Opcje forum (propozycja)

Błędy i chochliki przebrzydłe, które na zgubę swą zamęt na forum sieją niech że ujawnione będą co by je srodze ukarać i przepędzić na wieki. A jeśli ktoś swe zdanie bądź uwagę na temat forum rzec pragnie, zaproszon niech się czuje.

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Mara » 21 Cze 2012, 11:14

Pytanie:
Czy w "nadchodzących wydarzeniach" na górze strony nie byłoby dobrze, gdyby pokazywały się wszystkie zdarzenia dotyczące "rozpoczętego dnia" (zazwyczaj nie ma ich dużo, ale 2-3 się zdarzają), a nie tak jak to ma miejsce teraz - sztywne ustawienie 3 najbliższych co powoduje, że np. z najbliższej niedzieli jest wyświetlony tylko trening a festynu już nie ma (i pojawi się dopiero w piątek wieczorem po zakończeniu Spotkania w Inkubatorze)? Ułatwi to zorientowanie się w "kalendarzu" osobom, które na forum nie zaglądają co kilka godzin.
Jeśli nie chcecie żeby "nadchodzące" zajmowały większą część góry strony (co i tak się zmienia ze względu na ilość grup zaproszonych do udziału w danym wydarzeniu) to może chociaż rozwijana opcja "kolejne tego dnia" pokazująca się opcjonalnie jeśli występuje kilka wyników o tej samej dacie, która wyświetlałaby się w dolnej części okna "nadchodzące wydarzenia" (w ramce pod kreską oddzielającą ostatnie wydarzenie od końca "kartki" "nadchodzące wydarzenia")
Poniżej propozycja jak by to mogło wyglądać:
Załączniki
kkr nadchodzące zwinięte.jpeg
kkr nadchodzące zwinięte.jpeg (60.57 KiB) Obejrzany 13666 razy
kkr nadchodzące rozwiniety.jpeg
kkr nadchodzące rozwiniety.jpeg (67.61 KiB) Obejrzany 13666 razy
Awatar użytkownika
Mara
 
Posty: 739
Dołączenie: 13 Kwi 2005, 13:17
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez FAZIK » 21 Cze 2012, 14:26

Pewnie łatwiej by było wywalić zakładkę zaproszeni (albo ją jakoś obciąć - nie wiem skróty, kolorowe literki itd) i dodać np 5 (a nie 3) kolejnych wydarzeń.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 21 Cze 2012, 15:38

Na ten problem to wystarczy dorzucić do arkusza styli takie coś:
Kod: Zaznacz wszystko
dd.lastpost a span
{
   display: inline;
}

i przestanie rozwalać "zaproszone grupy" każdą do osobnej linijki, i zrobi się miejsce żeby dorzucić jeszcze ze dwa wydarzenia.
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez FAZIK » 21 Cze 2012, 17:29

No i życie staje się prostsze jak się ktoś na czymś zna :D.
Life's a game with save and load features disabled.
Awatar użytkownika
FAZIK
Bractwo
 
Posty: 7501
Zdjęcia: 29
Dołączenie: 17 Paź 2004, 15:01
Miejscowość: Koszalin

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 21 Cze 2012, 22:46

Dzięki Radku. Zamieniłem blocka na inline i już jest ok. Rozszerzyłem wpis do 5 kolejnych wydarzeń.

Gandalf napisał(a):Na kategorie nie miałem pomysłu, więc propozycje mile widziane. Nie chciałbym tylko ich tworzyć nie wiadomo ile, bo artykułów dużo nie będzie. Myślałem o liczbie 3 do max 5 kategorii.

Jakieś propozycje? Ewentualnie te Radkowe jakoś skondensować.
np. Stroje, Łucznictwo, Artyleria, Dawne wydarzenia, Dawne postacie, Rzemiosło, itp.


[ Dodano: 21-06-2012, 22:55 ]

Teraz będę testował.
To ma być na środku
czyli center
To z prawej
czyli right
Dalej będzie index górny czyli sup i index dolny czyli sub
No i jeszcze wyjustowanie textu czyli justify. Ale to już trzeba więcej napisać, żeby były co najmniej dwie linie. No to piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i piszę i chyba starczy. :D

Co do tabelki to szybciej będzie zrobić w excelu i wkleić fotkę niż trenować z BBCode'ami. Bo to już trzeba html'a znać, żeby tabelkę wstawić (bo trzeba tworzyć wiersze i komórki osobno, albo zrobić edytor WYSIWG. Także to na razie sobie odpuszczam.

[ Dodano: 21-06-2012, 23:46 ]

Haris napisał(a):Gandalfie co jest ze stroną? Wszędzie mam ikony Worda. Zmiana szaty graficznej, czy infekcja? Mam to obojętnie jakim kompem otwieram adres forum.

OK. Szare myszki zlikwidowane.
Microsoft mnie zadziwia. Miałem w arkuszu stylu link do tła wood.jpg jak kiedyś testowałem "drewniane" tła. Przy czym po testach link ten ustawiłem jako komentarz, czyli //. Oczywiście wszystkie przeglądarki wiedzą, że jest to komentarz i nie należy go przetwarzać. Ale nie Internet Explorer, który nie dość, że go przetwarza, to jeszcze jakimś magicznym sposobem pobiera plik word.jpg zamiast wood.jpg (którego nawet nie ma na serwerze). Wystarczyło zamienić komentarz na /* */ i poszło. Normalnie facepalm. :D
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 22 Cze 2012, 07:16

Gandalf napisał(a):Myślałem o liczbie 3 do max 5 kategorii. Jakieś propozycje? Ewentualnie te Radkowe jakoś skondensować.
np. Stroje, Łucznictwo, Artyleria, Dawne wydarzenia, Dawne postacie, Rzemiosło, itp.

No to można skrócić tak:
- Historia (o tematach takich jak: dawne wydarzenia, dawne życie, dawne społeczeństwo)
- Broń (tematy o rodzajach broni, np. artykuły "Części składowe miecza", "proch czarny" itp., czy też ktoś coś napisze o łucznictwie)
- Rzemiosło - (tematy o tym jak coś wykonać, Kowalowe nitowanie itp.)
- Odtwórstwo - (pozostałe tematy związane z odtwórstwem)

Gandalf napisał(a):Co do tabelki to szybciej będzie zrobić w excelu i wkleić fotkę niż trenować z BBCode'ami. Bo to już trzeba html'a znać.
To ja mam pytanie - czy BBCode'y których nie ma udostępnione w przyciskach działają, czy też są zablokowane?

Gandalf napisał(a):Przy czym po testach link ten ustawiłem jako komentarz, czyli //. Oczywiście wszystkie przeglądarki wiedzą, że jest to komentarz i nie należy go przetwarzać.
Rzadko mi się zdarza bronić Microsoftu i jego bublowatych produkcji, ale w tym przypadku mają rację - komentarz // nie należy do standardu CSS. Ale dlaczego on ładował inny plik niż miał podany, to już jest poza moim pojmowaniem. Znowu widać działa zasada MKB - Microsoft Knows Better. ;)

[ Dodano: 22-06-2012, 08:14 ]

Ok, sam sobie sprawdziłem, że tagi są zablokowane jak ich nie ma w przyciskach. A szkoda, bo bym ich używał. :P
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 22 Cze 2012, 10:23

Tagi BBCode'a nie są blokowane jeśli nie są wyświetlane na przyciskach. Jeśli sprawdzałeś tabelki, to jeszcze ich nie wrzucałem. :D
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 24 Cze 2012, 21:41

Kategorie zrobione, poprawiłem wygląd i dorzuciłem bbcode'y na tabelki. Ogólnie nie widoczne, polecane tylko dla osób zaznajomionych z html'em. Działają identycznie.
AB
CD
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 12 Lip 2012, 15:47

Gandalf napisał(a):Powoli będę przenosił artykuły. Miło by było, gdybyście mi trochę w tym pomogli.

Przeniosłem wszystkie, możesz pozamieniać autorów na prawidłowych. Masz też PW w skrzynce ze stylem centrującym obrazki (w końcu go "dopracowałem", do trzech razy sztuka).

A całą resztę bractwa zapraszam do pisania następnych artykułów, niech ten dział "Artykuły" nie świeci pustkami. Każdy może sobie coś znaleźć do napisania, o strojach, o łukach, o wydarzeniach historycznych, o szermierce itp., nawet takie artykuły jak "Ilustrowana instrukcja obsługi lucetki" mogą się przydać - jak to było widać na którymś z ostatnich treningów.

Leszku - napisałeś na końcu czwartej części impresji historycznej "ciąg dalszy nastąpi"... :>
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 16 Lip 2012, 08:12

Rewelacja. Dzięki Radku. Już zabieram się za zmiany autorów i wrzucam centrowanie.
A artykuły to mogą być nawet Wasze prezentacje, które robiliście w Pałacu Młodzieży.
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 16 Lip 2012, 15:20

Gandalf napisał(a):A artykuły to mogą być nawet Wasze prezentacje, które robiliście w Pałacu Młodzieży.

Dokładnie, ja tak zrobiłem (tylko musiałem na 8 części podzielić, bo za duże na raz). Jak każdy wrzuci swoją prezentację to od razu zauważalnie przybędzie artykułów.

A jeszcze jedno - zauważyłem że przy postach w danych użytkownika pojawiła się ilość napisanych artykułów z linkiem - ale pod nazwą "Posty" (teraz jest dwa razy "posty") - da radę zmienić na "artykuły"?
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Gandalf » 16 Lip 2012, 21:05

Już. Coś jeszcze? :D
The Madness is out there!
Awatar użytkownika
Gandalf
Bractwo
 
Posty: 7763
Artykuły: 2
Zdjęcia: 196
Dołączenie: 14 Paź 2004, 18:37
Miejscowość: A kto pyta?

Re: Opcje forum (propozycja)

Postprzez Radek » 17 Lip 2012, 15:19

Jak chcesz, to mogę coś jeszcze wymyślić. :P
Radek
Kompani
 
Posty: 576
Artykuły: 8
Dołączenie: 22 Paź 2004, 12:37
Miejscowość: Wierzchomino

Poprzednia

Powróć do Sprawy Techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości