O co tu chodzi?

Projekt gry planszowej realizowane w ramach projektu: "wyGraj swoją historię". Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

O co tu chodzi?

Postprzez Gandalf » 08 Maj 2015, 20:43

Jako grupa nieformalna w postaci Adriana, Harisa, Faziego i mnie napisaliśmy projekt o dofinansowanie na stworzenie gry planszowej.
Szczegóły projektu poniżej:
Projekt będzie polegać na stworzeniu gry planszowej dla 1-4 graczy, prezentującej historię regionu Pomorza z okresu średniowiecza (koniec XIV wieku), historię ważniejszych miast, obyczaje i sposób życia w średniowieczu oraz przede wszystkim wartości, jakimi kierowali się ówcześni ludzie, w szczególności stan rycerski. Gra docelowo przeznaczona będzie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, a sposób rozgrywki i cel gry dostosowany będzie do tych granic wiekowych – prostota zasad, zabawne rysunki i opisy.

Celem gry będzie uwolnienie Wilhelma z Geldrii z zamku w Złocieńcu. Każdy z graczy opowie się po stronie jednej z czterech frakcji, chcących uwolnić księcia. Będą to odpowiednio: Zakon Krzyżacki, Książęta Marchii, Książę Słupski – Gryfici i Polacy. Gracze, poruszając się po planszy będącej mapą Pomorza Zachodniego z tamtego okresu, zbierać będą odpowiednie zasoby (takie jak, np. czas, uczynność czy wiedza), przy pomocy kart „przygody”, które pozwolą na uwolnienie księcia Geldrii.

Gotowe kopie gry (powstanie ich 70 sztuk) zostaną nieodpłatnie przekazane do instytucji zajmujących się pomocą dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym (zgodnie z art. 7 ustawy o pomocy społecznej) takim jak – sieroctwo, niepełnosprawność, przemocy w rodzinie, itp. Do przykładowych ośrodków należą:
- rodzinne domy dziecka,
- świetlice socjoterapeutyczne,
- zawodowe rodziny zastępcze,
- powiatowe centra pomocy rodzinie,
- ośrodki adopcyjne, itp.

Projekt przeznaczony do ciekawego i kreatywnego spędzania czasu przez dzieci, połączonego z nauką historii regionu i czasów średniowiecza.


Dzisiaj pojawiła się informacja, że takie dofinansowanie otrzymaliśmy. :D
Koszalińska Kompania Rycerska nie jest realizatorem projektu, a jedynie wspiera go na zasadzie patronatu medialniego. Projekt będziemy promować poprzez stronę KKR jak i profil FB. Natomiast jeśli ktoś chciałby się włączyć w jego realizację, np przy opracowywaniu zasad, grafiki, wsparcia dowolnego to serdecznie zapraszamy. Szczegóły w osobnych tematach.Dzisiaj podpisaliśmy umowę i oficjalnie ruszamy z projektem 18.05.2015.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7584
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Powróć do wyGraj swoją historię

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość