opis miecza

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

opis miecza

Postprzez Seentia » 29 Maj 2012, 08:32

mam problem, mianowicie chodzi o opis 'starego' miecza sama nie wiem gdzieś z okolic średniowiecza (lub coś w stylu exkalibura) i nie chodzi mi tu o poszczególne elementy (wiem że jest tu coś takiego czytałam :P) a o 'całość'. Ja osobiście nie mam pojęcia czym sie różnią w epokach miecze, trafiając tu miałam nadzieję, że ktoś z was będzie wiedział :)
Seentia
 
Posty: 2
Dołączenie: 29 Maj 2012, 07:52

Re: opis miecza

Postprzez Cziken » 29 Maj 2012, 08:57

Jakie konkretnie miecze by cię interesowały?
Projekt Volk!
Awatar użytkownika
Cziken
Bractwo
 
Posty: 519
Dołączenie: 18 Sty 2010, 18:10
Miejscowość: Koszalin

Re: opis miecza

Postprzez FAZIK » 29 Maj 2012, 09:08

Bardzo prosimy o doprecyzowanie pytania.
Bo "całość opisu starego miecza z okolic średniowiecza (trochę duży okres) lub takiego jak "excalibur"" brzmi trochę zawile i samo w sobie jest zaprzeczeniem - rzeczywistość vs fantastyka (na którą zresztą w tym dziale nie ma miejsca).
Tak samo zresztą jak i "różnice w mieczach w różnych epokach".

Chodzi o literacki opis rodem z książki "Conan", czy wykład na temat ewolucji miecza od zarania dziejów aż do czasów współczesnych? Jaki obszar świata Cię interesuje - Europa, Azja?
O co dokładnie chodzi?
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: opis miecza

Postprzez Seentia » 29 Maj 2012, 11:53

Tak chodzi o bardziej literacki opis miecza ale nie z fantastyki, chce bardziej miecz, który w opisie brzmiał by 'prawdziwie' a nie jakieś dziwne rzeczy jak w książkach i legendach, a że sama się na tym nie znam dlatego napisałam tutaj. Interesuje mnie bardziej miecz w stylu europejskim. Chodzi mi dokładnie o opis jakiegoś miecza dwu siecznego z 'fachowym' słownictwem. Chce by miecz w tym opisie był tak realny jak to że teraz siedzę na krześle :P
Seentia
 
Posty: 2
Dołączenie: 29 Maj 2012, 07:52


Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości