The wizards!

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Postprzez JarJar » 03 Gru 2004, 00:31

A Pan Twardowski nie był przypadkiem czarnoksiężnikiem albo Doktor Faustus?? (tylko że oni swoje moce uzyskali dopiero po pakcie z Szatanem) a wracając do postaci diabelnych toWolant i jego świta to jak narazie najlepsi bohaterowie pochądzący z lektury:D (off topic :D
Awatar użytkownika
JarJar
Kompani
 
Posty: 205
Dołączenie: 16 Paź 2004, 13:35
Miejscowość: z tamtąd

Postprzez PAnek » 08 Gru 2004, 22:50

do moich ulubionych posiadaczy zdolnosci nadprzyrodzonych jakimi jest niechybnie magia dolaczy niedlugo moj wlasny wytwor mojej wybujalej i niewatpliwie chorej wyobrazni
poznacie go niedlugo(mam nadzieje) jak tylko umieszcze jego dzieje w dziale "piaskownica fantazy" (o ile je napisze)

Mroczny PAnek ma niewatpliwie invencje tworcza lecz ciezko jest mu cos stwozyc :twisted:
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Postprzez Dreake » 24 Gru 2004, 22:19

Jak ktoś gra w battle *Warhammer* to napewno słyszał o człeku zwanym Nagash, który całą potęge nieumarłych zjednoczył i wskrzesił mumie dawnych królów, co ogromną potęgą go obdarzyło. To był największy nekromanta jekiego dane mi było poznać.
Dreake
 
Posty: 8
Dołączenie: 02 Lis 2004, 12:30

Postprzez Loopa » 01 Lut 2005, 17:39

Oki mam dwa pomysły:
1) Jakub Wędrowycz - egzorcysta amator - to jest postać, której pewnie nikt nie zna ale jest prześwietna. Moc ma, może nie w takim znaczeniu jak potocznie się uważa.
Andrzej Pilipiuk - autor
2) Razjel Pan Tajemnic - Archanioł - skrywca tajemnic pańskich, największy mag wśród Aniołów (tzn. Archaniół). Jak trzeba przerobić planete to się zgłoście do niego :). Obecnie rezyduje w szóstym niebie. Jeden z niewielu, którzy mogą pojawiać się przed obliczem Pańskim bez zaproszenia.
Siewca Wiatru - ale autora nie pamiętam
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Raziel » 01 Lut 2005, 21:01

Ty masz Loopa masz cos do Razjela czy mi sie wydaje ?? :D

Raziel To wampir PSI a nei jaks aniol, owszem mial skrzydla lecz stracil je po spotkaniu z Kain'em :P
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Raziel
 
Posty: 121
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:16
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Loopa » 02 Lut 2005, 00:34

Będę pisał z głowy bo nie ma knigi przy sobie:
Razjel - jeden z archaniołów wymienionych z imienia w testamencie. Archanioł (byli aniołowie stróże, aniołowie służebni, archaniołowie, później trony i wiele innych, niestety nazw nie pamiętam, serafiny, cherubiny), Pan Tajemnic. Bóg powierzył Razjelowi sekrety, który nikt inny nie znał. Zawarte były one w księdze, którą stworzył Razjel. Księga ta, zgodznie z zapisami w księgach żydowskich, podążała przez wielkich mędrówców, aż dotarła do Salomona (podobno to właśnie dzięki tej księdze posiadał on taką wiedzę). Księga Razjela zaginęła po śmierci Salomona (tzn. powróciła do jej twórcy). Razjel był jednym z zaufanych powierników regenta siedmiu królestw, a także (z czego pewnie niewielu z was sobie zdaje sprawę), przyjacielem Lucyfera, który także kiedyś był w niebie aniołem (Lucyfer był Cherubinem, najpotężniejszym z nich). Razjel posiadał wielką moc tworzenia (którą zdobył dzięki łasce Pańskiej).
To chyba wszystko jeżeli chodzi o tego Archanioła - część z tych informacji jest pewna, tzn. mieści się w testamencie a także "koranie" (nie wiem jak to się pisze) i świętej księdze żydowskiej (nie pamiętam nazwy).
Chciałem na własną rękę dowiedzieć się więcejo aniłach, ale niestety nie ma dostępu do ksiąg, z który ta wiedza pochodzi. Pewna kobieta poświeciła wiele czasu na odkryciu tych informacji i przyglądaniu staroduków. Wybrała z nich wiele i stworzyła książkę "Siewca Wiatru", która rzuca nowe światło na życie aniołów i ich istnienie. Daje no, świerze spojrzenie na zagadnie stworzenia boskiego i celu ajkim jest istnienie wszystkiego co żyje.

Aha musże dopisać, że to jest kniga fabularna, czyli część z informacji i zapisów w starodrukach została, nagięta i dopasowana do treści książki. W szczególności chodzi tu o zazwy oddziałów, lub część imion. Jeżeli chodzi o konkretne funkcję pełnione przez aniołów to zostały one stworzone na podstawie ich opisów. Wybrano najmocniejsze ich cechy, bądź te najczęściej opisywane i przyporządkowano im funkcje, czy stanowiska.

THE END - mam nadzieje, ze ktoś zrozumie moje bazgroły.[/u]
Ostatnio edytowany przez Loopa, 04 Lut 2005, 15:54, edytowano w sumie 1 raz
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Raziel » 02 Lut 2005, 06:54

....
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Raziel
 
Posty: 121
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:16
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Loopa » 02 Lut 2005, 10:24

Hej co znaczą te ... bo nie kapuje. Jak możesz to napisz kogo ty identyfikujez pod mianem Razjel. Wtedy będę wiedział dlaczego sie tak dziwisz. :)
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Gandalf » 02 Lut 2005, 12:21

Raziel, o ktorym mowi Raziel ( :D ) to wampir z gry Legacy of Kain: Soul Reaver. Pierwszy porucznik Kain'a stracony do Jeziora Smierci uratowany przez Ancient One'a.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7766
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez Loopa » 02 Lut 2005, 12:28

Gra komputerowa? czy to jakiś magiczny RPG bo ja nie w temacie. Ale jeżeli to PC to powinniśmy mówić na Raziela - R@z|e! - to tak bardziej cyfrowo będzie :D
Ostatnio edytowany przez Loopa, 04 Lut 2005, 15:47, edytowano w sumie 1 raz
Nowe zdanie...
Awatar użytkownika
Loopa
 
Posty: 155
Dołączenie: 20 Paź 2004, 13:46
Miejscowość: Czwarte Królestwo

Postprzez Raziel » 02 Lut 2005, 14:34

myslalem ze Loop'a tu mi powie w jednym zdaniem, a tu nagle sie strscil w 15 :D:D:D
No ciekawe juz wiem skad //ort sie pojawilo te imie dla mojego idola :D
Fenx Loop'a :tak:
Gandzialf Ci z deczka strescil, zachecam do tej gry :D jest swietna a po za tym super historia mnie osobiscie wszystkie czesci wciagnely :D
polecam ta ostatnia "Defiance" bardzo ciekawa.
A co do pisowni to niech zostanie "Raziel" bo "R-małpa(@)z|iel" nie brzmi ciekawie :D:D:D:D:D:D:D:D:D
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Raziel
 
Posty: 121
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:16
Miejscowość: Koszalin

Postprzez zajonc » 12 Kwi 2005, 20:20

Dobrymi numerami byli wszyscy magowie z powstajacej trylogii Sapkowskiego (mianowicie z Narrenturmu i Bozych bojownikow).
Niektorzy potrafili wp... sie w niezle tarapaty inni byli niezle wyedukowani, a niektorzy przemadrzali. Ale to, co jest w nich najciekawsze, to sposob w jaki korzystaja z magii. Sapkowski opisal to calkiem wiarygodnie:P.
"Wszystko, czego potrzebują źli ludzie, by odnieść tryumf, to bezczynność dobrych." - Edmund Burke
Awatar użytkownika
zajonc
Kompani
 
Posty: 197
Dołączenie: 07 Lut 2005, 01:11
Miejscowość: z K.K.R.

Postprzez Vega » 12 Kwi 2005, 22:52

i tak wszystkich przebija "mag" Rincewind :]
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Postprzez PAnek » 13 Kwi 2005, 09:59

nie ma to jak Raistlin Mayer siegajacy po boska moc :>

Mroczny PAnek lubi tego typka spod ciemnej gwiazdy (ciekawe dlaczego) :twisted:
....ADMIN USUNĄŁ PODPIS! ZŁY ADMIN!...
:twisted: PAnek się z nim policzy :twisted:
Zapraszam. :D
1..2...3.... :boks:
Awatar użytkownika
PAnek
Bractwo
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 19 Paź 2004, 09:38
Miejscowość: Z mroku nocy

Poprzednia

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości