Pigwa do wzięcia

Ogłoszenia wszelakiej maści i rodzaju. Jeśli życzysz sobie coś ogłosić wejdź a będzie Ci to dane.

Pigwa do wzięcia

Postprzez Bognaa » 27 Paź 2021, 20:40

Mam sporo owoców pigwy (prawdziwej, nie pigwowca), nie do końca dojrzałe, ale jak poleżą w cieple, to dojdą. Nadają się na przykład na nalewkę lub dżem albo do ozdoby kuchni, bo ładnie pachną. Jest ktoś zainteresowany?
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez FAZIK » 28 Paź 2021, 06:43

Możemy się wymienić na naszą :P.
Niby fajna ta pigwa (i pigwowiec) a potem nie ma co z tym robić. To samo aronia.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez Bognaa » 28 Paź 2021, 18:43

Z aronii jest super kompot z liśćmi wiśni. Moja mam co roku robi. Na mojej działce też jest aronia, nie wiem jaka odmiana, ale można jeść na surowo, nie jest cierpka. Można też zostawić na krzakach, ptaki się ucieszą.
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez Radek » 29 Paź 2021, 17:37

FAZIK napisał(a):Niby fajna ta pigwa (i pigwowiec) a potem nie ma co z tym robić.

Z pigwy (tej prawdziwej, nie pigwowca), można zrobić ŚWIETNE hiszpańskie galaretki z pigwy "dulce de membrillo" - smaczne, dobrze się przechowują (spokojnie ponad rok w szczelnym zamknięciu), i są dość proste w przygotowaniu.
https://www.hajduczeknaturalnie.pl/gala ... hiszpanii/

Ja już w tym roku zaopatrzyłem się w pigwę, bo co roku biorę (część zjadam na surowo, bo lubię :P )
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez Bognaa » 30 Paź 2021, 18:54

Kilka lat temu zrobiłam takie dulce z pigwy kupionej w sklepie, ale wyszło mi śrenio, bo masa nie chciała się "zsiąść" . Może w tym roku spróbuję ponownie.
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez FAZIK » 30 Paź 2022, 07:00

Podbijam. Zapraszamy na zbiory jeśli ktoś ma ochotę. Pigwa wielkoowocowa Gruszkowa na dniach, pigwowiec (3 rodzaje) można zbierać już.
Jakieś 50kg będzie.
Galaretki nie wyszły, przetwory z pigwą nie wytrzymują w słoikach i wychodzą. Nalewki i syrop do herbaty aż tyle nie potrzebują owoców.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez Haris » 30 Paź 2022, 17:32

ok. może uda się nam podjechać w ten weekend. Bo ja chętnie kilka przygarnę do herbatki :)
"Deus lo vult!"
Awatar użytkownika
Haris
Bractwo
 
Posty: 4397
Artykuły: 6
Zdjęcia: 1
Dołączenie: 30 Paź 2004, 18:55
Miejscowość: skądinąd

Re: Pigwa do wzięcia

Postprzez Bognaa » 30 Paź 2022, 17:43

Też mam trochę pigwy prawdziwej (gruszkowej) do oddania, trochę zielonkawa, bo nie końca dojrzała, ale za to już zerwana i czeka w altance na mojej działce.
W zeszłym roku moja mama zrobiła z niej dżem, który potem mieszałam z jabłkami do ciasta i było bardzo smaczne. Zrobiłam też nalewkę, ale jeszcze jej nie próbowałam, za to owoce z nalewki też były świetne do ciasta.
Bognaa
Bractwo
 
Posty: 588
Zdjęcia: 0
Dołączenie: 09 Paź 2012, 17:41
Miejscowość: Koszalin


Powróć do Słup ogłoszeń

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości