Czyszczenie pancerza...

Wszelkie rozmowy na temat strojów, poradniki, wykroje, a także rozmowy o sprzęcie bojowym, zbroje itp winny ukazać się tutaj.

Czyszczenie pancerza...

Postprzez Mortiis » 04 Cze 2007, 13:11

Ja mam takie małe pytanko, gdyż u Nas nigdzie nie widziałem takiego tematu.
Otóż czy ktoś mógłby mi opisać dokładnie co potrzebuje mieć i zrobić aby doprowadzić zbroję do stanu "błyszczenia", gdyż sam papier ścierny ( 800 mokra ) nie wystarcza, a mianowicie pozostawia po sobie "efekt matowy".
( tak, tak... moja piękna, śliczna, błyszcząca zbroja już nie jest taka błyszcząca i bardzo nad tym ubolewam :p )

Dziękuję i pozdrawiam.
-M-
:)
We use the pain...
we need some pain to find the right way
we love the pain and want some more of it
control the pain...
Mortiis
 
Posty: 8
Dołączenie: 16 Paź 2006, 16:01
Miejscowość: Koszalin//Ostróda

Postprzez FAZIK » 04 Cze 2007, 13:39

Pasta polerska do metalu (na allegro) + filcowa nakładka na wiertarkę.

Ewentualnie specjalna maszyna polerska.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Elf » 04 Cze 2007, 16:01

800 AAAA!!!!
2000 na mokro jest złe bardzo na blache.
Rzeczywiscie jedyne co moze byc uzyte to pasta z nakładką na wiertarke.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Postprzez Mortiis » 04 Cze 2007, 17:00

Może mi ktoś podpowie gdzie kupić takową "filcową nakładkę" ? Albo jeśli ktoś ma gotowy sprzęt chętnie wypożyczę i oddam pieniążka za zużyte materiały :)

-M-
We use the pain...
we need some pain to find the right way
we love the pain and want some more of it
control the pain...
Mortiis
 
Posty: 8
Dołączenie: 16 Paź 2006, 16:01
Miejscowość: Koszalin//Ostróda

Postprzez Elf » 04 Cze 2007, 17:29

Heh w jakims sklepie "metalowym" powinni miec takie "wiertła" zakonczone kółkiem z rzepem do ktorego przyczepia sie filc. Filc sobie wycinasz sam kółeczko i przylepiasz do tego. Ogolnie ciezko mi to opisac. Najlepiej Fazi by to zobrazował jakaś aukcja na allegro.
Elen síla lúmenn' omentielvo
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Postprzez FAZIK » 04 Cze 2007, 20:00

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6305714

Gość ma pasty polerskie w niskich cenach, jednak najlepsza jest zielona (która obecnie jest na allegro ale bardzo droga (http://www.allegro.pl/item201873497_skuteczna_pasta_polerska_do_czyszczenia_chromu.html)) normalna cena to ok 20 zł za kilo. Biała do wykończenia na lusterko (MASAKRYCZNE lusterko), jak kupisz niebieską to też się nic w sumie nie stanie - przecież to blacha.
Ponadto ma filcowe nakładki na wiertarkę (jedna przesyłka - taniej), jednak najlepiej kupić filc i go wyciąć (50% taniej).

Ten:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2049399&nolimit=1&order=t ma tanie nakładki filcowe i to coś z rzepem na wiertarkę co by zamocować filc.

Tyle - wiertarka i jedziesz :)

Ja mam jeszcze zieloną pastę i nakładki + filc. Jak będę miał czas w długi weekend to się pobawię w polerkę, jak coś zostanie to mogę oddać :).
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Stroje, uzbrojenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości