ELFY TO NAJWSPANIALSZA RASA WE WSZYSTKICH SWIATACH RPG

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Postprzez Allemea » 21 Paź 2004, 21:42

O wariatach nie pisali? A Feanor? A Eol? (no dobra to zaledwie poczatki ich choroby :>)
No jak dlaczego one wymieraja? Bo podobno dzieci powinni miec przed 100 urodzinami. Potem juz nie moga. No to co sie dziwisz? Teraz kazdy chce najpierw zakosztowac zycia :lol:
ImageIn The Land Of Mordor Where The Shadows Lie
Image
Uroboros. Coś się kończy, coś zaczyna...
Awatar użytkownika
Allemea
Przyjaciele
 
Posty: 183
Dołączenie: 15 Paź 2004, 20:52
Miejscowość: Ithilien

Postprzez Loopa » 21 Paź 2004, 21:59

Ej to coś musi być nie tak z tymi elfami jeżeli potrzebują 100 lat na zabawę i zapominają o czymś tak miłym jak sex.
Proszę o odpowiedzi - bo to mnie ciągle zastanawiało
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez JarJar » 21 Paź 2004, 22:33

Ja pamietam jak u Sapkowskiego w ,,Pani Jeziora'' jest momet jak Ciri (dziecko przeznaczenia Geralta) przenosi się do swiata elfów i tam ma z nią ich król współżyc aby ona urodziła dziecko itp (kto przeczyta bedzie wiedział ) i wyszło na to że nie mógł hahahaahah Elfy są impotentami!!!!! -to jest ta ich słabość o której pisaliście!!!
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez Loopa » 21 Paź 2004, 22:44

No cieszę się, że ktos to wkońcu napisał - elfy to impotenty i to nie moje słowa, teraz nikt nie będzie mi mógł zażucić, że wrzucam elfom. Jako wielki zwolennik Krasnoludów jestem tym faktem usatysfakcjonowany.
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Elf » 22 Paź 2004, 14:01

Wiecie skoro zeszliśmu już na te sprawy to chylę czoło przed tym kto będzie chciał "zakosztować" 120 kilowej, brodatej krasnoludki. Wiem że może przeginam ale skoro elfy od impotentów wyzywają to cóż...
Awatar użytkownika
Elf
Bractwo
 
Posty: 940
Dołączenie: 16 Paź 2004, 12:18

Postprzez Goblin » 22 Paź 2004, 14:04

A właśnie, czemu są półefy, półorki, a nie ma półkrasnoludów? Z tymi krasnoludzkimi kobietami to w ogóle podejrzana sprawa... I te brody... Mam na ten temat własną teorię - krasnoludy są obojnakami. Pamiętacie chyba, że Aule stworzył tylko Ojców krasnoludzkiego plemienia i że wszystkie krasnoludy pochodzą od nich.
I dlaczego tylko krasnoludy wyruszają pod Górę albo do Morii? Rozumiem, że najpierw trzeba oczyścić teren, ale trzeba go przecież także opanować liczebnie, a tu proszę: garść krasnoludów wyrusza sobie do Morii pełnej goblinów (Goblinów). Inne spostrzeżenie: krasnoludy są wyjątkowo samowystarczalne, nie uważacie? Pichcą, kują, itp. Poza tym wszędzie mowa o ludzkich kobietach, elfkach, hobbitkach, a o krasnoludkach tylko jakieś zawoalowane sugestie.

... Ufff, wreszcie ktoś coś napisał...
Ostatnio edytowany przez Goblin, 22 Paź 2004, 21:42, edytowano w sumie 1 raz
<God knows I don't want to be an angel>
Awatar użytkownika
Goblin
Kompani
 
Posty: 145
Dołączenie: 18 Paź 2004, 15:49
Miejscowość: Znikąd

Postprzez Lexi » 22 Paź 2004, 16:12

elfy impotentami :o , do czego to doszło :? , jak w tym świetle wypada Feanor ze swoim dorobkiem? Jakby nie było siedmiu synów...

Krasnoludzkie kobity były, były, ale się nie pchały na afisz to i niewiele o nich wiadomo. Jedyną wymienioną z imienia w rodowych księgach była Dis, córka Thraina II, mowa jest też o tym że plemię rozmnażało się wolno bowiem kobiet było w nim niewiele, ale jednak były. Moria była królestwem krasnoludów zanim zagnieździli się w niej orkowie. Dopiero wykopanie balroga spowodowało opuszczenie jej przez krasnoludów. Później po wiekach, gdy pamięć o tym czy właściwie była Zguba Durina, przyschła nieco, niewielka grupa postanowiła ponownie sie tam osiedlić, jak skończyli, wszyscy wiedzą... Gadki o podobieństwie krasnoludów i krasnoludek brały się stąd, że stawały one do walki na równi z mężczyznami ze swego plemienia. Krasnoludy mialy zwyczaj przywdziewania do boju masek mających wzbudzać trwogę wśród wrogów. Ponieważ zaś zarówno mężczyźni jak i kobiety podobnie się do walki odziewali, nie sposób było odróżnić kto chłop, a kto baba i stąd w świat poszły plotki o tym że krasnoludki brody noszą...
Awatar użytkownika
Lexi
 
Posty: 16
Dołączenie: 19 Paź 2004, 19:14
Miejscowość: Falas

Postprzez Goblin » 22 Paź 2004, 17:04

Aerian napisał(a):Teraz liczę że pomożecie mi odpierać ataki fanatyków krasnoludów.

Żeby nikt nie mówił, że się pisze byle co byle gdzie.
Lexi, to nie obala mojej teorii. Dis to może być zarówno imię męskie, jak i żeńskie; poza tym, być może u krasnoludów kobieta to nie płeć, tylko funkcja. Dodajmy jeszcze niechęć do zdradzania obcym swego języka (żeby się nie rozniosło) - krasnoludy są obojnakami jak... jak ślimaki, na ten przykład, a J.R.R. nie pisał o tym jasno wyłącznie z przyzwoitości.

... Loopa się ucieszy...
Ostatnio edytowany przez Goblin 22 Paź 2004, 20:52, edytowano w sumie 3 razy
<God knows I don't want to be an angel>
Awatar użytkownika
Goblin
Kompani
 
Posty: 145
Dołączenie: 18 Paź 2004, 15:49
Miejscowość: Znikąd

Postprzez Lexi » 22 Paź 2004, 21:45

Goblin napisał(a): Lexi, to nie obala mojej teorii. Dis to może być zarówno imię męskie, jak i żeńskie

heh... no to proszę, co następuje:
Dis była córką Thraina II. Jest to jedyna krasnoludzka kobieta, której imię zapisano w kronikach. Gimli opowiadała, że w jego plemieniu kobiet jest bardzo mało, nie stanowią nawet trzeciej części ludności. Bez koniecznej potrzeby nie pokazują się nigdzie poza domem. Z głosu i postawy są tak podobne do swych mężów, zwłaszcza że wybierając się w podróż, odziewają się tak samo jak oni, iż obcy nie mogą ich odróżnić. Stąd powstała wśród ludzi niedorzeczna legenda, że krasnoludzkich kobiet w ogóle nie ma, a krasnoludowie rodzą się "na kamieniu".

powyższy cytat pochodzi z "Władcy Pierścieni" i jest ostatecznym dowodem, że krasnoludzkie kobiety istniały jak najbardziej i jedynie ignorancja ludzi pozbawiła to wlaeczne skad inąd plemię jednej z płci :P . Na szczęście dla krasnoludów jest to jedynie mit nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
Lexi
 
Posty: 16
Dołączenie: 19 Paź 2004, 19:14
Miejscowość: Falas

Postprzez Goblin » 22 Paź 2004, 21:52

Och, Lexi, nie przejmuj się aż tak bardzo. To chyba jasne, że dowalam miłośnikom krasnoludów, zwłaszcza, jeśli sięgają po tak niskie argumenty, jak elfia impotencja. Cytaty nie są konieczne, to nie Rivendell, zresztą w swej gorliwości włożyłaś mi oręż do ręki:
Gimli opowiadała...

Co potwierdza moją teorię: w końcu co cytat, to cytat.
Bez urazy. Goblin zły i wszyscy to wiedzą.

Aerian: jak Ci się podoba moja koncepcja odnośnie krasnoludów?
Aerian napisał(a):Jakieś inne światy znacie?

Tamriel, dla przykładu. O ile pamiętam, żyją tam trzy rasy Elfów, z których najbardziej lubię Dunmerów.
<God knows I don't want to be an angel>
Awatar użytkownika
Goblin
Kompani
 
Posty: 145
Dołączenie: 18 Paź 2004, 15:49
Miejscowość: Znikąd

Postprzez Loopa » 23 Paź 2004, 12:31

Hello to ja. Zaliczam się do sympatyków krasnoludów i moim zdaniem kobiety krasnoludów istnieją. A cytat przytyczony powyżej potwierdza to. Jeżeli książki RPG - Rolemaster - MiddleEarth można potraktować za źródło informacji to jest tam dokładny opis w jaki sposób w społeczności krasnoludów są postrzegane kobiety i jakie funkcje pełnią.
Aha cytat który Rafał przytoczył jest z filmu AD&D. Jednak muszę się z nim niezgodzić. Przeglądając rysunki wykonane dla podręczników AD&D (szkice Wood and Family) znalazłem rysunek krasnodzkiej księżniczki i powiem wam, że byłą ona obdarzona wdziękami (naprawdę), aż mnie zatkało,że tak można narysować krasnoludkę.
Goblin zawsze był nieprzewidywalny i sam pomysł społeczności obojniaków jest ciekawy, lecz wtym konkretnym przypadku chybiony.
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Goblin » 23 Paź 2004, 16:27

Loopa napisał(a):Goblin zawsze był nieprzewidywalny i sam pomysł społeczności obojniaków jest ciekawy, lecz wtym konkretnym przypadku chybiony.

Nestety, chybiony. Zbyt spokojnie to przyjąłeś, mój Ssskarbie. Cóż, nie zawsze wszystko się udaje.
Ano nic, trzeba iść, powycinać jakieś posty.

... Zwiaastuun, gdzie jesteś?... trzeba pogadać z Gandalfem, żeby posty wycięte przeze mnie przechodziły na moje konto...
<God knows I don't want to be an angel>
Awatar użytkownika
Goblin
Kompani
 
Posty: 145
Dołączenie: 18 Paź 2004, 15:49
Miejscowość: Znikąd

Postprzez Gandalf » 23 Paź 2004, 21:08

Loopa, nie bierz ksiazek RPG jako zrodla informacji. Jesli chodzi o MERPA to jest wiele bledow w porownaniu do ksiazki. No moze nie tyle bledow co zmian na uzytek ksiazki.
Co do tych obojnakow to malo herbata sie nie zachlysnalem. ;) Ty to masz pomysli Goblin.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Goblin » 23 Paź 2004, 21:27

Dobre, nie? I wcale nie uważam, że takie bezpodstawne, choć przyznaję, że traktuję ten pogląd z przymrużeniem oka (to, że nie przepadam za emotkami, to rzecz inna). Zwłaszcza ci Ojcowie, co? No bo jak to z nimi jest? A gdzie Matki, pytam? Lexi też miała pecha z tym cytatem, biedaczka (nie to żebym się wyśmiewał, ale nie traktuję tego sporu aż tak poważnie, żeby się podpierać cytatami, zwłaszcza, jeśli zawierają błędy, które można łatwo wykorzystać). Zresztą śmiem twierdzić, że wszyscy zainteresowani znają Tolkiena na tyle, że nie trzeba im machać przed nosem cytatami, co jest raczej obraźliwe i dowodzi zacietrzewienia rozmówców IMHO.

Loopa napisał(a):...moim zdaniem kobiety krasnoludów istnieją. A cytat przytyczony powyżej potwierdza to...

Przeczytaj go uważnie. Potwierdza, że Gimli był kobietą.
<God knows I don't want to be an angel>
Awatar użytkownika
Goblin
Kompani
 
Posty: 145
Dołączenie: 18 Paź 2004, 15:49
Miejscowość: Znikąd

Postprzez JarJar » 23 Paź 2004, 22:59

Przepraszam bardzo chciałem tylko zauważyć iz ja nie potępiam elfów! Ktoś zapytał o ich seksualność, ja pamietałem o nich tyle że są impotentami, a jak ktos nie wierzy to niech zajrzy do twórczości Pana Sapkowskiego. A jeżeli u Tolkiena znajdziecie, że się rozmnażali jak króliki to winszuje umiejętnością -ja tego nie znalazłem:). Poza tym gdyby elfy były takie skore do miłości to elfki nie szukały by sobie sił witalnych u mężczyzn -a że tak robiły to tylko potwierdza moja teorię:). Żadna Krasnoludka nie szukała upojęnia gdzie indziej więc to wskazuje iż krasnoludy musiały byc dobre w tym czego się podejmowały:P i tyle.
Jak już wspominałem najlepsi byli wiedźmini (myślę że można wyszczególnić taka rasę:)
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

PoprzedniaNastępna

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości