na turnieju. Jedna na 4 jest usprawiedliwiona, każda następna = automatyczne ostatnie miejsce na danym turnieju do punktów do 2. rankingu. Osoby bez "*" są nagradzane kasacją najgorszego wyniku.

- = brak możliwości uczestnictwa z powodu wyjątkowo usprawiedliwionego (trochę zamiesza w statystyce i wypaczy "Ranking", ale niezbędne np. dla Gallford'a, którego jeszcze z nami nie było podczas dwóch pierwszych turniejów, oraz dla przyjaciół KKR którzy nie mogą być z Nami na każdym turnieju) osoby takie nie mają kasacji najgorszego wyniku z racji wielu "-". Osoby te są zaznaczone znakiem "!".

/G/ - Gość na naszym turnieju. Wprowadzone żeby mi Radek nie marudził że można Go z kimś pomylić ... wierz mi - nie da się :>.

Wyjaśnienie "Rankingi by Gandalf". Kolejność taka sama "1." to pierwsza liczba w tabeli a druga to odpowiednio "2.".
Gandalf napisał(a):1.
Ja miam taki pomysl aby punkty przyznawac w zaleznosci od tego ile bylo osob na turniejow na zasadzie:
Wystartowalo 12 zawodnikow. Miejsca punktowane - wszystkie. I tak:
1 miejsce - 12 punktow
2 miejsce - 11 punktow
...
12 miejsce - 1 punkt

Wtedy mozna by pominac juz dodatkowe punkty za obecnosc bo kazdy min jeden punkt dostanie. Uzasadnie punktow w zaleznosci od ilosci osob ma sens z racji tego iz trudniej wygrac jesli wiecej konkurentow jest i za to powinny byc wiecej punktow.

2.
Inna rzecz to mozna przyznwaca punkty jedynie za 5 pierwszych miejsc.
1 m. - 10
2 m. - 6
3 m. - 4
4 m. - 2
5 m. - 1
I wtedy jeszcze punkt za obecnosc.
Ale w tym przypadku osoby sposrod osob slabo strzelajacych ciezko bedzie wylonic jakas sensowna kolejnosc oprocz alfabetycznej, bo beda oni punkty zdobywac jedynie za obecnosc. No chyba ze udzial w turnieju wezmie 5 lub mniej osob.


Ps
Wyniki uzupełniam na bieżąco. Obecne są aktualne aż do VI Turnieju KKR.
Niewiele się zmieniło bo to pierwszy i (dla większości) najgorszy z wyników :). Po następnym turnieju będzie więcej danych :>.
Ostatnio edytowany przez FAZIK 28 Lut 2006, 08:35, edytowano w sumie 5 razy
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Vega » 17 Paź 2005, 09:57

e-e
nie podoba mi sie ten pomysl z gwiazdkami i kreskami. wez pod uwage ze nie tylko Dorota dojezdza, bo my tez i różnie to być może (ja na przykład w weekendy tez pracuje i gdybym chciala wiedziec na pewno ze na turnieju bede tobym musiala znac jego date miesiac wczesniej zeby to zaznaczyc w grafiku), a taki Zajonc na przyklad byl na turnieju I, a teraz prawdopodobnie nie bedzie na zadnym. Nie ma sensu odzwierciedlac tego w wynikach, bo wyjdzie z tego nie zabawa, tylko obowiazek. po prostu pisac kreski, zestawienie wyników mówi samo za siebie.
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Postprzez Gandalf » 17 Paź 2005, 10:04

Cos z tym obrazkiem nie tak jest.
Co do nieobecnosci to nagradzal bym osoby biorace udzial w turnieju jakims dodatkowym punktem. Bez zadnych usprawiedliwien dlaczego nie byl. To nie szkola. ;)

Moje pomysly na prowadzenie rankingu.
1.
Ja miam taki pomysl aby punkty przyznawac w zaleznosci od tego ile bylo osob na turniejow na zasadzie:
Wystartowalo 12 zawodnikow. Miejsca punktowane - wszystkie. I tak:
1 miejsce - 12 punktow
2 miejsce - 11 punktow
...
12 miejsce - 1 punkt

Wtedy mozna by pominac juz dodatkowe punkty za obecnosc bo kazdy min jeden punkt dostanie. Uzasadnie punktow w zaleznosci od ilosci osob ma sens z racji tego iz trudniej wygrac jesli wiecej konkurentow jest i za to powinny byc wiecej punktow. ;)

2.
Inna rzecz to mozna przyznwaca punkty jedynie za 5 pierwszych miejsc.
1 m. - 10
2 m. - 6
3 m. - 4
4 m. - 2
5 m. - 1
I wtedy jeszcze punkt za obecnosc.
Ale w tym przypadku osoby sposrod osob slabo strzelajacych ciezko bedzie wylonic jakas sensowna kolejnosc oprocz alfabetycznej, bo beda oni punkty zdobywac jedynie za obecnosc. No chyba ze udzial w turnieju wezmie 5 lub mniej osob.

//Edit
Obrazek juz jest. ;)
Nie dawalbym punktow ile sie zdobylo jako przelicznika do rankingu bo w kazdm turnieju mozna zdobyc ich rozna ilosc i niektore turnieje beda latwiejsze, ale z wieksza iloscia punktow i moze to zdebalansowac (jakie slowo) ranking.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2005, 10:29

Vega napisał(a):e-e
nie podoba mi sie ten pomysl z gwiazdkami i kreskami. wez pod uwage ze nie tylko Dorota dojezdza, bo my tez i różnie to być może


Dorota nie "dojeżdża", Ona Nas tylko odwiedza i nie ma "obowiązku" bycia na treningach/kapitułach/turniejach KKR. Osoby z KKR powinny (jeśli chcą) na nich być.

Vega napisał(a):po prostu pisac kreski, zestawienie wyników mówi samo za siebie.


Na jakich wtedy zasadach mam wyliczać "ranking"? Oznaczało by to że Przemek jeśli by sie już się nigdy nie pojawił na turniejach wygrał by wszystko bez walki, gdyż NIKT z obecnego składu nie może mieć dwóch czystych zwycięstw :P.


Gandalf napisał(a):Nie dawalbym punktow ile sie zdobylo jako przelicznika do rankingu bo w kazdm turnieju mozna zdobyc ich rozna ilosc i niektore turnieje beda latwiejsze, ale z wieksza iloscia punktow i moze to zdebalansowac (jakie slowo) ranking.


Dlatego u mnie nie mają żadnego wpływu na "ranking", są tylko w celach informacyjnych :).



Pamiętajcie że ten ranking to moje prywatne "widzimisie" możecie patrzeć tylko na wyniki cząstkowe, które dla łatwiejszego dostępu zbierał będę tutaj :>.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Vega » 17 Paź 2005, 10:41

FAZIK napisał(a):Dorota nie "dojeżdża", Ona Nas tylko odwiedza i nie ma "obowiązku" bycia na treningach/kapitułach/turniejach KKR. Osoby z KKR powinny (jeśli chcą) na nich być.


ale my dojeżdzamy. czasem się nie da. obowiązki pracownika są jednak - mimo wszystko ważniejsze. w imię czego mam być za to karana ostatnim miejscem w rankingu?...

FAZIK napisał(a):Na jakich wtedy zasadach mam wyliczać "ranking"?


Gandalf proponował przyznawanie punktów w zależności od ilości uczestników w turnieju (przy 10 osobach za 1 miejsce 10 punktów, za drugie 9 itd) - to jest moim zdaniem o wiele bardziej obiektywne.

FAZIK napisał(a):Pamiętajcie że ten ranking to moje prywatne "widzimisie"


nie rób z siebie Ciwuna :>
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2005, 11:10

Vega napisał(a): w imię czego mam być za to karana ostatnim miejscem w rankingu?...


Jak już pisałem "ranking" to tabela wymyślona przeze mnie i w żaden sposób nie są to oficjalne wyniki naszych turniejów! I ostatnim miejscem w turnieju - więc jak będzie mało osób spadniesz o mało punktów :).
Zresztą liczba 6 może być zmieniona np. na 3 czyli raz na kwartał możesz sobie odpuścić (dokładnie jak teraz) ;).

Vega napisał(a):Gandalf proponował przyznawanie punktów w zależności od ilości uczestników w turnieju (przy 10 osobach za 1 miejsce 10 punktów, za drugie 9 itd) - to jest moim zdaniem o wiele bardziej obiektywne.


Dlatego w tabeli umieściłem też i jego "rankingi" (oba - zobaczymy jakie dadzą wyniki), jednak chwilowo są ubogie więc umieszczę wszystko po tym jak Haris poda wczorajsze wyniki turnieju.
Obiektywne? - ktoś wygrywa turniej z 16 osobami a kto inny dwa z 8. Punkty te same a jeden dwa razy musiał się przebijać przez najlepszych ... raz za środek stawki dostaniesz tyle co zwycięzca w innym turnieju ... no tak obiektywizm :P.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Buster » 17 Paź 2005, 12:42

Dodam troche od siebie. Najleprzy //ORT wydaje mi się pomysł mistrza naszego. Punkty w zalerzności //ORT od ilości uczestników turnieju. Całkowicie nie podoba mi się pomysł z usprawiedliwianiem i karaniem za nie przyjście. Według mnie powinienes fazi zrobić od nowa ta tabelkę tak jak to gandalf powiedział. Wydaje mi sie że wystarczajaca kara dla opuszczającego turniej jest brak punktów za ten turniej.
JESTEM ULTRASEM!!

Gandalf napisał(a):A jak jest Buster to nie może nie być jaj bo to się wyklucza.
Awatar użytkownika
Buster
 
Posty: 757
Artykuły: 2
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:49
Miejscowość: Z odchłani czasu, zza siedmiu mórz, z odległej galaktyki itp...

Postprzez FAZIK » 17 Paź 2005, 13:40

Buster napisał(a):Punkty w zalerzności //ORT od ilości uczestników turnieju. Całkowicie nie podoba mi się pomysł z usprawiedliwianiem i karaniem za nie przyjście. (...) Wydaje mi sie że wystarczajaca kara dla opuszczającego turniej jest brak punktów za ten turniej.


Hmmm ... Brak punktów = strata punktów za turniej (np kilkunastu) a u mnie dostajesz gwiazdkę ... ciekawe kogo "kara" jest dotkliwsza. Ja po prostu nazwałem coś czego Gandalf nie zrobił. U Niego rozumie się to samo przez siebie ale u mnie jest złe i niedopuszczalne :P. Dziwaczne :dupa:.

Buster napisał(a):Według mnie powinienes fazi zrobić od nowa ta tabelkę tak jak to gandalf powiedział.


Od nowa :P chyba dodać/zmienić jedną rubrykę. Zresztą już to zrobiłem dawno więc załaduję żebyście sie nie czepiali :P.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Gallford » 18 Paź 2005, 07:27

Co tam punkty i rankingi. Czwarty raz w życiu strzelałem z łuku i pokonałem już trzech kolesi z większym doświadczeniem. What a rushhhh!!!!!!!!!!
A co do rankingów to uważaj Buster bo nadciągam i nie wielka //ORT rówżnica do nadrobienia, a Chomik jest następny. Buhahahaha


Dwóch bo Michał strzelał jakoś tyle co Ty (albo i mniej) :>. Różnice w "dole" stawki nie są duże dwa trafienia = wejście do "ścisłego środka" :P.
Mój herb to Ostoja i na mnie można zawsze polegać !
Awatar użytkownika
Gallford
 
Posty: 37
Dołączenie: 04 Paź 2005, 07:48
Miejscowość: Białogard

Postprzez zajonc » 18 Paź 2005, 17:39

Ja chyba najbardziej sie sklaniam ku Gandalfa pomyslowi - podobnie jest np w Grand Prix na zuzlu - jesli jedziesz to chocbys zajal ostatnie miejsce zdobywasz jakis p-kt. Jak to przelozyc na il. osob - nie wiem.
Karanie i nagradzanie ludzi za to, ze sa badz ich nie ma to glupota.
Ja np. bede zawsze usprawiedliwiony, bo studiuje dosyc daleko od K-linia i jak przyjade wiecej niz 2 razy na semestr to bedzie dobrze (a i tak watpie w te 2 razy).
A jesli ktos mial zamiar przyjsc, ale nagle mu cos wyskoczylo i teraz ma byc ukarany to jest not fair.
Finito:P blaaaaa
"Wszystko, czego potrzebują źli ludzie, by odnieść tryumf, to bezczynność dobrych." - Edmund Burke
Awatar użytkownika
zajonc
Kompani
 
Posty: 197
Dołączenie: 07 Lut 2005, 01:11
Miejscowość: z K.K.R.

Postprzez ChomiC » 18 Paź 2005, 18:56

Żebyś się nie zdziwił przy następnym turnieju, jak będe miał swoje strzały(chyba :? , Wizun). Zobaczysz co oznacza słowo "ChomiC", gdy dostanie łuk do ręki :>
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Postprzez Gallford » 19 Paź 2005, 10:59

Motywacyjny śmiech buhahaha dla Ciebie przyjacielu Chomicu i wszelkiej pomyślności na drodze do szczęścia w łucznictwie. A co do Michała to się nie wypowiadam bo słyszałem, że już strzelał a nie jak ja od piątku popołudniu. Co do rankingu to jest to całkiem subiektywne ubieranie wyników w bardziej zrozumiały dla każdego z tworzących schemat organizacyjny, który niema //ORT przełożenia na dobrą zabawę i rywalizację pomiędzy kompanami z jednego bractwa.

P.S. Chomic załatw te strzały to może razem zaczniemy gonić resztę stawki. Ale pamiętaj, że strzała leci tam gdzie ją wystrzelisz bez względu na jej jakość.

Akurat to właśnie jakość strzał ma największy wpływ na wyniki. Nawet dobry łucznik z gównianym strzałami nic nie osiągnie.
Mój herb to Ostoja i na mnie można zawsze polegać !
Awatar użytkownika
Gallford
 
Posty: 37
Dołączenie: 04 Paź 2005, 07:48
Miejscowość: Białogard

Postprzez Wizun Belgarden » 10 Lis 2005, 14:51

No to co? W niedziele sobie postrzelamy. Ciekaw jestem,kto wygra tym razem :))) A co do Ciebie Chomiczku drogi,to powiem tylko,że Galford będzie miał nowy łuk,więc nie wiem jak to będzie... :twisted:
Sagittae?... Vulnerant omnes, ultima necat...
Awatar użytkownika
Wizun Belgarden
 
Posty: 121
Dołączenie: 30 Lis 2004, 12:08
Miejscowość: zza siódmej góry

Postprzez FAZIK » 10 Lis 2005, 15:16

Proszę się wypowiadać na temat wyników i/lub rankingu. Propozycje itd.
Temat ogólny o turnieju jest troszkę niżej na słupie ogłoszeń :>.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7505
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez ChomiC » 10 Lis 2005, 17:23

No i znowu będe ostatni... :(


Me ręce się załamują a oczy płaczą ...
Pamiętaj zawsze święcie... ChomiC zawsze ginie dwa razy... ;)
Awatar użytkownika
ChomiC
Kompani
 
Posty: 771
Dołączenie: 27 Paź 2004, 08:39
Miejscowość: /bin/polibasz

Następna

Powróć do Łucznictwo, artyleria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości