Manga & Anime

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Postprzez Dwarfik » 09 Mar 2007, 23:02

Czy ma ktos jakies odcinki Dragon Ball Z zdatne do obejrzenia na kompie?
"Nie jestem k**** demonem." - Pomurnik :D
Awatar użytkownika
Dwarfik
Kompani
 
Posty: 238
Artykuły: 1
Dołączenie: 05 Lut 2005, 14:53
Miejscowość: Koszalin

Re: Manga

Postprzez FAZIK » 11 Sty 2017, 21:29

Necroposting!

Właśnie oglądam "Maria the Virgin Witch", które to anime polecił mi youtube bo oglądam dużo historycznych kanałów ( ;) ). Fajne sceny batalistyczne, elementy uzbrojenia, ubranka i ogólne odzwierciedlenie średniowiecza jest na naprawdę wysokim poziomie. Mamy wojnę stuletnią, Anglicy vs Francuzi coś koło połowy XV wieku (Joasia już spłonęła). To chyba pierwsza taka pozycja którą widziałem dbająca w tak dużym stopniu o historyczność. Miło popatrzeć.
Oczywiście manga jest ładnie narysowana wraz z obowiązkowymi elementami typu duże "oczy" u kobiet, trochę pup itd :P. Jest również magia, potwory (zgodne z ikonografią ;) ) oraz duża dawka humoru, ale również głębsze tematy - np w sposób ciekawy zobrazowano tematy religijne...

Całości jeszcze nie obejrzałem, ale tyle ile zobaczyłem chyba wystarczy i z czystym sumieniem mogę polecić, bo tematycznie Nam bliskie, chociaż z małym "twist'em", a może ktoś się przekona do "japońskich bajeczek" :>.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Manga & Anime

Postprzez sambor » 11 Sty 2017, 21:45

O to to, jedno z niewielu anime ogarniętych w temacie historyczności, warto nawet z ciekawości sprawdzić jak to wyszło.
Awatar użytkownika
sambor
Bractwo
 
Posty: 311
Artykuły: 1
Dołączenie: 24 Paź 2008, 15:23

Re: Manga & Anime

Postprzez Radek » 11 Sty 2017, 23:14

Dodane do listy do obejrzenia. ;)
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Manga & Anime

Postprzez Terin » 24 Kwi 2019, 13:22

Jeśli wolno zabrać głos to co do anime polecił bym ze.starszych Rycerze Zodiaku zwani teraz jako Saint Seyia, z innych to Yayba kurogane, czy też o starszej moim zdaniem kresce Claymore, i ciężkie do odnalezienia ale jest jeszcze Orphan z starszych mi.znanych i oczywiście 12 odcinkowe Devil May Cry polecam gorąco
Bo największe szcęścir na końskim leży grzbiecie
Terin
 
Posty: 5
Dołączenie: 19 Kwi 2019, 12:47

Re: Manga & Anime

Postprzez sernis002 » 28 Kwi 2020, 13:13

Z historycznych anime mogę wam polecić Oda Nobuna no Yabou :)
A filmy anime które wg mnie powinno się obejrzeć to Mononoke Hime, Kimi no Na wa, Spirited Away oraz Ghost in the shell :)
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było
Praca Opieka Niemcy
Awatar użytkownika
sernis002
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Kwi 2020, 13:01
Miejscowość: Wrocław

Re: Manga & Anime

Postprzez Radek » 28 Kwi 2020, 17:27

Jeden z najstarszych i chyba najczęściej umierający i wskrzeszany temat na forum. :)
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Manga & Anime

Postprzez Haris » 28 Kwi 2020, 18:23

Faktycznie, jak prześledzi się posty i daty umieszczania to wygląda jak świetlicowa rozmowa dziadków z Alzheimerem :D
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Manga & Anime

Postprzez sambor » 28 Kwi 2020, 20:02

Wątek ANIME czyli Amatorska Nekromancja (Wątków) I Marudzenie (Bractwowych) Erudytów, spodziewam się kolejnego posta za rok i 4 dni, wędrowcze nie zawiedź nas :)
Awatar użytkownika
sambor
Bractwo
 
Posty: 311
Artykuły: 1
Dołączenie: 24 Paź 2008, 15:23

Re: Manga & Anime

Postprzez maxuld000 » 29 Maj 2020, 08:39

Haris napisał(a):Faktycznie, jak prześledzi się posty i daty umieszczania to wygląda jak świetlicowa rozmowa dziadków z Alzheimerem :D

Aż monitor oplułam, jak to przeczytałam :D
Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim.
Awatar użytkownika
maxuld000
 
Posty: 1
Dołączenie: 29 Maj 2020, 08:16
Miejscowość: Lębork

Poprzednia

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość