Ogrom świata. Wasz faworyt.

Piszta o czym chceta, jednak miej baczenie czy nie trafniejszy byłby inny dział.

Postprzez Gandalf » 26 Sty 2006, 19:35

Z tego co kojarze Eragona napisal jakies 13 latek. Czy cos kolo tego. Popraw mnie Haris jesli sie myle. Ale nie o tym kcialem. Jest to swiat wzorowany na kilku innych ksiazkach/filmach, co Elrohir ladnie przedstawil. Bez sensu. Dwa razy to samo czytac tylko z roznymi nazwami wlasnymi. :)
Harry Potter ma jeszcze spory swiat. Ale ten jest taki zakrecony ze ciezko go ocenic. :)
No i kolejny top na rynku Narnia Lewis'a. Ostatnio zaczelem czytac (jestem juz po drugim tomie i zabieram sie za trzeci. Wciaga :)). Swiat jest o dziwo jak na ksiazke dla dzieci (bo w taki sposob jest pisany) dosc ciekawy. Troche przypomina mi Spellsingera Alana Dean Fostera (tam tez zwierzeta gadaly). Swiat zwierzat, a krolem moze byc tylko czlowiek. Jest to drugi swiat, alternatywny w ktorym czas plynie znacznie szybciej anizeli w naszym. Zyja tam tez ludzie - Telmarowie, potomkowie piratow z naszego swiata, ktorzy dawno temu przedostali sie do Narni. Pomiedzy tymi swiatami sa szczeliny przez ktore mozna sie przedostac do drugiego. Cos jak w swiecie czarownic. W swiecie rzadzi magia. Magiczne istoty, przedmioty, czary, szafy. :) Fajne.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Postprzez PodróżniczkaAyhra » 27 Sty 2006, 11:31

lol, Gandalfie, nie mylisz się co do Eragona, napisał ją 13-latek i to w dodatku bodajże dyslektyk, czy coś w ten deseń
...Karate ni sente nashi...- karate nigdy nie atakuje pierwsze
Awatar użytkownika
PodróżniczkaAyhra
 
Posty: 107
Dołączenie: 27 Lut 2005, 15:04
Miejscowość: ciągle w podróży

Postprzez Vega » 27 Sty 2006, 18:43

ja tam się "Opowieści z Narnii' zawsze bałam :|
ale to było jak dzieckiem byłam, więc pora na drugie podejście - może zmienię zdanie. "Diunę" i "Władcę pierscieni" też czytałam jak na to za młoda byłam i mi się nie podobały, teraz zmieniłam zdanie :)
Aut bibat, aut abeat!
Cyceron
Awatar użytkownika
Vega
Kompani
 
Posty: 1222
Dołączenie: 16 Mar 2005, 18:59
Miejscowość: z gwiazdozbioru Lutni

Poprzednia

Powróć do Karczma

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości